avogadro - en to bg translation catalogue (283 entries)

en: Color by Index
bg: Цвят по индекс

en: Color by Index (red, orange, yellow, green, blue, violet).
bg: Цвят по индекс (червен, оранжев, жълт, зелен, син, лилав).

en: Color by Partial Charge
bg: Цвят по частичен заряд

en: Color by atomic partial charge (blue = positive, red = negative.
bg: Цвят по атомен частичен заряд (син = положителен, червен = отрицателен)

en: Custom Color:
bg: Потребителски цвят:

en: Custom Color
bg: Потребителски цвят

en: Set custom colors for objects
bg: Задаване потребителски цветове за обектите

en: Color by Distance
bg: Цвят по разстояние

en: Color by distance from the first atom.
bg: Цвят по разстояние от първият атом.

en: Color by Element
bg: Цвят по елемент

en: Color by Element (carbon = grey, oxygen = red, ...).
bg: Цвят по елемент (въглерод = сив, кислород = червен, ...)

en: Color by Residue
bg: Цвят по група

en: Color by Residue (amino acid type, hydrophobicity, ...
bg: Цвят по група (тип на амино киелината, хидрофобност, ...)

en: Hydrogen
bg: Водород

en: Helium
bg: Хелий

en: Lithium
bg: Литий

en: Beryllium
bg: Берилий

en: Boron
bg: Бор

en: Carbon
bg: Въглерод

en: Nitrogen
bg: Азот

en: Oxygen
bg: Кислород

en: Fluorine
bg: Флуор

en: Neon
bg: Неон

en: Sodium
bg: Натрий

en: Magnesium
bg: Магнезий

en: Aluminum
bg: Алуминий

en: Silicon
bg: Силиций

en: Phosphorus
bg: Фосфор

en: Sulfur
bg: Сяра

en: Chlorine
bg: Хлор

en: Argon
bg: Аргон

en: Potassium
bg: Калий

en: Calcium
bg: Калций

en: Scandium
bg: Скандий

en: Titanium
bg: Титан

en: Vanadium
bg: Ванадий

en: Chromium
bg: Хром

en: Manganese
bg: Манган

en: Iron
bg: Желязо

en: Cobalt
bg: Кобалт

en: Nickel
bg: Никел

en: Copper
bg: Мед

en: Zinc
bg: Цинк

en: Gallium
bg: Галий

en: Germanium
bg: Германий

en: Arsenic
bg: Арсен

en: Selenium
bg: Селен

en: Bromine
bg: Бром

en: Krypton
bg: Криптон

en: Rubidium
bg: Рубидий

en: Strontium
bg: Стронций

en: Yttrium
bg: Итрий

en: Zirconium
bg: Цирконий

en: Niobium
bg: Ниобий

en: Molybdenum
bg: Молибден

en: Technetium
bg: Технеций

en: Ruthenium
bg: Рутений

en: Rhodium
bg: Родий

en: Palladium
bg: Паладий

en: Silver
bg: Сребро

en: Cadmium
bg: Кадмий

en: Indium
bg: Индий

en: Tin
bg: Калай

en: Antimony
bg: Антимон

en: Tellurium
bg: Телурий

en: Iodine
bg: Йод

en: Xenon
bg: Ксенон

en: Cesium
bg: Цезий

en: Barium
bg: Барий

en: Lanthanum
bg: Лантан

en: Cerium
bg: Церий

en: Praseodymium
bg: Празводим

en: Neodymium
bg: Неодим

en: Promethium
bg: Прометий

en: Samarium
bg: Самарий

en: Europium
bg: Европий

en: Gadolinium
bg: Гадолиний

en: Terbium
bg: Тербий

en: Dysprosium
bg: Диспросий

en: Holmium
bg: Холмий

en: Erbium
bg: Ербий

en: Thulium
bg: Тулий

en: Ytterbium
bg: Итербий

en: Lutetium
bg: Лутеций

en: Hafnium
bg: Хафний

en: Tantalum
bg: Тантал

en: Tungsten
bg: Волфрам

en: Rhenium
bg: Рений

en: Osmium
bg: Осмий

en: Iridium
bg: Иридий

en: Platinum
bg: Платина

en: Gold
bg: Злато

en: Mercury
bg: Живак

en: Thallium
bg: Талий

en: Lead
bg: Олово

en: Bismuth
bg: Бисмут

en: Polonium
bg: Полоний

en: Astatine
bg: Астат

en: Radon
bg: Радон

en: Francium
bg: Франций

en: Radium
bg: Радий

en: Actinium
bg: Актиний

en: Thorium
bg: Торий

en: Protactinium
bg: Протактиний

en: Uranium
bg: Уран

en: Neptunium
bg: Нептуний

en: Plutonium
bg: Плутоний

en: Americium
bg: Америций

en: Curium
bg: Кюрий

en: Berkelium
bg: Берклий

en: Californium
bg: Калифорний

en: Einsteinium
bg: Айнщайний

en: Fermium
bg: Фермий

en: Mendelevium
bg: Менделевий

en: Nobelium
bg: Нобелий

en: Lawrencium
bg: Лоуренсий

en: Rutherfordium
bg: Рутерфордий

en: Dubnium
bg: Дъбний

en: Seaborgium
bg: Сиборгий

en: Bohrium
bg: Бохрий

en: Hassium
bg: Хасий

en: Meitnerium
bg: Метерий

en: Darmstadtium
bg: Дармщадий

en: Roentgenium
bg: Рентгий

en: Ununtrium
bg: Унунбий

en: Ununpentium
bg: Унунпентиум

en: Ununseptium
bg: Унунсептий

en: Ununoctium
bg: Унуноктий

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Engines
bg: Системи

en: Axes
bg: Оси

en: Cartoon
bg: Анимационна

en: Dipole
bg: Диелектрик

en: Force
bg: Сила

en: Hydrogen Bond
bg: Водородна връзка

en: Renders hydrogen bonds
bg: Рендерира водородни връзки

en: Label
bg: Етикет

en: Renders atom and bond labels
bg: Рендерира етикети на атоми и връзки

en: Polygon
bg: Многоъгълник

en: Renders atoms as tetrahedra, octahedra, and other polygons
bg: Рендерира атомите като тетраедър, октаедър и други многоъгълници

en: Ring
bg: Пръстени

en: Simple Wireframe
bg: Проста решетка

en: Renders bonds as wires (lines), ideal for large molecules
bg: Рендерира връзките като въжета (линии), идеално за големи молекули

en: Van der Waals Spheres
bg: Сфери на Van der Waal

en: Renders atoms as Van der Waals spheres
bg: Рендерира атомите като сфери на Van der Waal

en: Surfaces
bg: Повърхности

en: Wireframe
bg: Контури

en: Renders bonds as wires (lines), ideal for very large (bio)molecules
bg: Рендерира връзките като въжета (линии), идеално за много големи (био)молекули

en: Extensions
bg: Разширения

en: All files
bg: Всички файлове

en: Save Video File
bg: Запазване на видео файл

en: video files (*.avi)
bg: видео файлове (*.avi)

en: Adding .avi extension
bg: Добавяне на разширение .avi

en: Animation...
bg: Анимация...

en: E&xtensions
bg: &Разширения

en: Cannot read file format of file %1.
bg: Файловият формат на файла %1 не може да бъде прочетен.

en: Read trajectory file %1 failed.
bg: Четенето на файла с траектория %1 се провали.

en: Must specify a valid .avi file name
bg: Трябва да се зададе валидно име на файл .avi

en: Invalid video filename.  Must include full directory path
bg: Невалидно име на видео файл. Трябва да включва пълния път за достъп

en: Invalid video filename.  Must include full directory path and name, ending with .avi
bg: Невалидно име на видео файл. Трябва да включва пълния път за достъп и име, завършващо с .avi

en: Problem reading traj file %1
bg: Проблем с четенето на файла с траектория %1

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:121 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Animation
bg: Анимация

en: Animate trajectories, reactions, and vibrations.
bg: Анимиране на траектории, взаимодействия и вибрации.

note: i18n: file: src/extensions/swcntbuilder/swcntbuilderwidget.ui:206 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_build)
en: &Build
bg: &Изграждане

en: Number of atoms: %1
bg: Брой атоми: %1

en: Add constraint
bg: Добавяне на ограничение

en: Your molecule must contain at least one atom to add a constraint
bg: За да се добави ограничение, молекулата трябва да съдържа поне един атом

en: &View
bg: &Изглед

en: Trajectory...
bg: Траектория...

en: &File
bg: &Файл

en: Import
bg: Внасяне

en: Open chemical file format
bg: Отваряне на химически файлов формат

en: Chemical files (*.xyz)
bg: Химически файлове (*.xyz)

en: Open parameter file
bg: Отваряне на файл с параметри

en: Chemical files (*.parm7)
bg: Химически файлове (*.parm7)

en: Import Trajectory
bg: Внасяне на траектория

en: Import trajectory files
bg: Внасяне на файлове с траектория

en: &Optimize Geometry
bg: &Oптимизиране на геометрията

en: Calculate Energy
bg: Изчисляване на енергията

en: Ignore Selection
bg: Игнориране на избраното

en: &Molecular Mechanics
bg: &Молекулярна механика

en: Energy = %L1 %2
bg: Енергия = %L1 %2

en: Geometric Optimization
bg: Геометрична оптимизация

en: Cancel
bg: Отказ

en: Export
bg: Изнасяне

en: &Insert
bg: &Вмъкване

en: Peptide...
bg: Пептид...

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertPeptideDialog) i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:515 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertButton)
en: Insert Peptide
bg: Вмъкване на пептид

en: Molecule Properties...
bg: Свойства на молекулата...

en: &Properties
bg: &Свойства

en: Molecular Properties
bg: Молекулярни свойства

en: Display standard molecular properties.
bg: Показване на стандартни молекулярни свойства

en: Fetch from PDB...
bg: Добиване от PDB...

en: Fetch from URL...
bg: Добиване от URL...

en: URL
bg: Адрес

en: URL of molecule to download.
bg: Адрес на молекулата за изтегляне

en: Specified molecule could not be found: %1
bg: Посочената молекула не може да бъде открита: %1

en: Specified molecule could not be loaded: %1
bg: Посочената молекула не може да бъде заредена: %1

en: Network Fetch
bg: Добиване от мрежата

en: Fetch molecule files over the network.
bg: Добиване на файлове с молекули от мрежата

en: Save POV-Ray rendered image
bg: Запазване на изображение, рендерирано с POV-Ray

en: Image files (*.png *.pbm)
bg: Изображения (*.png *.pbm)

en: No filename supplied.
bg: Не е въведено име на файл.

en: No valid filename was supplied.
bg: Не е въведено валидно име на файл.

en: Cannot Write to File.
bg: Не може да се направи запис във файл.

en: Cannot write to file %1. Do you have permissions to write to that location?
bg: Не може да се направи запис във файлът %1. Имате ли права за запис в това местоположение?

en: POV-Ray failed to start.
bg: POV-Ray не успя да се пусне.

en: Atom Properties...
bg: Свойства на атома...

en: Bond Properties...
bg: Свойства на връзка...

en: Angle Properties...
bg: Свойства на връзката...

en: Atom Properties
bg: Свойства на атома

en: Bond Properties
bg: Свойства на връзката

en: Angle Properties
bg: Свойства на ъгъла

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, calculationCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1452 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, propsTab) i18n: file: src/extensions/quantuminput
en: Properties
bg: Свойства

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:286 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sortBox)
en: Element
bg: Елемент

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Type
bg: Вид

en: Valence
bg: Валентност

en: Start Atom
bg: Начален атом

en: End Atom
bg: Краен атом

en: Bond Order
bg: Ред на връзките

[ctx: in Angstrom]
en: Length %1
bg: Дължина %1

en: Vertex
bg: Връх

[ctx: Degree symbol]
en: Angle %1
bg: Ъгъл %1

en: Atom %1
bg: Атом %1

note: i18n: file: src/extensions/pythonterminalwidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PythonTerminalWidget)
en: Python Terminal
bg: Терминал на Python

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdialog.ui:311 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moreButton)
en: Show Preview
bg: Предварителен преглед

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:813 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moreButton) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1619 i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:463 i18n: file: src/extensions/quantuminput/
en: Hide Preview
bg: Скриване на прегледа

en: Delete
bg: Изтриване

en: No Atoms Selected
bg: Няма избрани атоми

en: You must make a selection!
bg: Трябва да направите избиране!

en: Group Name
bg: Име на група

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:39 i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, titleLine) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:101 i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1529 i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit
en: Title
bg: Име

en: Advanced Settings Changed
bg: Разширените настройки са променени

en: Advanced settings have changed.
    Discard?
bg: Разширените настройки са променени.
    Отмяна?

en: Advanced Settings Reset
bg: Връщане на разширените настройки

en: Are you sure you wish to reset advanced settings?
    All changes will be lost!
bg: Сигурни ли сте, че желаете да върнете разширените настройки?
    Всички промени ще бъдат изгубени!

en: Basic Settings Reset
bg: Връщане на основните настройки

en: Are you sure you wish to reset basic settings?
    All changes will be lost!
bg: Сигурни ли сте, че желаете да върнете основните настройки?
    Всички промени ще бъдат изгубени!

en: Cannot read file %1.
bg: Файлът %1 не може да бъде прочетен.

en: &Invert Selection
bg: &Обръщане на избора

en: Select by Element...
bg: Избиране по елемент...

en: &Select
bg: &Избиране

en: There is no current selection.
bg: Няма текуща селекция.

en: name
bg: име

en: Name cannot be empty.
bg: Името не може да бъде празно

en: There is already a selection with this name.
bg: Вече има селекция с такова име.

en: X Axis
bg: Ос X

en: Y Axis
bg: Ос Y

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:133 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_appearance)
en: &Appearance
bg: &Външен вид

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:432 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_imageExport)
en: E&xport Image
bg: &Изнасяне на изображение

[ctx: Infrared spectra option]
en: Infrared
bg: Инфрачервен

en: No data
bg: Липсват данни

en: Publication
bg: Публикация

en: New Scheme
bg: Нова схема

en: Confirm Scheme Removal
bg: Потвърждение премахването на схемата

en: Really remove current scheme?
bg: Наистина ли да бъде премахната текущата схема

en: Change Scheme Name
bg: Промяна името на схемата

en: Enter new name for current scheme:
bg: Въведете ново име за текущата схема:

en: Export Calculated Spectrum
bg: Изнасяне на изчислен спектър

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Import Spectra
bg: Внасяне на спектър

en: Spectra Import
bg: Внасяне на спектър

en: Unknown extension: %1
bg: Неизвестно разширение: %1

en: Data Format
bg: Формат на данните

[ctx: noun, not verb]
en: Format:
bg: Формат:

en: Load Spectral Data
bg: Зареждане на спектрални данни

en: Invalid Filename
bg: Грешно име на файл

en: Error
bg: Грешка

en: A problem occurred while writing file %1
bg: Възникна грешка по време на записа на файла %1

en: Success!
bg: Успех!

en: Image successfully written to %1
bg: Изображението е успешна записано в %1

en: Spectra
bg: Спектри

en: Warning
bg: Внимание

en: Super Cell
bg: Супер клетка

en: Abort Calculation
bg: Прекъсване на изчислението

[ctx: Molecular Orbital]
en: Calculating MO %L1
bg: Изчисляване на MO %L1

en: Calculating Electron Density
bg: Изчисляване плътността на електроните

en: Electron Density
bg: Плътност на електроните

en: Building video
bg: Изграждане на видео

en: Video file not written.
bg: Видео файлът не е записан.

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:107 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType) i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:568 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, bondType) i18n: file: src/extensions/crystallography/ui/ceviewoptionswidget.ui:1
en: None
bg: Без

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:170 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, scoringComboBox) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:849 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Energy
bg: Енергия

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:212 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ConstraintsOK)
en: OK
bg: Добре
