avogadro - en to bs translation catalogue (1013 entries)

en: Color by Index
bs: Boja po indeksu

en: Color by Index (red, orange, yellow, green, blue, violet).
bs: Boja po indeksu (crvena, narandžasta, žuta, zelena, plava, ljubičasta).

en: Color by Partial Charge
bs: Boja po djelimičnom naboju

en: Color by atomic partial charge (blue = positive, red = negative.
bs: Boja po atomskom djelimičnom naboju

en: Custom Color:
bs: Proizvoljna boja:

en: Custom Color
bs: Boja po izboru

en: Set custom colors for objects
bs: Postavi  vlastite boje za objekte

en: Color by Distance
bs: Boja po udaljenosti

en: Color by distance from the first atom.
bs: Boja po udaljenosti od prvog atoma

en: Color by Element
bs: Boja po elementu

en: Color by Element (carbon = grey, oxygen = red, ...).
bs: Boja po elementu (ugljenik = sivi, kiseonik = crveni, ...).

en: Color by Residue
bs: Boja po ostatku

en: Color by Residue (amino acid type, hydrophobicity, ...
bs: Boja po ostatku (tip amino kiselina, hidrofobnost, ...

en: Hydrogen
bs: Vodonik

en: Helium
bs: Helijum

en: Lithium
bs: Litijum

en: Beryllium
bs: Berilijum

en: Boron
bs: Bor

en: Carbon
bs: Ugljenik

en: Nitrogen
bs: Azot

en: Oxygen
bs: Kiseonik

en: Fluorine
bs: Fluor

en: Sodium
bs: Natrijum

en: Magnesium
bs: Magnezijum

en: Aluminum
bs: Aluminijum

en: Silicon
bs: Silicijum

en: Phosphorus
bs: Fosfor

en: Sulfur
bs: Sumpor

en: Chlorine
bs: Hlor

en: Potassium
bs: Kalijum

en: Calcium
bs: Kalcijum

en: Scandium
bs: Skandijum

en: Titanium
bs: Titanijum

en: Vanadium
bs: Vanadijum

en: Chromium
bs: Hrom

en: Manganese
bs: Mangan

en: Iron
bs: Željezo

en: Cobalt
bs: Kobalt

en: Nickel
bs: Nikl

en: Copper
bs: Bakar

en: Zinc
bs: Cink

en: Gallium
bs: Galijum

en: Germanium
bs: Germanijum

en: Arsenic
bs: Arsen

en: Selenium
bs: Selen

en: Bromine
bs: Brom

en: Krypton
bs: Kripton

en: Rubidium
bs: Rubidijum

en: Strontium
bs: Stroncijum

en: Yttrium
bs: Itrijum

en: Zirconium
bs: Cirkonijum

en: Niobium
bs: Niobijum

en: Molybdenum
bs: Molibden

en: Technetium
bs: Tehnecijum

en: Ruthenium
bs: Rutenijum

en: Rhodium
bs: Rodijum

en: Palladium
bs: Paladijum

en: Silver
bs: Srebro

en: Cadmium
bs: Kadmijum

en: Indium
bs: Indijum

en: Tin
bs: Kalaj

en: Antimony
bs: Antimon

en: Tellurium
bs: Telur

en: Iodine
bs: Jod

en: Xenon
bs: Ksenon

en: Cesium
bs: Cezijum

en: Barium
bs: Barijum

en: Lanthanum
bs: Lantan

en: Cerium
bs: Cerijum

en: Praseodymium
bs: Prazeodijum

en: Neodymium
bs: Neodijum

en: Promethium
bs: Prometijum

en: Samarium
bs: Samarijum

en: Europium
bs: Europijum

en: Gadolinium
bs: Gadolinijum

en: Terbium
bs: Terbijum

en: Dysprosium
bs: Disprosijum

en: Holmium
bs: Holmijum

en: Erbium
bs: Erbijum

en: Thulium
bs: Tulijum

en: Ytterbium
bs: Iterbijum

en: Lutetium
bs: Lutecijum

en: Hafnium
bs: Hafnijum

en: Tantalum
bs: Tantal

en: Tungsten
bs: Volfram

en: Rhenium
bs: Renijum

en: Osmium
bs: Osmijum

en: Iridium
bs: Iridijum

en: Platinum
bs: Platina

en: Gold
bs: Zlato

en: Mercury
bs: Živa

en: Thallium
bs: Talijum

en: Lead
bs: Olovo

en: Bismuth
bs: Bizmut

en: Polonium
bs: Polonijum

en: Astatine
bs: Astat

en: Francium
bs: Francijum

en: Radium
bs: Radijum

en: Actinium
bs: Aktinijum

en: Thorium
bs: Torijum

en: Protactinium
bs: Protaktinijum

en: Uranium
bs: Uran

en: Neptunium
bs: Neptunijum

en: Plutonium
bs: Plutonijum

en: Americium
bs: Americijum

en: Curium
bs: Kirijum

en: Berkelium
bs: Berklijum

en: Californium
bs: Kalifornijum

en: Einsteinium
bs: Ajnštajnijum

en: Fermium
bs: Fermijum

en: Mendelevium
bs: Mendeljevijum

en: Nobelium
bs: Nobelijum

en: Lawrencium
bs: Lorencijum

en: Rutherfordium
bs: Radefordijum

en: Dubnium
bs: Dubnijum

en: Seaborgium
bs: Siborgijum

en: Bohrium
bs: Nilsborijum

en: Hassium
bs: Hasijum

en: Meitnerium
bs: Majcnerijum

en: Darmstadtium
bs: Darmštatijum

en: Roentgenium
bs: Rentgenijum

en: Ununtrium
bs: Ununtrijum

en: Ununpentium
bs: Ununpentijum

en: Ununseptium
bs: Ununseptijum

en: Ununoctium
bs: Ununoktijum

en: Unknown
bs: Nepoznat

en: Engines
bs: Mašine

en: Axes
bs: Ose

en: Renders the x, y, and z axes at the origin
bs: Crta x, y, i z ose u ishodištu

en: Ball and Stick
bs: Sklupčaj i zalijepi

en: Renders primitives using Balls (atoms) and Sticks (bonds)
bs: Renderira primitive koristeći Lopte (atomi) i Štapiće(veze)

en: Cartoon
bs: Crtež

en: Renders protein secondary structure
bs: Renderira sekundarnu strukturu proteina

en: Dipole
bs: Dipol

en: Renders molecular dipole moments
bs: Renderira momente molekularnog dipola

en: Force
bs: Sila

en: Renders force displacements on atoms
bs: Renderiše snagu premještanja na atomima

en: Hydrogen Bond
bs: Vodikov spoj

en: Renders hydrogen bonds
bs: Renderira vodikove veze

en: Label
bs: Oznaka

en: Renders atom and bond labels
bs: Renderira atome i oznake veza

en: Polygon
bs: Poligon

en: Renders atoms as tetrahedra, octahedra, and other polygons
bs: Pravi atome kao tretraedre, oktaedre i ostale poligone

en: Ribbon
bs: Traka

en: Renders protein backbones as ribbons
bs: Renderira okosnice proteina kao trake

en: Ring
bs: Prsten

en: Renders rings with colored planes
bs: Renderira prstene sa kružnim ramovima

en: Simple Wireframe
bs: Jednostavni Wireframe

en: Renders bonds as wires (lines), ideal for large molecules
bs: Renderira spojeve kao žce(linije), idealne za velike molekule

en: Van der Waals Spheres
bs: Van der Waalsove sfere

en: Renders atoms as Van der Waals spheres
bs: Renderira atome kao Van der Waals-ove sfere

en: Stick
bs: Štap

en: Renders molecules as sticks
bs: Renderira molekule kao štapiće

[ctx: Van der Waals isosurface with a cutoff of %1]
en: Van der Waals, isosurface = %L1
bs: Van der Waals, izopovršina = %L1

[ctx: Electron density isosurface with a cutoff of %1]
en: Electron density, isosurface = %L1
bs: Gustina elektrona, izopovršina = %L1

[ctx: %1 is mesh name, %2 is the isosurface cutoff]
en: %1, isosurface = %L2
bs: %1, izopovršina = %L2

en: Surfaces
bs: Površi

en: Renders molecular isosurface meshes
bs: Renderira molekule mreže izopovršine

en: Wireframe
bs: Žičani model

en: Renders bonds as wires (lines), ideal for very large (bio)molecules
bs: Renderira veze kao žice(linije), idealno za veoma velike (bio)molekule

en: Extensions
bs: Ekstenzije

en: Save Video File
bs: Snimi video datoteku

en: video files (*.avi)
bs: video datoteke (*.avi)

en: Adding .avi extension
bs: Dodajem .avi ekstenziju

en: Animation...
bs: Animacija...

en: E&xtensions
bs: P&roširenja

en: Cannot read file format of file %1.
bs: Ne mogu čitati datotečni format datoteke %1.

en: Read trajectory file %1 failed.
bs: Čitanje datoteke puta %1 neuspješno.

en: Must specify a valid .avi file name
bs: Morate navesti validno .avi ime datoteke

en: GL widget was not correctly initialized in order to save video
bs: GL dodatak nije inicijaliziran korektno u namjeri da se snimi video

en: Invalid video filename.  Must include full directory path
bs: Nepostojeće ime video datoteke. Mora uključivati puno odredište datoteke

en: Invalid video filename.  Must include full directory path and name, ending with .avi
bs: Pogrešno ime video datoteke. Mora uključivati puno odredište datoteke sa imenom koje završava sa .avi

en: Problem reading traj file %1
bs: Problem pri čitanju trajektorijske datoteke %1

en: Trajectory file %1 disagrees on the number of atoms in the present molecule
bs: Datoteka putanje %1 se ne slaže sa brojom atoma u trenutnoj molekuli

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:121 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Animation
bs: Animacija

en: Animate trajectories, reactions, and vibrations.
bs: Animiraj putanje, reakcije i vibracije.

en: Cartesian Editor...
bs: Kartezijev uređivač...

note: i18n: file: src/extensions/swcntbuilder/swcntbuilderwidget.ui:206 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_build)
en: &Build
bs: &Izgradi

en: Number of atoms: %1
bs: Broj atoma: %1

en: Number of rotatable bonds: %1
bs: Broj okretnih veza: %1

en: Add constraint
bs: Dodaj ograničenje.

en: Your molecule must contain at least one atom to add a constraint
bs: Vaša molekula mora sadržavati bar jedan atom da bi dodali ograničenje.

en: Your molecule must contain at least two atoms to add a bond constraint
bs: Vaša molekula mora sadržavati najmanje dva atoma da bi dodali ograničenje veze

en: Your molecule must contain at least three atoms to add an angle constraint
bs: Vaša molekula mora sadržavati najmanje tri atoma da bi dodale ugaono ograničenje

en: Your molecule must contain at least four atoms to add a torsion constraint
bs: Vaša molekula mora sadržavati najmanje četiri atoma da bi dodali trozijono ograničenje

en: &View
bs: &Pogled

en: Fill Unit Cell
bs: Popuni jedinicu ćelije

en: Trajectory...
bs: Putanja...

en: &File
bs: &Datoteka

en: Import
bs: Uvoz

en: Open chemical file format
bs: Otvori format hemijske datoteke

en: Chemical files (*.xyz)
bs: Hemijske datoteke (*.xyz)

en: Open parameter file
bs: Otvori datoteku parametra

en: Chemical files (*.parm7)
bs: Hemijske datoteke (*parm7)

en: Import Trajectory
bs: Unos putanje

en: Import trajectory files
bs: Unos datoteka putanje

en: &Optimize Geometry
bs: &Optimizacija Geometrije

en: Setup Force Field...
bs: Podesi polje sile...

en: Calculate Energy
bs: Izračunaj energiju

en: Conformer Search...
bs: Pretraga konformera...

en: Constraints...
bs: Ograničenja...

en: Ignore Selection
bs: Ignoriši izbor

en: Fix Selected Atoms
bs: Učvrsti odabrane atome

en: &Molecular Mechanics
bs: &Molekularna mehanika

en: Energy = %L1 %2
bs: Energija = %L1 %2

en: Geometric Optimization
bs: Geometrijska optimizacija

en: Forcefield Optimization
bs: Optimizacija polja sile

en: Cancel
bs: Odustani

en: Systematic Rotor Search
bs: Sistematska kružna pretraga

en: Random Rotor Search
bs: Nasumična kružna pretraga

en: Weighted Rotor Search
bs: Opterećena kružna pretraga

en: ForceField
bs: Polje sile

en: Optimize molecules and generate conformers using molecular mechanics force fields
bs: Optimizuje molekule i generiše konformere koristeči molekularnu mehaniku sila polja

en: Export
bs: Izvezi

en: Change H to Methyl
bs: Izmijeni H u metil

en: H to Methyl
bs: H u metil

en: H2Methyl
bs: H2Metil

en: Transform hydrogens to methyl groups
bs: Trasformiraj vodike u metil grupe

en: Add Hydrogens
bs: Dodaj vodik

en: Add Hydrogens for pH...
bs: Dodaj vodike za pH

en: Remove Hydrogens
bs: Izbaci vodike

en: Add Hydrogens for pH
bs: Dodaj vodike za pH

en: Hydrogens
bs: Vodici

en: Add or remove hydrogens
bs: Dodaj ili izbaci vodike

en: &Insert
bs: &Ubaci

en: Insert SMILES
bs: Ubaci SMILES

en: Insert SMILES fragment:
bs: Ubaci SMILES fragmente:

en: Insert Fragment
bs: Ubaci fragment

en: Insert molecular fragments for building larger molecules
bs: Ubaci molekularne fragmente za pravljenje većih molekula

en: Peptide...
bs: Peptid...

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertPeptideDialog) i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:515 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertButton)
en: Insert Peptide
bs: Ubaci Peptid

en: Insert oligopeptide sequences
bs: ubaci oligopeptidne sekvence

en: Molecule Properties...
bs: Postavke molekule...

en: &Properties
bs: &Osobine

en: Estimated Dipole Moment (D):
bs: Procijenjeni moment dipola (D):

en: Network Download Failed
bs: Mrežni download nije uspio

en: Network timeout or other error.
bs: Istek vremena mreže ili druga greška.

en: Molecular Properties
bs: Molekularne postavke

en: Display standard molecular properties.
bs: Prikaži standardne molekularne postavke.

en: Fetch from PDB...
bs: Donesi iz PDB...

en: Fetch from URL...
bs: Donesi sa URL-a...

en: PDB Entry
bs: PDB ulaz

en: PDB entry to download.
bs: PDB ulaz za download.

en: Chemical Name
bs: Hemijsko ime

en: Chemical structure to download.
bs: Hemijska struktura za download.

en: URL of molecule to download.
bs: URL molekule za download.

en: Specified molecule could not be found: %1
bs: Navedena molekula ne može biti pronađena: %1

en: Specified molecule could not be loaded: %1
bs: Navedena molekula ne može biti pokrenuta: %1

en: Network Fetch
bs: Mrežno dohvatanje

en: Fetch molecule files over the network.
bs: Skini datoteke molekula preko mreže.

en: Save POV-Ray rendered image
bs: Snimi POV-Ray renderisanu sliku

en: Image files (*.png *.pbm)
bs: Datoteke slike(*.png *.pbm)

en: No filename supplied.
bs: Nije predočeno ime datoteke.

en: No valid filename was supplied.
bs: Nije predočeno validno ime datoteke.

en: Does not compute.
bs: Ne izračunava se.

en: You requested no direct rendering using POV-Ray and not to keep the POV-Ray file. This will result in no output being saved. Are you sure that is what you want?
bs: Tražili ste nedirektno renderisanje koristeći POV-zRay i da ne zadržavate datoteku POV-Ray. Ovo će rezultirati da izlaz neće biti spašen. Da li ste sigurno da je to ono što želite uraditi?

en: Cannot Write to File.
bs: Nemoguće pisati u datoteku.

en: Cannot write to file %1. Do you have permissions to write to that location?
bs: Nemoguće pisati u datoteku %1. Da li imate dozvolu da pišete na toj lokaciji?

en: POV-Ray failed to start.
bs: POV-Ray se nije uspio pokrenuti.

en: POV-Ray failed to start. May be the path to the executable is not set correctly.
bs: POV-Ray se nije uspio pokrenuti. Možda put do izvršne datoteke nije postavljen korektno.

en: POV-Ray
bs: POV‑Ray

en: Create POV-Ray files and render them using the command line POV-Ray program.
bs: Kreiraj datoteke POV-ray i renderiraj ih koristeći komandnu liniju POV-ray programa.

en: Atom Properties...
bs: Postavke atoma...

en: Bond Properties...
bs: Postavke spoja....

en: Angle Properties...
bs: Postavke ugla...

en: Torsion Properties...
bs: Postavke torzije...

en: Conformer Properties...
bs: Postavke konformera...

en: Atom Properties
bs: Postavke atoma

en: Bond Properties
bs: Postavke spoja...

en: Angle Properties
bs: Postavke ugla

en: Torsion Properties
bs: Torzione postavke

en: Conformer Properties
bs: Postavke konformera

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, calculationCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1452 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, propsTab) i18n: file: src/extensions/quantuminput
en: Properties
bs: Svojstva

en: Windows for displaying atom, bond, angle and torsion properties. It also includes a cartesian coordinate editor.
bs: Prozori za prikazivanje postavki atoma, spojeva, ugla i torzije. Takođe sadrži uređivač kartezijanskih koordinata.

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Type
bs: Tip

en: Valence
bs: Valencija

en: Formal Charge
bs: Formalni naboj

en: Partial Charge
bs: Parcijalni naboj

en: Start Atom
bs: Pokreni atom

en: End Atom
bs: Zaustavi atom

en: Bond Order
bs: Stepen veze

en: Rotatable
bs: okretljiv

[ctx: in Angstrom]
en: Length %1
bs: Dužina %1

en: Vertex
bs: Tjeme

[ctx: Degree symbol]
en: Angle %1
bs: Ugao %1

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:78 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Angle
bs: Ugao

[ctx: Degree symbol]
en: Torsion %1
bs: Torzija %1

en: Interactive python scripting terminal
bs: Interaktivni python terminal za skriptiranje

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdialog.ui:311 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moreButton)
en: Show Preview
bs: Pregled

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:813 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moreButton) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1619 i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:463 i18n: file: src/extensions/quantuminput/
en: Hide Preview
bs: Sakrij Pregled

en: QM Matches
bs: QM slagfanja

en: Input Generator...
bs: Generator umetanja

[ctx: Selection to be used as an Effective Fragment Potential in calculations]
en: EFP Selection...
bs: EFP Selekcija...

[ctx: Selection to be used for Quantum Mechanical calculations]
en: QM Selection...
bs: QM Selekcija

en: GAMESS EFP Information
bs: GAMESS EFP Informacija

en: Delete
bs: Obriši

en: No Atoms Selected
bs: Nema odabranih atoma

en: You must make a selection!
bs: Morate napraviti izbor!

en: SMILES Conversion Unavailable
bs: SMILES konverzija nedostupna

en: SMILES Format Conversion Not Available!
bs: SMILES konverzija formata nije dostupna!

en: Group Name
bs: Ime grupe

en: Create input files for the GAMESS quantum chemistry package
bs: Kreiraj ulazne datoteke za GAMESS paket za kvantnu hemiju

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:39 i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, titleLine) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:101 i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1529 i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit
en: Title
bs: Naslov

en: Advanced Settings Changed
bs: Napredne postavke su se promijenile

en: Advanced settings have changed.
    Discard?
bs: Napredne postavke su se promijenile.
    Odbaciti?

en: Advanced Settings Reset
bs: Resetuj napredne postavke

en: Are you sure you wish to reset advanced settings?
    All changes will be lost!
bs: Da li ste sigurni da želite resetovati napredne postavke?
    Sve promjene bit će izgubljene!

en: Basic Settings Reset
bs: Resetuj osnovne postavke

en: Are you sure you wish to reset basic settings?
    All changes will be lost!
bs: Da li ste sigurni da želite resetovati osnovne postavke?
    Sve promjene bit će izgubljene!

en: Gaussian Input Deck Generator Warning
bs: Upozorenje  generatora Gausovog ulaznog deka

en: Would you like to update the preview text, losing all changes made in the Gaussian input deck preview pane?
bs: Da li želita da osvježite pregled teksta, gubeći sve promjene napravljene u  pregledu okna Gausovog ulaznog deka?

en: Gaussian Running.
bs: Gaussian se izvršava.

en: Gaussian is already running. Wait until the previous calculation is finished.
bs: Gaussia se već izvršava. Sačekajte dok se prethodno izračunavanje završi.

en: Gaussian Not Installed.
bs: Gaussian nije instaliran.

en: The G03 executable, cannot be found.
bs: G03 izvršna datoteka ne može biti pronađena

en: G03 failed to start.
bs: G03 se nije uspio pokrenuti.

en: G03 did not start. Perhaps it is not installed correctly.
bs: G03 se nije pokrenuo. Vjerovatno nije instaliran ispravno.

en: Running Gaussian calculation...
bs: Izvršavam Gaussovo računanje

en: G03 Crashed.
bs: G03 krahirao

en: Gaussian did not run correctly. Perhaps it is not installed correctly.
bs: GaussiaN se nije izvršio korektno. Možda nije instaliran korektno

en: Cannot read file %1.
bs: Ne mogu čitati datoteku %1.

en: Input File Generators
bs: Generatori ulaznih datoteka

en: Create input files for quantum chemistry packages
bs: Kreiraj ulazne datoteke za pakete kvantne hemije

en: MOPAC Input Warning
bs: Mopac Ulazno upozorenje

en: Would you like to update the preview text, losing all changes made in the MOPAC input deck preview pane?
bs: Da li želite da osvježite pregled teksta, gubeći sve promjene napravljene u pregledu okna MOPAC ulaznog deka.

en: MOPAC Running.
bs: Izvršavanje MOPAC-a.

en: MOPAC is already running. Wait until the previous calculation is finished.
bs: MOPAC se već izvršava. Sačekajte dok se prethodni izračunavanje završi

en: MOPAC Not Installed.
bs: MOPAC nije instaliran.

en: The MOPAC executable, cannot be found.
bs: MOPAC izvršna datoteka ne može biti pronađena.

en: MOPAC failed to start.
bs: MOPAC se nije uspio pokrenuti.

en: MOPAC did not start. Perhaps it is not installed correctly.
bs: Mopac se nije pokrenuo. Vjerovatno nije instaliran ispravno.

en: Running MOPAC calculation...
bs: Izvršavam MOPAC računanje...

en: MOPAC Crashed.
bs: MOPAC krahirao.

en: MOPAC did not run correctly. Perhaps it is not installed correctly.
bs: MOPAC se nije porenuo korektno. Možda nije instaliran korektno.

en: NWChem Input Deck Generator Warning
bs: Upozorenje NWChem generatora ulaznog deka

en: Would you like to update the preview text, losing all changes made in the NWChem input deck preview pane?
bs: Da li želite da osvježite pregled teksta, gubeći sve promjene napravljene u pregledu okna NWChem ulaznog deka?

en: Q-Chem Input Deck Generator Warning
bs: Q-Chem Upozorenje generatora ulaznog deka

en: Would you like to update the preview text, losing all changes made in the Q-Chem input deck preview pane?
bs: Da li želite da osvježite pregled teksta, gubeći sve promjene napravljenje u pregledu okna Q-Chem ulaznog deka

en: &Invert Selection
bs: &Invertuj izbor

en: Select SMARTS...
bs: Izaberi SMARTS...

en: Select by Element...
bs: Odabir po elemntu...

en: Select by Residue...
bs: Odabir po ostatku...

en: Select Solvent
bs: Odaberi otopinu

en: Add Named Selection...
bs: Dodaj imenovani odabir...

en: &Select
bs: &Izaberi

en: SMARTS Selection
bs: SMARTS odabir

en: SMARTS pattern to select
bs: SMARTS uzorak za odabir

en: Select by residue
bs: Odabir po ostatku

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:147 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Residue name
bs: Ime ostatka

en: There is no current selection.
bs: Ne postoji odabir.

en: Add Named Selection
bs: Dodaj imenovani odabir

en: name
bs: ime

en: Name cannot be empty.
bs: Polje za ime ne može biti prazno.

en: There is already a selection with this name.
bs: Već postoji selekcija sa ovim imenom

en: Selections
bs: Selekcije

en: Select atoms, bonds, residues...
bs: Odaberi atome, spojeve, ostatke

en: GLSL Shaders...
bs: GLSL Shaderi

en: Open a vertex shader source file
bs: Otvori vertex shader izvornu datoteku

en: Vertex shader files (*.vert)
bs: Verteh shader datoteke (*.vert)

en: Open a fragment shader source file
bs: Otvori fragment shader izvornu datoteku

en: Fragment shader files (*.frag)
bs: Fragment shader datoteke (*.frag)

en: Open a shader parameters file
bs: Otvori shader parametarsku datoteku

en: Shader parameters files (*.params)
bs: Shader parametarske datoteke (*params)

note: i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:19 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShaderDialog)
en: GLSL Shaders
bs: GLSL Shaderi

en: Load and use OpenGL 2.0 GLSL shaders
bs: Pokreni i koristi OpenGL 2.0 GLSL shadere

en: Transmittance (%)
bs: Transmitansa (5)

en: Absorbance (%)
bs: Apsorpcija(%)

en: No intensities
bs: Nema intenziteta

en: The vibration data in the molecule you have loaded does not have any intensity data. Intensities have been set to an arbitrary value for visualization.
bs: Vibracije učitanih podataka u molekuli imate učitane nema nikakav intenzitet podatka. Intenziteti su postavljeni¸ na proizvoljne vrijednosti za vizualizaciju.

en: Wavenumber (cm<sup>-1</sup>)
bs: Valni broj (cm<sup>-1</sup>)

en: Shift (ppm)
bs: Promjer (ppm)

en: X Axis
bs: X osa

en: Y Axis
bs: Y osa

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:133 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_appearance)
en: &Appearance
bs: &Izgled

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:432 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_imageExport)
en: E&xport Image
bs: I&zvezite sliku

[ctx: Infrared spectra option]
en: Infrared
bs: Infracrveno

en: &Infrared Spectra Settings
bs: &Infracrveno, postavke spektra

en: &NMR Spectra Settings
bs: &NMR, postavke spektra

en: No data
bs: Nema podataka

en: Dark
bs: Tamno

en: Light
bs: Svjetlo

en: Publication
bs: Publikacija

en: Handdrawn
bs: Ručno

en: New Scheme
bs: Nova šema

en: Confirm Scheme Removal
bs: Potvrdi brisanje šeme

en: Really remove current scheme?
bs: Zaista želite ukloniti trenutnu šemu?

en: Change Scheme Name
bs: Promjeni ime šeme

en: Enter new name for current scheme:
bs: Unesi novo ime za trenutnu šemu

en: Export Calculated Spectrum
bs: Izvezi izračunati spektar

en: Tab Separated Values (*.tsv)
bs: Vrijednosti odvojene tabom (*.tsv)

en: Tab Separated Values
bs: Vrijednosti odvojene tabom

en: Comma Separated Values
bs: Vrijednosti odvojene zarezom

en: All Files
bs: Sve datoteke

en: Import Spectra
bs: Importuj spektar

en: Spectra Import
bs: Import spektra

en: Unknown extension: %1
bs: Nepoznata ekstenzija: %1

[ctx: Do not remove 'IR' or '(*.out)' -- needed for parsing later]
en: PWscf IR data (*.out)
bs: PWscf IR podaci (*.out)

[ctx: Do not remove 'IR' or '(control)' -- needed for parsing later]
en: Turbomole IR data (control)
bs: Turbomol IR podaci (control)

en: Data Format
bs: Format podataka

en: Load Spectral Data
bs: Učitaj spektralne podatke

en: Portable Network Graphics
bs: Prijenosna Mrežna Grafika

en: Tagged Image File Format
bs: Tagged Image format datoteke

en: Windows Bitmap
bs: Windows bitmapa

en: Portable Pixmap
bs: Portabilna Piksmapa

en: X11 Bitmap
bs: X11 Bitmapa

en: X11 Pixmap
bs: X11 Piksmapa

en: Save Spectra Image
bs: Snimi sliku spektra

en: Invalid Filename
bs: Neispravno ime datoteke

en: Error
bs: Greška

en: A problem occurred while writing file %1
bs: Desio se problem pri pisanju datoteke %1

en: Success!
bs: Uspjeh!

en: Image successfully written to %1
bs: Slika uspješno upisana na %1

en: &Spectra...
bs: &Spektar...

en: Spectra
bs: Spektri

en: Visualize spectral data from quantum chemistry calculations
bs: Vizualziraj spektralne podatke od proračuna kvantne hemije

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2588 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hessianVibrationalCheck)
en: Vibrational Analysis
bs: Analize vibracija

en: No vibrational displacements exist.
bs: Postoje vibracionalne zamjene.

en: Vibration
bs: Vibracija

en: Visualize vibrational modes from quantum chemistry calculations
bs: Vizualiziraj vibracione modove izračuna kvantne hemije

en: Sorting %1 vibrations by frequency...
bs: Sortiranje %1 vibracija po frekvenciji...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:162 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, animationButton)
en: Start &Animation
bs: Počni &animaciju

en: Stop &Animation
bs: Zaustavi &animaciju

en: Super Cell Builder...
bs: Super ćelijski graditelj...

en: Warning
bs: Upozorenje

en: This document is currently an isolated molecule. You need to create a unit cell.
bs: Ovaj dokument je trenutno izolirana molekula. Trebate kreirati jediničnu ćeliju.

en: Super Cell
bs: Super ćelija

en: Build and display crystallographic super cells
bs: Izgradi i prikaži kristalografitne super ćelije

[ctx: A cube type of nothing - empty cube]
en: Nothing
bs: Ništa

[ctx: Van der Waals surface type]
en: Van der Waals
bs: Van der Vals

[ctx: Electrostatic potential surface type]
en: Electrostatic Potential
bs: Electrostatski potencijal

[ctx: Electron density surface type]
en: Electron Density
bs: Gustina elektrona

[ctx: Molecular orbital surface type]
en: Molecular Orbital
bs: Molekulrna kružna putanja

[ctx: Undefined cube type]
en: Error - undefined type
bs: Greška - nedefinisan tip

en: Create Surfaces...
bs: Kreiraj površine...

en: Abort Calculation
bs: Prekini izračun

en: Calculating VdW Cube
bs: Izračunavanje VdW kocke

[ctx: Molecular Orbital]
en: Calculating MO %L1
bs: Izračunavanje MO %L1

en: Calculating Electron Density
bs: Izračunavanje gustine elektrona

en: Electron Density
bs: Gustina elektrona

en: Calculate molecular orbitals and other surfaces
bs: Izračunaj molekularne orbite i druge površine

en: GL widget was not correctly initialized in order to make a video
bs: GL dodatak nije korektno inicijaliziran da bi se napravio video

en: GL widget has no molecule
bs: GL dodatak nema molekulu

en: Building video
bs: Pravljenje videa

en: Could not run povray.
bs: Ne može pokrenuti povray.

en: Video file not written.
bs: Video datoteka nije zapisana.

en: Could not run mencoder.
bs: Ne može pokrenuti menkoder.

en: Set Aspect Ratio
bs: Postavi omjer

en: The current Avogadro scene is %1x%2 pixels large, and therefore has aspect ratio %3.
    You may keep this value, for example if you intend to use POV-Ray
    to produce an image of %4x1000 pixels, or you may enter any other positive value,
    for example 1 if you intend to use POV-Ray to produce a square image, like 1000x1000 pixels.
bs: Trenutna avogadrova scena je velika %1x%2 piksela, i ima omjer %3.
    Možete zadržati ovu vrijednost, na primjer ako mislite koristiti POV-Zrake
    za proizvodnju slike od %4x1000 piksela, ili možete unijeti bilo koju pozitivnu vrijednost,
    na primjer 1 ako mislite koristiti POV-Zrake za proizvdnju kvadratne slike, 1000x1000 piksela.

en: Invalid OpenGL context.
    Either something is completely broken in your OpenGL setup (can you run any OpenGL application?), or you found a bug.
bs: Nevažeći OpenGL kontekst.
    Ili je nešto sasvim pokvareno u OpenGL podešavanjima (možete li pokrenuti bilo koju OpenGL aplikaciju?), ili ste našli bug.

en: OpenGL error
bs: OpenGL greška

en: Debug Information
bs: Informacije za otklanjanje grešaka

en: View Size: %L1 x %L2
bs: Veličina pogleda: %L1 x %L2

en: No molecule set
bs: Nema postavljene molekule

en: Atoms: %L1
bs: Atomi %L1

en: Bonds: %L1
bs: Veze: %L1

[ctx: Name of a new, untitled molecule file]
en: untitled
bs: bez naslova

en: OBMol: index %1 out of reach.
bs: OBMol: indeks %1 van dosega

en: File type '%1' is not supported for reading.
bs: Tip datoteke '%1' nije podržan za čitanje.

en: File type for file '%1' is not supported for reading.
bs: Tip datoteke za datoteku '%1' nije podržan za čitanje.

en: Reading molecule with index %1 from file '%2' failed.
bs: Čitanje molekule sa indeksom %1 iz datoteke '%2' nije uspjelo

en: replaceMolecule: index %1 out of reach.
bs: zamijeni Molekulu: index %1 van dosega

en: File type '%1' is not supported for writing.
bs: Tip datoteke '%1' nije podržan za pisanje.

en: File type for file '%1' is not supported for writing.
bs: Tip datoteke za datoteku '%1' nije podržan za pisanje.

en: Could not open file '%1' for writing.
bs: Ne može se otvoriti datoteka '%1' za pisanje.

en: Could not open file '%1' for reading.
bs: Ne može se otvoriti datoteka '%1' za čitanje.

en: Replacing molecule with index %1 in file '%2' failed.
bs: Zamjena molekule sa indeksom '%1 u datoteci '%2' nije uspjela.

en: File %1 cannot be opened for reading.
bs: Datoteka %1 ne može biti otvorena za čitanje.

en: Reading a molecule from file '%1' failed.
bs: Čitanje molekule iz datoteke '%1' nije uspjelo.

en: File %1 can not be opened for writing.
bs: Datoteka %1 ne može biti otvorena za pisanje.

en: Saving molecular file failed - could not rename original file.
bs: Spašavanje molekularne datoteke nije uspjelo - ne može se preimenovati orginalna datoteka.

en: Saving molecular file failed - could not rename new file.
bs: Spašavanje molekularne datoteke nije uspjelo - ne može se preimenovati nova datoteka.

en: Saving molecular file failed - could not remove old file.
bs: Spašavanje molekularne datoteke nije uspjelo - ne može se izbrisati stara datoteka.

en: Writing a molecule to file '%1' failed. OpenBabel function failed.
bs: Upisivanje molekule u datoteku '%1' nije uspjelo. OpenBabel funkcija se nije uspjela izvršiti.

en: File %1 cannot be opened for writing.
bs: Datoteka %1 ne može biti otvorena za pisanje.

en: Writing conformers to file '%1' failed.
bs: Pisanje konformera u datoteku '%1' nije uspjelo.

en: Molecule %1
bs: Molekula %1

en: Periodic Table
bs: Periodni sistem

en: No Description
bs: Nema opisa

en: Unknown Python Engine
bs: Nepoznat Python pogon

en: N/A
bs: N/D

en: PythonEngine: checking
bs: Python pogon: provjeravanje

en:   - script has no 'Engine' class defined
bs:   - skripta nema definiranu 'Enginer' klasu

en:   - no module
bs:   - nema modula

en: Unknown Python Extension
bs: Nepoznato Python proširenje

en: &Scripts
bs: &Skripte

en: PythonExtension: checking
bs: PythonProširenje: provjerava

en:   - script has no 'Extension' class defined
bs:   - skripta nema definiranu 'Extension' klasu

en: Unknown Python Tool
bs: Nepoznata Python traka alata

en: PythonTool: checking
bs: PythonTool: provjera

en:   - script has no 'Tool' class defined
bs:   - skripta nema definiranu 'Tool' klasu

en: Conformer %1
bs: Konformer %1

en: Tools
bs: Alati

en: Axis:
bs: Osa:

en: Align:
bs: Poravnanje:

en: Everything
bs: Sve

en: Molecule
bs: Molekul

en: Align
bs: Poravnanje

en: Align molecules to a Cartesian axis
bs: Poravnaj molekule po Kartezijevoj osi

en: Align Settings
bs: Postavke poravnanja

en: AutoOpt: Could not setup force field....
bs: Auto optimizacija: Ne mogu postaviti polje sila....

en: Force Field:
bs: Polje sila:

en: Steps per Update:
bs: Koraci za ažuriranje:

en: Algorithm:
bs: Algoritam:

note: i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:90 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, AlgorithmComboBox)
en: Steepest Descent
bs: Najveći nagib

note: i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:95 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, AlgorithmComboBox)
en: Conjugate Gradients
bs: Konjugovani gradijent

en: Molecular Dynamics (300K)
bs: Molekularna dinamika (300K)

en: Molecular Dynamics (600K)
bs: Molekularna dinamika (600K)

en: Molecular Dynamics (900K)
bs: Molekularna dinamika (900K)

en: Start
bs: Početak

en: Fixed atoms are movable
bs: Fiksirani atomi su pokretni

en: Ignored atoms are movable
bs: Zanemareni atomi su pokretni

en: Stop
bs: Zaustavi

en: AutoOpt Molecule
bs: Auto optimizacija molekule

en: AutoOptimization
bs: Automatska optimizacija

en: Automatic optimization of molecular geometry
bs: Automatska optimizacija molekularne geometrije

en: AutoOptimization Settings
bs: Postavke automatske optimizacije

en: Auto Rotation Tool
bs: Alat auto rotiranja

en: x rotation:
bs: x rotacija:

en: x rotation
bs: x rotacija

en: y rotation:
bs: y rotacija:

en: y rotation
bs: y rotacija

en: z rotation:
bs: z rotacija:

en: z rotation
bs: z rotacija

en: AutoRotate
bs: Automatsko rotiranje

en: Automatic rotation of molecules
bs: Automatska rotacija molekula

en: AutoRotate Settings
bs: Automatska rotacija postavki

[ctx: %L1 is the length of the bond]
en: Bond Length: %L1
bs: Dužina veza: %L1

en:  Show Angles
bs:  Prikaži uglove

en:  Snap-to Bonds
bs:  Miči na veze

en: Snap-to Threshold:
bs: Pomjeri na prag:

en: Bond Centric Manipulation
bs: Manipulacija centralnom vezom

en: Bond Centric Manipulate
bs: Centrično manipuliranje vezama

en: Manipulation of bond lengths, angles, and torsions
bs: Manipulacija duzine spoja, uglova i torzije

en: Bond Centric Manipulate Settings
bs: Postavke centričnog manipuliranja vezama

[ctx: %L1 is distance, %2 is Angstrom symbol]
en: Distance (1->2): %L1 %2
bs: Distanca (1->2): %L1 %2

[ctx: %L1 is distance, %2 is Angstrom symbol]
en: Distance (2->3): %L1 %2
bs: Distanca (2->3): %L1 %2

en: Angle: %L1 °
bs: Ugao: %L1 °

[ctx: %L1 is distance, %2 is Angstrom symbol]
en: Distance (3->4): %L1 %2
bs: Distanca (3->4): %L1 %2

en: Dihedral Angle: %1 °
bs: Dihedralni ugao: %1 °

en: Distance(s):
bs: Razmak(ci):

en: Angle:
bs: Ugao:

en: Dihedral:
bs: Diedarski:

en: Measure
bs: Mjera

en: Measure bond lengths, angles, and dihedrals
bs: Izmjeri dužine spoja, uglove i dihedrale

en: Measure Settings
bs: Mjeri postavke

note: i18n: file: src/tools/zmatrixdialog.ui:45 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Atom
bs: Dodaj atom

en: Delete Atom
bs: Ukloni atom

en: Add Bond
bs: Dodaj vezu

en: Delete Bond
bs: Ukloni vezu

en: Change Element
bs: Promijeni element

en: Change Bond Order
bs: Promijeni smijer veze

en: Draw Atom
bs: Nacrtaj atom

en: Draw Bond
bs: Crtaj vezu

en: Draw
bs: Nacrtaj

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1246 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlExecCombo)
en: Other...
bs: Ostalo...

en: Bond Order:
bs: Vrsta veze:

note: i18n: file: src/extensions/insertdnadialog.ui:190 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleStrandRadio)
en: Single
bs: Jednostruka

note: i18n: file: src/extensions/insertdnadialog.ui:197 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, doubleStrandRadio)
en: Double
bs: Dvostruka

en: Triple
bs: Trostruka

en: Adjust Hydrogens
bs: Podesi vodonik

en: Draw and edit atoms and bonds
bs: Crta i edituje atome i spojeve

en: Draw Settings
bs: Postavke crtanja

en: Manipulate
bs: Upravljaj

en: Translate, rotate, and adjust atoms and fragments
bs: Transliranje, rotiranje i podešavanje atoma i fragmenata

en: Manipulate Settings
bs: Upravljanje postavkama

en: Manipulate Atom
bs: Rukuj atomom

en: Navigate
bs: Navigacija

en: Translate, rotate, and zoom around the current view
bs: Transliranje, rotiranje i zumiranje oko trenutnog pogleda

en: Navigate Settings
bs: Postavke orijentacije

en: Selection Mode:
bs: Način odabira:

en: Atom/Bond
bs: Atom/veza

en: Residue
bs: Ostatak

en: Selection
bs: Izbor

en: Select atoms, residues, and molecules
bs: Odabir atoma, ostaka i molekula

en: Selection Settings
bs: Postavke selekcije

en: Symbol
bs: Simbol

en: Bond Length
bs: Dužina veze

en: Bond Angle
bs: Ugao veze

en: Dihedral Angle
bs: Ugao torzije

en: Z Matrix Editor...
bs: Editor Z matrice...

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1569 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dataCoordinateCombo)
en: Z-Matrix
bs: Z-matrica

en: Create/edit a z-matrix
bs: Kreiraj/izmijeni z-matricu

en: Z-Matrix Settings
bs: Postavke z-matrice

note: i18n: file: src/colors/residuecolorsettings.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ResidueColorSettings)
en: Residue Color Settings
bs: Postavke boje ostatka

note: i18n: file: src/colors/residuecolorsettings.ui:19 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Color residues by:
bs: Boje ostatka po:

note: i18n: file: src/colors/residuecolorsettings.ui:27 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorStyleComboBox)
en: Amino Colors
bs: Amino boje

note: i18n: file: src/colors/residuecolorsettings.ui:32 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorStyleComboBox)
en: Shapely Colors
bs: Modelirane boje

note: i18n: file: src/colors/residuecolorsettings.ui:37 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorStyleComboBox)
en: Hydrophobicity
bs: Hidrofobnost

note: i18n: file: src/engines/bsdysettingswidget.ui:19 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, atomRadiusLabel)
en: Atom Radius:
bs: Prečnik atoma:

note: i18n: file: src/engines/bsdysettingswidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondRadiusLabel)
en: Bond Radius:
bs: Prečnik spoja:

note: i18n: file: src/engines/bsdysettingswidget.ui:80 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacitySliderLabel) i18n: file: src/engines/qtaimsettingswidget.ui:157 i18n: file: src/engines/ringsettingswidget.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondRadiusLabel_2) i18n: file: src/engine
en: Opacity:
bs: Neprozirnost:

note: i18n: file: src/engines/bsdysettingswidget.ui:142 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_radius) i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:41 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, surfaceCombo)
en: Van der Waals
bs: Van der Vals

note: i18n: file: src/engines/bsdysettingswidget.ui:166 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showMulti) i18n: file: src/engines/wiresettingswidget.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showMultipleCheckBox)
en: Show Multiple Bonds
bs: Prikaži višestruke spojeve

note: i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:17 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Shape
bs: Oblik

note: i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:311 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Helix
bs: Zavojnica

note: i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:116 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:334 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Sheet
bs: List

note: i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:209 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:357 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Loop
bs: Petlja

note: i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:305 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Colors
bs: Boje

note: i18n: file: src/engines/dipolesettingswidget.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Dipole:
bs: Dipol:

note: i18n: file: src/engines/dipolesettingswidget.ui:55 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dipoleType)
en: Dipole Moment
bs: Dipolni moment

note: i18n: file: src/engines/dipolesettingswidget.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLabel)
en: Custom:
bs: Posebno:

note: i18n: file: src/engines/hbondsettingswidget.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWidth)
en: Width:
bs: Širina:

note: i18n: file: src/engines/hbondsettingswidget.ui:57 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cut-off radius:
bs: Prečnik odreza:

note: i18n: file: src/engines/hbondsettingswidget.ui:90 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Cut-off angle:
bs: Ugao odreza:

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:107 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType) i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:568 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, bondType) i18n: file: src/extensions/crystallography/ui/ceviewoptionswidget.ui:1
en: None
bs: Ništa

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:112 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Atom number
bs: Atomski broj

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:117 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Element symbol
bs: Simbol elementa

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:127 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Symbol & Atom number
bs: Simbol i atomski broj

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:132 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Formal charge
bs: formalni naboj

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:137 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Partial charge
bs: djelomični naboj

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:142 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Element name
bs: Ime elementa

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:152 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Residue number
bs: Broj ostatka

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:157 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType) i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:588 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, bondType)
en: Unique ID
bs: Jedinstveni id.

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:162 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Custom data
bs: Vlastiti podaci

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:573 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, bondType)
en: Bond length
bs: Dužina spoja

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:578 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, bondType)
en: Bond number
bs: Broj veza

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:583 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, bondType)
en: Bond order
bs: Uređenje spoja

note: i18n: file: src/engines/ribbonsettingswidget.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rendering:
bs: Renderisanje:

note: i18n: file: src/engines/ribbonsettingswidget.ui:24 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, renderType)
en: Backbone
bs: Kičma

note: i18n: file: src/engines/ribbonsettingswidget.ui:29 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, renderType) i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:90 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, renderCombo)
en: Lines
bs: Linije

note: i18n: file: src/engines/ribbonsettingswidget.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondRadiusLabel_2) i18n: file: src/engines/sticksettingswidget.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, radiusLabel)
en: Radius:
bs: Poluprečnik:

note: i18n: file: src/engines/ribbonsettingswidget.ui:91 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useNitrogens)
en: Include Nitrogens
bs: Uključi nitrogene

note: i18n: file: src/engines/spheresettingswidget.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondRadiusLabel_2)
en: VdW Opacity:
bs: VdW neprovidnost:

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:17 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orbitalLabel) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1235 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orbitalthresh)
en: Orbital:
bs: Orbite:

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:85 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, renderCombo)
en: Fill
bs: Popuna

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:95 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, renderCombo)
en: Points
bs: Tačke

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:103 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paddingLabel_2)
en: Draw Box:
bs: Kutija crtanja:

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:129 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel_4)
en: Style:
bs: Stil:

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:140 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorCombo)
en: Selected Colors
bs: Odabrane boje

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:145 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorCombo)
en: Mapped Colors
bs: Mapirane boje

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:153 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Colors:
bs: Boje:

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:165 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel_2)
en: Positive
bs: Pozitivan

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:188 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel_3)
en: Negative
bs: Negativno

note: i18n: file: src/engines/wiresettingswidget.ui:18 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDotsCheckBox)
en: Show Atoms
bs: Prikaži atome

note: i18n: file: src/extensions/animationdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AnimationDialog)
en: Animate Trajectory
bs: Animiraj putanju

note: i18n: file: src/extensions/animationdialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadButton)
en: Load File...
bs: Učitaj datoteku...

note: i18n: file: src/extensions/animationdialog.ui:171 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dynBondsBox)
en: Dynamic Bonds
bs: Dinamički spojevi

[ctx: Continually re-run the animation in a loop]
note: i18n: file: src/extensions/animationdialog.ui:178 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loopBox)
en: Loop
bs: Petlja

note: i18n: file: src/extensions/animationdialog.ui:225 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveVideoButton)
en: Save as .avi...
bs: Snimi kao .avi...

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:107 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, formatBox) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GamessInputDialog)
en: GAMESS Input
bs: GAMESS ulaz

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:145 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyButton)
en: Apply
bs: Primijeni

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConformerSearchDialog)
en: Conformer Search
bs: Pretraga konformera

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systematicOptionsGroupBox) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2598 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, hessianMethodBox)
en: Method
bs: Metoda

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:26 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, atomLabel)
en: Number of atoms:
bs: Broj atoma:

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:33 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondsLabel)
en: Number of rotatable bonds:
bs: Broj okretnih atoma:

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of conformers
bs: Broj konformera

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systematicRadio)
en: Systematic rotor search
bs: Sistematična kružna pretraga

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:65 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, randomRadio)
en: Random rotor search
bs: Nasumična kružna pretraga

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:72 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, weightedRadio)
en: Weighted rotor search
bs: Opterećena kružna pretraga

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:111 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:103 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Convergence
bs: Konvergencija

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:170 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, scoringComboBox) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:849 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Energy
bs: Energija

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConstraintsDialog)
en: Constraints
bs: Ograničenja

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:26 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Add Constraints
bs: Dodaj ograničenja

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:48 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Ignore Atom
bs: Ignoriši atom

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:53 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Fix Atom
bs: Popravi atom

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Fix Atom X
bs: Popravi atom X

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:63 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Fix Atom Y
bs: Popravi atom Y

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:68 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Fix Atom Z
bs: Popravi atom Z

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:73 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Distance
bs: Rastojanje

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:83 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Torsion angle
bs: Ugao torzije

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:91 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Constraint Value
bs: Vrijednost ograničenja

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:101 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Atom Indices
bs: Indikacije atoma

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:120 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ConstraintsAdd)
en: Add
bs: Dodaj

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:132 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
bs: Opcije

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:143 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ConstraintsSave)
en: Save
bs: Snimi

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:153 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ConstraintsLoad)
en: Load
bs: Učitaj

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:185 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ConstraintsDelete)
en: Delete Selected
bs: Ukloni odabrano

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:192 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ConstraintsDeleteAll)
en: Delete All
bs: Obriši sve

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:212 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ConstraintsOK)
en: OK
bs: U redu

note: i18n: file: src/extensions/crystallography/ui/cetranslatewidget.ui:181 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_units) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:387 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordCombo) i18n: file: src/extensions/qu
en: Cartesian
bs: Dekartove

note: i18n: file: src/extensions/crystallography/ui/ceviewoptionswidget.ui:203 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_numCells) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2177 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, miscAllRadio)
en: All
bs: Sve

note: i18n: file: src/extensions/fileimportdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FileImportDialog)
en: File Import...
bs: Unošenje datoteke...

note: i18n: file: src/extensions/fileimportdialog.ui:26 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:127
en: Filename:
bs: Ime datoteke:

note: i18n: file: src/extensions/fileimportdialog.ui:38 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectFileName) i18n: file: src/extensions/fileimportdialog.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectFileName2) i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:67 i18n: ectx: property 
en: Browse...
bs: Potraži...

note: i18n: file: src/extensions/fileimportdialog.ui:47 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Par File:
bs: Par datoteka:

note: i18n: file: src/extensions/fileimportdialog.ui:68 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, perceiveBonds)
en: Attempt to perceive bonds?
bs: Pokušaj opažanja veza?

note: i18n: file: src/extensions/fileimportdialog.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, perceiveBonds)
en: Perceive bonds?
bs: Opažene veze?

note: i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ForceFieldDialog)
en: Setup Force Field
bs: Postavi polje sile

note: i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:25 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Force Field
bs: Polje sile

note: i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ForceFieldComboBox)
en: Ghemical
bs: Ghemijski

note: i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:59 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:72 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, calculationCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinp
en: Geometry Optimization
bs: Geometrijska optimizacija

note: i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:65 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of steps
bs: Broj koraka

note: i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:82 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Algorithm
bs: Algoritam

note: i18n: file: src/extensions/insertdnadialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, bpCombo) i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:387 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, structureCombo)
en: Other
bs: Ostalo

note: i18n: file: src/extensions/insertfragmentdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertFragmentDialog)
en: Insert Fragment...
bs: Umetni fragment...

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Peptide Builder
bs: Graditelj peptida

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:46 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton)
en: Alanine
bs: Alanin

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:56 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_2)
en: Arginine
bs: Arginin

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:66 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_3)
en: Asparagine
bs: Asparagin

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:76 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_4)
en: Aspartic acid
bs: Aspartična kiselina

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:86 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_5)
en: Cysteine
bs: Cistein

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:96 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_6)
en: Glutamic acid
bs: Glutaminozna kiselina

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:106 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_7)
en: Glutamine
bs: Glutamin

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:116 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_8)
en: Glycine
bs: Glicin

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:126 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_9)
en: Histidine
bs: Histidin

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:136 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_10)
en: Isoleucine
bs: Isoleucin

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:146 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_19)
en: Valine
bs: Valin

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:156 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_18)
en: Tyrosine
bs: Tirosin

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:166 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_17)
en: Tryptophan
bs: Tirtofan

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:176 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_16)
en: Threonine
bs: Threonin

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:186 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_15)
en: Serine
bs: Serin

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:196 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_14)
en: Proline
bs: Prolin

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:206 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_13)
en: Phenylalanine
bs: Fenilalanin

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:216 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_12)
en: Methionine
bs: Meitonin

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:226 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_11)
en: Lysine
bs: Lisin

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:236 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_20)
en: Leucine
bs: Leucin

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:263 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Amino Acids:
bs: Amino kiseline:

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:270 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sequence (N to C):
bs: Sekvenca (N do C):

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:280 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Stereochemistry:
bs: Stereohemija:

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:354 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Structure:
bs: Struktura:

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:362 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, structureCombo)
en: Straight Chain
bs: Ravni lanac

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:367 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, structureCombo)
en: Alpha Helix
bs: Alfa helix

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:372 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, structureCombo)
en: Beta Sheet
bs: Beta komad

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:450 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Chain Number:
bs: Broj lanca

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:457 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, chainNumberCombo)
en: The chain number for the new peptide
bs: Broj lanca za novi peptid

note: i18n: file: src/extensions/molecularpropdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MolecularPropertiesDialog)
en: Molecule Properties
bs: svojstva molekule

note: i18n: file: src/extensions/molecularpropdialog.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, molWeightLabel)
en: Molecular Weight (g/mol):
bs: Molekularna masa (g/mol):

note: i18n: file: src/extensions/molecularpropdialog.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formulaLabel)
en: Chemical Formula:
bs: Hemijska formula:

note: i18n: file: src/extensions/molecularpropdialog.ui:36 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, atomsLabel)
en: Number of Atoms:
bs: Broj atoma:

note: i18n: file: src/extensions/molecularpropdialog.ui:43 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondsLabel)
en: Number of Bonds:
bs: Broj spojeva:

note: i18n: file: src/extensions/molecularpropdialog.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, residuesLabel)
en: Number of Residues:
bs: Broj ostataka:

note: i18n: file: src/extensions/molecularpropdialog.ui:57 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, energyLabel)
en: Energy (kJ/mol):
bs: Energija (kJ/mol):

note: i18n: file: src/extensions/molecularpropdialog.ui:64 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dipoleLabel)
en: Dipole Moment (D):
bs: Dipolni moment (D):

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:19 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, POVRayDialog)
en: POV-Ray Export
bs: POV-Ray izlaz

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:30 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectFileName)
en: Select...
bs: Izaberi...

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:111 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, render) i18n: file: src/extensions/surfaces/orbitalwidget.ui:93 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_render)
en: Render
bs: Sijenčenje

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:118 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close) i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:847 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1633 i1
en: Close
bs: Zatvori

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:137 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:183 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Resolution:
bs: Rezolucija:

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:147 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, antialias)
en: Use full scene antialiasing
bs: Koristi antialiasing pune scene

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:150 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, antialias)
en: Antialias
bs: Umekšavanje

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:160 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, transparency)
en: Set the background color to be transparent
bs: Učini pozadinsku boju prozirnom

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:163 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, transparency)
en: Alpha transparency
bs: Alfa prozirnost

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:173 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Command:
bs: Komanda:

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:183 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, renderDirect)
en: Render the molecule directly using command line POV-Ray
bs: Renderiši molekulu direktno koristeći komandnu liniju POV-Zrake

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:186 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, renderDirect)
en: Render using POV-Ray
bs: Renderiši koristeči POV-Zraku

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:196 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, keepSource)
en: Keep the POV-Ray source after rendering has completed
bs: Zadrži izvor POV-Zrake nakon završetka renderisanja.

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:199 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepSource)
en: Keep POV-Ray source after rendering
bs: Zadrži izvor POV-Zrake nakon renderisanja.

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:209 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Path:
bs: Staza:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:81 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, title) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1614 
en: Title:
bs: Naslov:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:97
en: Processors:
bs: Procesori:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:800 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableFormButton) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1590 i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:499 i18n: file: src/extensions/quantum
en: Use Form
bs: Koristi formu

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:833 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, computeButton) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:3001 i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:532 i18n: file: src/extensions/quantuminp
en: Compute...
bs: Računaj...

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:840 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generateButton) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1626 i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:3008 i18n: file: src/extensions/quantuminp
en: Generate...
bs: Generiraj...

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:137 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, calculationCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:185 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicCalculateCombo) i18n: file: src/extensi
en: Single Point Energy
bs: Energija jedne tačke:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:156 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, theory) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:169 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.u
en: Theory:
bs: Teorija:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:197 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, basis) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:574 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: file: src/extensions/quantuminput/molproinputdialog.ui:17
en: Basis Set:
bs: Osnovni paket:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessefpmatchdialog.ui:16 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GamessEfpMatchDialog)
en: EFP Matches
bs: EFP poklapanja

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessefpmatchdialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group Label:
bs: Grupne oznake

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:24 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicWidget)
en: &Basic Setup
bs: &Osnovno podešavanje

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:110 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicWithRightCombo)
en: Core Potential
bs: Potencijal jezgra

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:136 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicOnLeftCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdialog.ui:144 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiplicityCombo)
en: Singlet
bs: Jednorka

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:141 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicOnLeftCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdialog.ui:149 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiplicityCombo)
en: Doublet
bs: Dvojka

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:146 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicOnLeftCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdialog.ui:154 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiplicityCombo)
en: Triplet
bs: Trojka

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:169 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1216 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.
en: Multiplicity:
bs: Višestrukost:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:190 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicCalculateCombo)
en: Equilibrium Geometry
bs: Ekvilibrijum geometrija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:195 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicCalculateCombo)
en: Transition State
bs: Prelazno stanje

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:200 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicCalculateCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:82 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, calculationCombo) i18n: file: src/extens
en: Frequencies
bs: Frekvencije

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:231 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicInCombo)
en: Water
bs: Voda

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:254 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2713 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, statPointCalculateButton) i18n: file: src/extensions/surfaces/surf
en: Calculate
bs: Izračunaj

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:264 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
bs: Sa:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:274 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: In:
bs: Unutra:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:300 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:291 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.
en: Charge:
bs: Naboj:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:310 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicOnRightCombo)
en: Dication
bs: Dikatjon

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:315 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicOnRightCombo)
en: Cation
bs: katjon

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:320 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicOnRightCombo)
en: Neutral
bs: Neutralan

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:354 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedWidget)
en: &Advanced Setup
bs: &Napredne postavke

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:388 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: Advanced
bs: Napredno

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:393 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: Basis
bs: Osnova

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:398 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: Control
bs: kontrola

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:417 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:859 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Hessian
bs: Hesian

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:422 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: Stat Point
bs: Stat tačka

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:428 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: Data
bs: Podaci

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:433 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: System
bs: Sistemski

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:438 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: MO Guess
bs: MO pogodak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:443 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: Misc
bs: Razno

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:464 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: #D Heavy Atom Polarization Functions:
bs: #D Funkcije polarizacije teških atoma:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:482 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basisECPCombo)
en: Read
bs: Čitaj

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:517 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, basisSCheck)
en: Diffuse S-Shell on Heavy Atoms
bs: Difuzija S-Školjka na teškim atomima

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:524 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, basisLCheck)
en: Diffuse L-Shell on Heavy Atoms
bs: Difuzija L-Školjka na teškim atomima

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:653 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basisSetCombo)
en: Double Zeta Valence
bs: Dvostruka Zeta valencija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:668 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basisSetCombo)
en: Triple Zeta Valence
bs: Trostruka Zeta valencija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:678 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basisSetCombo)
en: SBKJA Valence
bs: SBKJA Valencija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:683 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basisSetCombo)
en: Hay/Wadt Valence
bs: Hay/Wadt Valencija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:735 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: ECP Type:
bs: ECP Tip:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:749 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basisPolarCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1875 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemDiagonalizationCombo)
en: Default
bs: Podrazumijevano

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:754 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basisPolarCombo)
en: Pople
bs: Popl

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:759 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basisPolarCombo)
en: Pople N311
bs: Popl N311

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:782 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: #F Heavy Atom Polarization Functions:
bs: #F Funkcije polarizacije teških atoma:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:792 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: #light Atom Polarization Functions:
bs: #lagano funkcije polarizacije atoma:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:839 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Max SCF Iterations:
bs: Maksimalne SCF iteracije:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:854 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/teracheminputdialog.ui:69 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, calculationCombo)
en: Gradient
bs: Gradijent

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:864 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Optimization
bs: Optimizacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:869 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Trudge
bs: Gaženje

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:874 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Saddle Point
bs: Sedlasta tačka

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:884 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Gradient Extremal
bs: extremni gradijent

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:894 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Energy Surface
bs: Površina energije

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:909 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Radiative Transition mom.
bs: Radiativni tranzitivni mom.

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:914 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Spin Orbit
bs: Orbita spina

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:919 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Finite Electric Field
bs: Konačno električno polje

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:929 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Global Optimization
bs: Globalna optimizacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:939 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: FMO Optimization
bs: FMO Optimizacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:944 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Raman Intensities
bs: Ramanovi intenziteti

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:954 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Make EFP
bs: Napravi EFP

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1005 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlSCFCombo)
en: None (CI)
bs: Ništa (CI)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1036 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlLocalizationCombo)
en: Foster-Boys
bs: Foster-Momci

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1069 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: SCF Type:
bs: SCF Tip:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1076 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Localization Method:
bs: Metode lokalizacije:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1086 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Exec Type:
bs: Exec tip:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1111 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlCICombo)
en: Ames Lab. Determinant
bs: Ames Lab. determinanta

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1116 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlCICombo)
en: Occupation Restricted Multiple Active Space
bs: Višestruki aktivni prostor ograničenog zauzimanja

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1121 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlCICombo)
en: CI Singles
bs: CL Samci

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1126 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlCICombo)
en: Full Second Order CI
bs: Puni CI drugog reda

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1131 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlCICombo)
en: General CI
bs: Generalni CI

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1152 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlCCCombo)
en: LCCD: Linearized CC
bs: LCCD: linarizirani CC

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1157 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlCCCombo)
en: CCD: CC with Doubles
bs: CCD: CC sa dvojkama

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1162 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlCCCombo)
en: CCSD: CC with Singles and Doubles
bs: CCSD: CC sa jednorkama i dvojkama

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1231 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlExecCombo)
en: Normal Run
bs: Normalno pokretanje

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1236 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlExecCombo)
en: Check
bs: Provjere

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1241 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlExecCombo)
en: Debug
bs: Praćenje grešaka

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1270 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Molecule Charge:
bs: Naelektrisanje molekule:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1282 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Run Type:
bs: Tip pokretanja:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1304 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, controlMP2Check)
en: Use MP2
bs: Koristi MP2

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1330 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, controlDFTCheck)
en: Use DFT
bs: Koristi DFT

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1379 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: # of Z-Matrix Variables
bs: # Z-Matričnih Varijabli

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1417 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Order of Principal Axis:
bs: Red glavnih osa:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1424 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Coordinate Type:
bs: Tip koordinate:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1554 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dataCoordinateCombo)
en: Unique cartesian Coords.
bs: Jedinstvene kartezijeve koordinate.

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1559 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dataCoordinateCombo)
en: Hilderbrant internals
bs: Hilderbrantovi unutarnji

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1564 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dataCoordinateCombo)
en: Cartesian coordinates
bs: Karetzijeve koordinate

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1574 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dataCoordinateCombo)
en: MOPAC Z-Matrix
bs: MOPAC Z-matrica

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1597 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataSymmetryCheck)
en: Use Symmetry During Calculation
bs: Koristi simetriju prilikom računanja

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1607 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Units:
bs: Jedinice:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1671 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Point Group:
bs: Grupa tačke:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1698 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemTimeCombo)
en: Minutes
bs: Minute

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1703 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemTimeCombo)
en: Hours
bs: Sati

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1708 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemTimeCombo)
en: Days
bs: Dani

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1713 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemTimeCombo)
en: Weeks
bs: Sedmica

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1718 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemTimeCombo)
en: Years
bs: Godine

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1723 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemTimeCombo)
en: Millenia
bs: Mileniji

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1752 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemMemoryCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1796 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemDDICombo)
en: MegaWords
bs: MegaRiječi

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1757 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemMemoryCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1801 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemDDICombo)
en: MegaBytes
bs: MegaBajti

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1762 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemMemoryCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1806 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemDDICombo)
en: GigaWords
bs: GigaRiječi

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1767 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemMemoryCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1811 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemDDICombo)
en: GigaBytes
bs: GigaBajti

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1839 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, systemForceCheck)
en: Force Parallel Methods
bs: Prisili paralelne metode

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1862 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, systemCoreCheck)
en: Produce "core" file upon abort
bs: Napravi "jezgro" datoteku nakon kraja

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1898 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_36)
en: Time Limit:
bs: Vremensko ograničenje:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1912 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_37) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2498 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_43)
en: Memory:
bs: Memorija:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1919 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_39)
en: Diagonalization Method:
bs: Metoda dijagonalizacije:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1926 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systemParallelGroup)
en: Parallel Load Balance Type
bs: Tip paralelnog balansa opterećenja

[ctx: "Loop" load balancing - set static node assignments]
note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1932 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systemLoopRadio)
en: Loop
bs: Petlja

[ctx: "Next Value" load balancing - dynamically assign nodes work]
note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1942 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systemNextRadio)
en: Next Value
bs: Sljedeća vrijednost

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1955 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, systemExternalCheck)
en: Use External Data Representation for Messages
bs: Koristiti externu reprezentaciju podatka za poruke

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2011 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Initial Guess:
bs: Inicijalni pogodak:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2032 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, moGuessInitialCombo)
en: MO Read ($VEC)
bs: MO pročitano ($VEC)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2037 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, moGuessInitialCombo)
en: MO Saved (DICTNRY)
bs: MO spašeno (DICTNRY)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2042 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, moGuessInitialCombo)
en: Skip
bs: Preskoči

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2065 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moGuessRotateCheck)
en: Rotate Alpha and Beta Orbitals
bs: Rotiraj alfa i beta orbite

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2072 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moGuessPrintCheck)
en: Print the Initial Guess
bs: Printaj inicijalne pogodke

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2096 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscInterfaceGroup)
en: GAMESS Interface to Other Codes
bs: GAMESS interfece za druge kodove

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2133 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscForceGroup)
en: Force a Check Run Type
bs: Forsiraj  tip trčeče provjere

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2163 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, miscGamessRadio)
en: GAMESS (UK Version)
bs: GAMESS (UK Verzija)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2202 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, miscWaterCheck)
en: Solvate with Water
bs: Rastopiti sa vodom

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2241 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scfGenerateCheck)
en: Generate UHF Natural Orbitals
bs: Generiši UHF prirodne orbite

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2248 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scfDirectCheck)
en: Direct SCF
bs: Direktni SCF

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2255 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scfComputeCheck)
en: Compute Only Changed in Fock Matrix
bs: Računaj samo promjene u prednjoj matrici

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2282 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: Slater exchange
bs: Slaterova zamjena

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2287 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: Becke 1988 exchange
bs: Becke 1988 izmjena

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2292 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: VWN: Vosko-Wilk-Nusair (VWN5) correlation
bs: VWN: Vosko-Wilk-Nusair (VWN5) korelacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2297 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: LYP: Lee-Yang-Parr correlation
bs: LYP: Lee-Yang-Parr korelacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2302 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: SVWN: Slater exchange + VWN correlation
bs: SVWN: Slater izmjena + VWN korelacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2307 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: BVWN: BECKE exchange + VWN5 correlation
bs: BVWN: BECKE izmjena + VWN5 korelacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2312 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: BLYP: BECKE exchange + LYP correlation
bs: BLYP: BECKE izmjena + LYP korelacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2322 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: Gill 1996 exchange
bs: Gill 1996 izmjena

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2327 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: Perdew-Burke-Ernzerhof (PBE) exchange
bs: Perdew-Burke-Ernzerhof (PBE) izmjena

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2332 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: OP: One-parameter Progressive correlation
bs: OP:Jedno-parametarska progresivna korelacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2337 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: SLYP: SLATER + Lee-Yang-Parr (LYP) correlation
bs: SLYP: SLATER + Lee-Yang-Parr (LYP) korelacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2342 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: SOP: SLATER + OP correlation
bs: SOP: SLATER + OP korelacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2347 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: BOP: BECKE exchange + OP correlation
bs: BOP: BECKE izmjena + OP korelacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2352 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: BVWN: GILL exchange + VWN5 correlation
bs: BVWN: GILL izmjena + VWN5 korelacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2357 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: GLYP: GILL exchange + LYP correlation
bs: GLYP: GILL izmjena + LYP korelacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2362 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: PBEVWN: PBE exchange + VWN6 correlation
bs: PBEVWN: PBE izmjena + VWN6 korelacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2367 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: PBELYP: PBE exchange +LYP correlation
bs: PBELYP: PBE izmjena +LYP korelacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2372 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: PBEOP: PBE exchange + OP correlation
bs: PBEOP: PBE izmjena + OP korelacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2377 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: BHHLYP: HF and BECKE exchange + LYP correlation
bs: BHHLYP: HF and BECKE izmjena + LYP korelacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2403 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftMethodCombo)
en: Grid
bs: Mreža

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2408 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftMethodCombo)
en: Grid-Free
bs: bez rešetke

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2431 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_41) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:224 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dftFunctionalLabel)
en: DFT Functional:
bs: DFT funkcional:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2438 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_40) i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdialog.ui:187 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Method:
bs: Metoda:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2462 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mp2IntegralGroup)
en: AO Integral Storage
bs: AO Integralni Spremnik

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2471 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mp2DuplicatedRadio)
en: Duplicated on Each Node
bs: Duplicirano na svakom čvoru

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2478 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mp2DistributedRadio)
en: Distributed Across All Nodes
bs: Distribuirano preko svih čvorova

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2491 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_45)
en: words
bs: riječi

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2505 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mp2ComputeCheck)
en: Compute MP2 Properties
bs: Računaj MP2 postavke

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2512 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_44)
en: Integral Retention Cutoff:
bs: Integralno zadržavajuće zasićenje:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2525 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mp2LocalizedCheck)
en: Use Localized Orbitals
bs: Koristi lokalizirane orbite

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2532 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_42)
en: # of Core Electrons:
bs: # jezgrenih elektrona:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2539 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mp2TransformationGroup)
en: Transformation Method
bs: Metoda transformacije

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2548 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mp2TwoRadio)
en: Two Phase Bin Sort
bs: Dvo fazni binarni sort

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2555 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mp2SegmentedRadio)
en: Segmented Transformation
bs: Segmentirana transformacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2604 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, hessianAnalyticRadio)
en: Analytic
bs: Analitika

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2614 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, hessianNumericRadio)
en: Numeric
bs: Brojevi

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2624 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hessianDoubleCheck)
en: Double Differenced Hessian
bs: Dvostruko diferentni Hessian

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2631 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hessianPrintCheck)
en: Print Internal Force Constants
bs: Štampaj interne konstante sile

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2638 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Displacement Size:
bs: Istisna veličina:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2645 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hessianPurifyCheck)
en: Purify Hessian
bs: Pročišćeni Hessian

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2652 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Frequency Scale Factor:
bs: Faktor skale frekvencije

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2693 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statPointHessianGroup)
en: Initial Hessian
bs: Inicijalni Hessian

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2699 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, statPointGuessButton)
en: Guess (+ define)
bs: Pogodak(+ definicija)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2706 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, statPointReadButton)
en: Read (from $HESS)
bs: Čitati(iz $HESS)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2723 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, statPointUpdateCheck)
en: Update Step Size
bs: Osvježi veličinu koraka

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2733 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, statPointPrintCheck)
en: Print Orbs at Each Iteration
bs: Printaj orbite na svakoj iteraciji

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2740 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_35)
en: Gradient Convergence Criteria:
bs: Kriterij konvergencije gradijenta:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2769 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_50)
en: Jump Size:
bs: Veličina skoka:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2776 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, statPointStationaryCheck)
en: Stationary Point
bs: Stacionarna tačka

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2786 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_51)
en: Optimization Method:
bs: Metoda optimizacije

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2796 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Step Size
bs: Veličina koraka

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2802 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_47)
en: Maximum:
bs: Maksimum:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2819 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_49)
en: Initial:
bs: Inicijalni:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2868 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statPointOptimizationCombo)
en: Rational Function Optimization
bs: Optimizacija racionalne funkcije

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2873 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statPointOptimizationCombo)
en: Quadratic Approximation
bs: Kvadratna aproksimacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2883 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statPointOptimizationCombo)
en: Constrained Optimization
bs: Limitirana optimizacija

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2896 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_53)
en: steps
bs: koraci

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2918 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_46)
en: Recalculate Hessian Every:
bs: Ponovo izračunaj Hessian svakih:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2928 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_52)
en: Follow Mode:
bs: Mod pratnje:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2938 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_34)
en: Maximum Steps:
bs: Maksimalni koraci

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2971 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetAllButton)
en: Reset All
bs: Resetuj sve

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2978 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton)
en: Defaults
bs: Podrazumijevano

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:48 i18n: file: src/extensions/quantuminput/molproinputdialog.ui:48 i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdi
en: Calculation:
bs: Izračunavanje

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:105 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:198 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: file: src/extensions/quantuminput/nwcheminputdialog.
en: Basis:
bs: Osnove:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:392 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:424 i18n: file: src/extensions/quantuminput/molproinputdialog.ui:361 i18n: file: src/extensions/quantumi
en: Z-matrix
bs: Z-matrica

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GaussianInputDialog)
en: Gaussian Input
bs: Gaussian ulaz

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:334 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Output:
bs: Izlaz:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:350 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, outputCombo)
en: Standard
bs: Uobičajeno

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:383 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Checkpoint:
bs: kontrolna tačka:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:429 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/molproinputdialog.ui:366 i18n: file: src/extensions/quantuminput/nwcheminputdialog.ui:362 i18n: file: src/extensions/quantuminp
en: Z-matrix (compact)
bs: Z-matrica(kompaktna)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/molproinputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MolproInputDialog)
en: MOLPRO Input
bs: MOLPRO ulaz

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MOPACInputDialog)
en: MOPAC Input
bs: MOPAC ulaz

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdialog.ui:159 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiplicityCombo)
en: Quartet
bs: Kvartet

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdialog.ui:164 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiplicityCombo)
en: Quintet
bs: Kvintet

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/nwcheminputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NWChemInputDialog)
en: NWChem Input
bs: NWChem ulaz

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/qcheminputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, QChemInputDialog)
en: Q-Chem Input
bs: Q-Chem ulaz

note: i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:29 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, loadTab)
en: Load Shaders
bs: Sjenčenja opterećenja

note: i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:35 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Shader Name:
bs: Ime osjenčivaća:

note: i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Vertex Shader:
bs: Vertex osjenčivać:

note: i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:76 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Fragment Shader:
bs: Fragmentni osjenčivać:

note: i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:100 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Parameters:
bs: Parametri:

note: i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:162 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, shaderTab) i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:245 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shaderButton)
en: Assign Shader
bs: Postavi osjenčivać

note: i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:170 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display Type:
bs: Tip displeja:

note: i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:190 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Shader Program:
bs: Program osjenčivaća:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpectraDialog)
en: Spectra Visualization
bs: Vizualizacija spektra

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:48 i18n: ectx: property (toolTip), widget (Avogadro::PlotWidget, plot)
en: Controls:
    Double left click: Restore default axis limits
    Right click + drag: Move plot
    Middle click + drag: Zoom to region
    Scroll wheel: Zoom to cursor
bs: Kontrole:
    Dvostruki lijevi klik: Vrati zadane limite ose
    Desni klik  + povlačenje: Pomakni crtež
    Srednji klik + povlačenje: Uvećaj područje
    Skrol točkić: Povećaj na kursor

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:77 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_loadSpectra)
en: &Load data...
bs: &Učitaj podatke...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:116 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: &Close
bs: &Zatvori

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:161 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Calculated Spectra:
bs: Izračunati spektar:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:174 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_colorCalculated) i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:197 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_colorImported) i18n: file: src/extensions/spectra/spectradial
en: Set Color...
bs: Postavi boju...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:181 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Imported Spectra:
bs: Uneseni spektar:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:204 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Font:
bs: Vrsta slova:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:217 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_font)
en: Change Font...
bs: Promijeni font...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:230 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_calculate) i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:243 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_import)
en: Show
bs: Prikaži

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:256 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, push_import)
en: Imports a tsv of experimental spectra to overlay on the plot.
bs: Unosi tsv eksperimentalnih spektara da se oblože na crtežu.

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:259 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_import)
en: &Import...
bs: &Uvezi...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:272 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background:
bs: Pozadina:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:298 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Foreground:
bs: Boja ispisa:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:327 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_newScheme)
en: New...
bs: Novi...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:343 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_removeScheme)
en: Remove...
bs: Ukloni...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:356 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_renameScheme)
en: Rename...
bs: Preimenuj...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:382 i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: TODO
bs: ZADACI

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:395 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: &Schemes:
bs: &Sheme:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:411 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_export)
en: &Export...
bs: &Izvezi...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:467 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: &Width:
bs: Širi&na:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:496 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: &Height
bs: &Visina

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:519 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: &Filename:
bs: &Ime datoteke:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:595 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_imageSave)
en: &Save Image...
bs: &Snimi sliku...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:628 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_imageFontAdjust)
en: Use an optimized value for the font size instead of the scheme-specified value (screen to image point sizes don't translate well!)
bs: Koristi optimizovanu vrijednost za veličinu fonta umjesto šematski specificirane vrijednosti(ekran za veličinu tačke slike se ne prevodi dobro!)

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:631 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_imageFontAdjust)
en: Auto-adjust F&ont Size
bs: Auto podešavanje Veličine Fonta

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_cd.ui:26 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: file: src/extensions/spectra/tab_ir_raman.ui:200 i18n: file: src/extensions/spectra/tab_uv.ui:26
en: &Gaussian Width:
bs: &Gussova širina:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_cd.ui:68 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_labelPeaks) i18n: file: src/extensions/spectra/tab_ir_raman.ui:393 i18n: file: src/extensions/spectra/tab_uv.ui:68
en: &Label peaks
bs: &Vrhovi labele

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_ir_raman.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: &Y Axis Units:
bs: &Y jedinice ose:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_nmr.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Nucleus:
bs: Jezgro:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_nmr.ui:36 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: &Reference:
bs: &Referenca:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_nmr.ui:46 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Gaussian &Width:
bs: Gausova &Širina:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_nmr.ui:69 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_resetAxes)
en: Reset &Plot Axes
bs: Resetuj ose &Plot

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_nmr.ui:105 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_labelPeaks)
en: Label Peaks:
bs: Vrhovi labele:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, VibrationWidget)
en: Molecular Vibrations
bs: Molekularne vibracije

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:133 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, animationSpeedCheckBox)
en: higher frequency vibrations will show faster movement
bs: vibracije veće frekvencije će pokazati brže pokrete

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:136 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, animationSpeedCheckBox)
en: Animation speed set by frequency
bs: Brzina animacije postavljena po frekvenciji

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:143 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, displayForcesCheckBox)
en: Display force &vectors
bs: Prikaži silu &vektora:

note: i18n: file: src/extensions/supercelldialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SuperCellDialog)
en: Super Cell Parameters
bs: Parametri super ćelije

note: i18n: file: src/extensions/supercelldialog.ui:22 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Super Cell Options
bs: Opcije super ćelije

note: i18n: file: src/extensions/supercelldialog.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aRepeatLabel)
en: A repeat:
bs: A ponavljanje:

note: i18n: file: src/extensions/supercelldialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bRepeatLabel)
en: B repeat:
bs: B ponavljanje:

note: i18n: file: src/extensions/supercelldialog.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cRepeaLabel)
en: C repeat:
bs: C ponavljanje:

note: i18n: file: src/extensions/supercelldialog.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generateCell)
en: Generate Cell
bs: Generiši ćeliju

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/orbitalwidget.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrbitalWidget) i18n: file: src/tools/manipulatesettingswidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ManipulateSettingsWidget) i18n: file: src/tools/navigatesettingswidget
en: Form
bs: Forma

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SurfaceDialog)
en: Create Surfaces
bs: Kreiraj površine

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Surface Type:
bs: Tip površine

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:46 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, surfaceCombo) i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:125 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorByCombo)
en: Electrostatic Potential
bs: Elektrostatski potencijal

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:104 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Color By:
bs: Boja po:

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:120 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorByCombo)
en: Nothing
bs: Ništa

[ctx: low resolution]
note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:207 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Low
bs: Niska

[ctx: medium resolution]
note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:212 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Medium
bs: Srednje

[ctx: high resolution]
note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:217 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
bs: Visoka

[ctx: very high resolution]
note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:222 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Very High
bs: Vrlo visoka

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:272 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Isosurface cutoff value
bs: Vrijednost zasićenja izopovršine

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:275 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Iso Value:
bs: Izo vrijednost:

[ctx: Add the new surface to this particular display type (i.e., orbital or surface)]
note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:308 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: In Display Type:
bs: Tip u displeju:

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:327 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, engineCombo)
en: New Display
bs: Novi displej

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:377 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced...
bs: Napredno...

note: i18n: file: src/tools/navigatesettingswidget.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, eyeCandyCheckBox)
en: Display visual cues
bs: Prikaži vizualne redove

note: i18n: file: src/tools/pythonsettingswidget.ui:25 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Python Settings
bs: Python postavke

note: i18n: file: src/tools/zmatrixdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ZMatrixDialog)
en: Z Matrix Editor
bs: Uređivač Z matrice

note: i18n: file: src/tools/zmatrixdialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: Import Selected Atoms
bs: Uvezi označene atome

note: i18n: file: src/tools/zmatrixdialog.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Atom
bs: Ukloni atom
