avogadro - en to eu translation catalogue (1213 entries)

en: Color by Index
eu: Koloreen Aurkibidea

en: Color by Index (red, orange, yellow, green, blue, violet).
eu: Koloreen Aurkibidea (gorria, laranja, horia, berdea, urdina, morea).

en: Color by Partial Charge
eu: Kolorea Karga Partzialez Ezarri

en: Color by atomic partial charge (blue = positive, red = negative.
eu: Kolorea karga atomiko partzialez ordenatu (urdina positiboa, gorria negatiboa)

en: Custom Color:
eu: Kolore Egokitua:

en: Custom Color
eu: Kolore Egokitua

en: Set custom colors for objects
eu: Kolore egokituak objetuentzat erabili

en: Color by Distance
eu: Kolorea Distantziaz Jarri

en: Color by distance from the first atom.
eu: Kolorea lehenengo atomoarekiko distantziaz jarri.

en: Color by Element
eu: Kolorea elementuz jarri

en: Color by Element (carbon = grey, oxygen = red, ...).
eu: Kolorea elementuz jarri (C = grisa, O = gorria, ...)

en: Color by Residue
eu: Kolorea Hondakinez Jarri

en: Color by Residue (amino acid type, hydrophobicity, ...
eu: Kolorea Hondakinez Jarri (aminoazidoak, hidrofobizitatea, ...)

en: SMARTS Pattern:
eu: SMARTS Diseinua:

en: Highlight Color:
eu: Kolore Argienak:

en: Color by SMARTS Pattern
eu: Kolorea SMARTS Diseinuaz jarri

en: Hydrogen
eu: Hidrogeno

en: Helium
eu: Helio

en: Lithium
eu: Litio

en: Beryllium
eu: Berilio

en: Boron
eu: Boro

en: Carbon
eu: Karbono

en: Nitrogen
eu: Nitrogeno

en: Oxygen
eu: Oxigeno

en: Fluorine
eu: Fluor

en: Sodium
eu: Sodio

en: Magnesium
eu: Magnesio

en: Aluminum
eu: Aluminio

en: Silicon
eu: Silizio

en: Phosphorus
eu: Fosforo

en: Sulfur
eu: Sufre

en: Chlorine
eu: Kloro

en: Potassium
eu: Potasio

en: Calcium
eu: Kaltzio

en: Scandium
eu: Eskandio

en: Titanium
eu: Titanio

en: Vanadium
eu: Banadio

en: Chromium
eu: Kromo

en: Manganese
eu: Manganeso

en: Iron
eu: Burdin

en: Cobalt
eu: Kobalto

en: Nickel
eu: Nikel

en: Copper
eu: Kupre

en: Zinc
eu: Zink

en: Gallium
eu: Galio

en: Germanium
eu: Germanio

en: Arsenic
eu: Artseniko

en: Selenium
eu: Selenio

en: Bromine
eu: Bromo

en: Krypton
eu: Kripton

en: Rubidium
eu: Rubidio

en: Strontium
eu: Estrontzio

en: Yttrium
eu: Itrio

en: Zirconium
eu: Zirkonio

en: Niobium
eu: Niobio

en: Molybdenum
eu: Molibdeno

en: Technetium
eu: Teknezio

en: Ruthenium
eu: Rutenio

en: Rhodium
eu: Rodio

en: Palladium
eu: Paladio

en: Silver
eu: Zilar

en: Cadmium
eu: Kadmio

en: Indium
eu: Indio

en: Tin
eu: Eztainu

en: Antimony
eu: Antimonio

en: Tellurium
eu: Telurio

en: Iodine
eu: Iodo

en: Cesium
eu: Zesio

en: Barium
eu: Bario

en: Lanthanum
eu: Lantano

en: Cerium
eu: Zerio

en: Praseodymium
eu: Praseodimio

en: Neodymium
eu: Neodimio

en: Promethium
eu: Prometio

en: Samarium
eu: Samario

en: Europium
eu: Europio

en: Gadolinium
eu: Gadolinio

en: Terbium
eu: Terbio

en: Dysprosium
eu: Disprosio

en: Holmium
eu: Holmio

en: Erbium
eu: Erbio

en: Thulium
eu: Tulio

en: Ytterbium
eu: Iterbio

en: Lutetium
eu: Lutezio

en: Hafnium
eu: Hafnio

en: Tantalum
eu: Tantalo

en: Tungsten
eu: Wolframio

en: Rhenium
eu: Renio

en: Osmium
eu: Osmio

en: Iridium
eu: Iridio

en: Platinum
eu: Platino

en: Gold
eu: Urre

en: Mercury
eu: Merkurio

en: Thallium
eu: Talio

en: Lead
eu: Berun

en: Bismuth
eu: Bismuto

en: Polonium
eu: Polonio

en: Astatine
eu: Astato

en: Francium
eu: Frantzio

en: Radium
eu: Radio

en: Actinium
eu: Aktinio

en: Thorium
eu: Torio

en: Protactinium
eu: Protaktinio

en: Uranium
eu: Uranio

en: Neptunium
eu: Neptunio

en: Plutonium
eu: Plutonio

en: Americium
eu: Amerizio

en: Curium
eu: Kurio

en: Berkelium
eu: Berkelio

en: Californium
eu: Kalifornio

en: Einsteinium
eu: Einstenio

en: Fermium
eu: Fermio

en: Mendelevium
eu: Mendelebio

en: Nobelium
eu: Nobelio

en: Lawrencium
eu: Laurentzio

en: Rutherfordium
eu: Rutherfordio

en: Dubnium
eu: Dubnio

en: Seaborgium
eu: Seaborgio

en: Bohrium
eu: Bohrio

en: Hassium
eu: Hasio

en: Meitnerium
eu: Meitnerio

en: Darmstadtium
eu: Darmstadtio

en: Roentgenium
eu: Roentgenio

en: Copernicium
eu: Kopernizio

en: Ununtrium
eu: Ununtrio

en: Ununpentium
eu: Ununpentio

en: Ununseptium
eu: Ununseptio

en: Ununoctium
eu: Ununoctio

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Engines
eu: Motoreak

en: Axes
eu: Ardatzak

en: Renders the x, y, and z axes at the origin
eu: x, y eta z ardatzak hasierara bueltatzen ditu

en: Ball and Stick
eu: Puntu eta barrak

en: Renders primitives using Balls (atoms) and Sticks (bonds)
eu: Puntuak (atomoak) eta barrak (loturak) erabiliz errenderizatzen du

en: Cartoon
eu: Marrazkia

en: Renders protein secondary structure
eu: Proteinen bigarren estruktura errenderizatzen du

en: Dipole
eu: Bipolarra

en: Renders molecular dipole moments
eu: Molekularen momentu bipolarrak errenderizatzen ditu

en: Force
eu: Indarra

en: Renders force displacements on atoms
eu: Indar desplazamenduak atomoetan

en: Hydrogen Bond
eu: Hidrogeno Loturak

en: Renders hydrogen bonds
eu: Hidrogenoen loturak errenderizatzen ditu

en: Select Atom Labels Color
eu: Atomoen Etiketen Kolorea Hautatu

en: Select Bond Labels Color
eu: Loturen Etiketen Kolorea Hautatu

en: Select Atom Labels Font
eu: Atomoen Etiketen Letra-tipoa Hautatu

en: Select Bond Labels Font
eu: Loturen Etiketen Letra-tipoa Hautatu

en: Label
eu: Etiketa

en: Renders atom and bond labels
eu: Atomoen eta loturen etiketak errenderizatzen ditu

en: Polygon
eu: Poligonoa

en: Renders atoms as tetrahedra, octahedra, and other polygons
eu: Atomoak tetraedro-, oktoedro- eta beste poligono-formaz errenderizatzen ditu

en: Ribbon
eu: Zinta

en: Renders protein backbones as ribbons
eu: Proteinen bizkarrezurra zintez errenderizatzen ditu

en: Ring
eu: Eraztuna

en: Renders rings with colored planes
eu: Kolore planozko eraztunez errenderizatzen du

en: Simple Wireframe
eu: Alanbre Sinple

en: Renders bonds as wires (lines), ideal for large molecules
eu: Loturak alanbre (lerro) gisa errenderizatzen ditu, apartekoa molekula handientzat

en: Van der Waals Spheres
eu: Van der Waals-en Esferak

en: Renders atoms as Van der Waals spheres
eu: Atomoak Van der Waals esferen gisa errenderizatzen ditu

en: Stick
eu: Makila

en: Renders molecules as sticks
eu: Molekulak makila gisa errenderizatzen ditu

[ctx: Van der Waals isosurface with a cutoff of %1]
en: Van der Waals, isosurface = %L1
eu: Van der Waals, isoazalera = %L1

[ctx: Electron density isosurface with a cutoff of %1]
en: Electron density, isosurface = %L1
eu: Elektroien dentsitatea, isoazalera = %L1

[ctx: %1 is mesh name, %2 is the isosurface cutoff]
en: %1, isosurface = %L2
eu: %1, isoazalera = %L2

en: Surfaces
eu: Azalerak

en: Renders molecular isosurface meshes
eu: Isoazalera molekularrak sare gisa errenderizatzen ditu

en: Wireframe
eu: Burdin-haria

en: Renders bonds as wires (lines), ideal for very large (bio)molecules
eu: Loturak harien (lerro) moduan errenderizatzen ditu, apartekoa oso (bio)molekula handientzat

en: Extensions
eu: Hedapenak

en: Save Video File
eu: Gorde Bideo-Artxiboa

en: video files (*.avi)
eu: bideo-artxiboak (*.avi)

en: Adding .avi extension
eu: Gehitzen .avi estentzioa

en: Animation...
eu: Animazioa...

en: E&xtensions
eu: H&edapenak

en: Cannot read file format of file %1.
eu: Ezin da %1 artxiboaren formatua irakurri.

en: Read trajectory file %1 failed.
eu: Ezin da irakurri %1 ibilbide artxiboa

en: Must specify a valid .avi file name
eu: .avi artxibo izen onargarri bat adierazi behar da.

en: GL widget was not correctly initialized in order to save video
eu: GL tresna ezin izan da ongi hasieratu bideo-artxiboa gordetzeko

en: Invalid video filename.  Must include full directory path
eu: Bideo-artxiboaren izen ezonargarria. Direktorioaren ibilbide osoa adierazi behar da

en: Invalid video filename.  Must include full directory path and name, ending with .avi
eu: Bideo-artxiboaren izen ezonargarria. Direktorioaren ibilbide osoa eta izena adierazi behar dira, izena .avi-z amaitu behar da

en: Problem reading traj file %1
eu: Arazo bat egon da %1 ibilbide-artxiboa irakurtzean

en: Trajectory file %1 disagrees on the number of atoms in the present molecule
eu: %1 ibilbide-artxiboa ez da bat etortzen atomoen kantitatearekin molekula honetan

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:121 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Animation
eu: Animazioa

en: Animate trajectories, reactions, and vibrations.
eu: Ibilbideak, erreakzioak eta bibrazioak animatu.

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CartesianEditorDialog)
en: Cartesian Editor
eu: Editore Kartesiarra

en: No unit cell defined for molecule -- cannot use fractional coordinates.
eu: Ez dago zelula unitariorik zehaztuta molekula honentzat -- ezin dira erabili frakzio-koordenadak

en: Cartesian Editor...
eu: Editore Kartesiarra...

note: i18n: file: src/extensions/swcntbuilder/swcntbuilderwidget.ui:206 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_build)
en: &Build
eu: &Eraiki

en: Cartesian editor
eu: Editore kartesiarra

en: Cartesian coordinates editor
eu: Koordenatu kartesiarrak editatu

en: Number of atoms: %1
eu: Atomo kopurua: %1

en: Number of rotatable bonds: %1
eu: Lotura biragarrien kopurua: %1

en: Add constraint
eu: Muga gehitu

en: Your molecule must contain at least one atom to add a constraint
eu: Zure molekula muga bat gehitzeko atomo bat izan behar du gutxienez

en: Your molecule must contain at least two atoms to add a bond constraint
eu: Zure molekula lotura-muga bat gehitzeko bi atomo izan behar ditu gutxienez

en: Your molecule must contain at least three atoms to add an angle constraint
eu: Zure molekula angelu-muga bat gehitzeko hiru atomo izan behar ditu gutxienez

en: Your molecule must contain at least four atoms to add a torsion constraint
eu: Zure molekula bihurdura-muga bat gehitzeko lau atomo izan behar ditu gutxienez

en: &View
eu: &Ikusi

en: Fill Unit Cell
eu: Bete Gelatxo Unitarioa

en: Trajectory...
eu: Ibilbidea...

en: &File
eu: &Artxiboa

en: Import
eu: Inportatu

en: Open chemical file format
eu: Ireki artxibo kimikoko formatua

en: Chemical files (*.xyz)
eu: Artxibo kimikoak (*.xyz)

en: Open parameter file
eu: Ireki parametro-artxiboa

en: Chemical files (*.parm7)
eu: Artxibo kimikoak (*.parm7)

en: Import Trajectory
eu: Ibilbidea Inportatu

en: Import trajectory files
eu: Ibilbide-artxiboak inportatu

en: &Optimize Geometry
eu: &Geometria Optimizatu

en: Setup Force Field...
eu: Konfigurazio Behartutako Eremua...

en: Calculate Energy
eu: Energia Kalkulatu

en: Conformer Search...
eu: Bilaketa Egokitua...

en: Constraints...
eu: Mugak...

en: Ignore Selection
eu: Ez Hartu Kontuan Hautatutakoa

en: Fix Selected Atoms
eu: Atomo Hautatuak Konpondu

en: &Molecular Mechanics
eu: &Mekanika Molekularra

en: Cannot set up the currently selected force field for this molecule. Switching to UFF.
eu: Ezin da konfiguratu hautatutakoaren indar-eremua molekula honentzako. UFF-ra aldatzen

en: Energy = %L1 %2
eu: Energia = %L1 %2

en: Geometric Optimization
eu: Optimizazio Geometrikoa

en: Forcefield Optimization
eu: Indar-eremuen Optimizazioa

en: Cancel
eu: Ezeztatu

en: Systematic Rotor Search
eu: Errotore Sistematikoaren Bilaketa

en: Random Rotor Search
eu: Auzazko Errotore Bilaketa

en: Weighted Rotor Search
eu: Errotore Pisudunaren Bilketa

en: ForceField
eu: Indar-Eremua

en: Optimize molecules and generate conformers using molecular mechanics force fields
eu: Molekulak optimizatu eta egokitzaileak sortu mekanika molekularraren indar-eremuak erabiliz

en: Export
eu: Esportatu

en: Change H to Methyl
eu: Aldatu H Metil-era

en: H to Methyl
eu: H Metil-era

en: H2Methyl
eu: H2Metil

en: Transform hydrogens to methyl groups
eu: Hidrogenoak metil-taldeak bihurtu

en: Add Hydrogens
eu: Gehitu Hidrogenoak

en: Add Hydrogens for pH...
eu: Gehitu Hidrogenoak pH-rentzat

en: Remove Hydrogens
eu: Ezabatu Hidrogenoak

en: Add Hydrogens for pH
eu: Gehitu Hidrogenoak pH-rentzat

en: Hydrogens
eu: Hidrogenoak

en: Add or remove hydrogens
eu: Gehitu edo ezabatu hidrogenoak

en: &Insert
eu: &Txertatu

en: Fragment...
eu: Zatitu...

en: Insert SMILES
eu: SMILES-ak Txertatu

en: Insert SMILES fragment:
eu: SMILES zatiak txertatu

en: Insert Fragment
eu: Txertatu zatia

en: Insert molecular fragments for building larger molecules
eu: Txertatu zati molekularrak molekula handiagoak bihur daitezen

en: Peptide...
eu: Peptido...

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertPeptideDialog) i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:515 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertButton)
en: Insert Peptide
eu: Peptidoak Txertatu

en: Insert oligopeptide sequences
eu: Sekuentzia oligopeptidoak txertatu

en: Molecule Properties...
eu: Propietate Molekularrak...

en: &Properties
eu: &Ezaugarriak

en: Estimated Dipole Moment (D):
eu: Momentu Bipolarra Estimatua (D):

en: Network Download Failed
eu: Sareko Deskarga Huts Egin Du!

en: Network timeout or other error.
eu: Sarearen denbora agortu da edo beste akats bat omen dago.

en: Molecular Properties
eu: Propietate Molekularrak

en: Display standard molecular properties.
eu: Erakutsi adierazitako propietate molekularrak.

en: Fetch from PDB...
eu: Erakutsi PDB-tik...

en: Fetch by chemical name...
eu: Erakutsi izen kimikoz...

en: Fetch from URL...
eu: Erakutsi URL-tik

en: PDB Entry
eu: PDB Sarbidea

en: PDB entry to download.
eu: Deskargatzeko PDB sarbidea

en: Chemical Name
eu: Izen Kimikoa

en: Chemical structure to download.
eu: Deskargatzeko estruktura kimikoa

en: URL of molecule to download.
eu: Deskargatzeko molekularen URL-a

en: Specified molecule could not be found: %1
eu: Zehaztu den molekula ezin izan da aurkitu: %1

en: Specified molecule could not be loaded: %1
eu: Zehaztu den molekula ezin izan da kargatu: %1

en: Network Fetch
eu: Erakutsi Sarea

en: Fetch molecule files over the network.
eu: Erakutsi artxibo molekularrak sare osotik.

en: Save POV-Ray rendered image
eu: Gorde POV-Ray argazki errenderizatua

en: Image files (*.png *.pbm)
eu: Argazki-artxiboak (*.png *.pbm)

en: No filename supplied.
eu: Ez da hornitu artxibo izenik.

en: No valid filename was supplied.
eu: Ez da hornitu artxibo izen onargarririk.

en: Does not compute.
eu: Ezin da konputatu.

en: You requested no direct rendering using POV-Ray and not to keep the POV-Ray file. This will result in no output being saved. Are you sure that is what you want?
eu: Zure eskaera izan da ez egitea errenderizazio zuzenik POV-Ray erabiltzen eta POV-Ray artxiboa ez mantentzea. Honek inposatzen du ez duela ezer gordeko. Ziur zaude hau nahi duzula?

en: Cannot Write to File.
eu: Ezin da Artxiboa Sortu

en: Cannot write to file %1. Do you have permissions to write to that location?
eu: Ezin da %1 artxiboa sortu. Baimenik al duzu helbide horretan gordetzeko?

en: POV-Ray failed to start.
eu: POV-Ray huts egin du hasieran.

en: POV-Ray failed to start. May be the path to the executable is not set correctly.
eu: POV-Rau huts egin du hasieran. Agian exekutagarrirako helbidea ez da zuzenki idatzi.

en: Create POV-Ray files and render them using the command line POV-Ray program.
eu: Sortu POV-Ray artxiboak eta POV-Ray programa komando-lerroa erabiliz haiek errenderizatu.

en: Atom Properties...
eu: Propietate Atomikoak...

en: Bond Properties...
eu: Loturaren Propietateak...

en: Angle Properties...
eu: Propietate Angeluarrak...

en: Torsion Properties...
eu: Tortsioaren Propietatek...

en: Conformer Properties...
eu: Egokitzailearen Propietateak...

en: Atom Properties
eu: Propietate Atomikoak

en: Bond Properties
eu: Loturaren Propietateak

en: Angle Properties
eu: Propietate Angeluarrak

en: Torsion Properties
eu: Tortsioaren Propietateak

en: Conformer Properties
eu: Egokitzailearen Propietateak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, calculationCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1452 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, propsTab) i18n: file: src/extensions/quantuminput
en: Properties
eu: Ezaugarriak

en: Windows for displaying atom, bond, angle and torsion properties. It also includes a cartesian coordinate editor.
eu: Atomo-, lotura-, angelu- eta tortsio-propietateak ikusteko leihoa. Baita koordenatu kartesiarrak aldatzeko editorea.

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:286 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sortBox)
en: Element
eu: Elementua

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Type
eu: Mota

en: Valence
eu: Balentzia

en: Formal Charge
eu: Karga Formala

en: Partial Charge
eu: Karga Partziala

en: Atom
eu: Atomoa

en: Start Atom
eu: Hasierako Atomoa

en: End Atom
eu: Amaierako Atomoa

en: Bond Order
eu: Lotura Ordena

en: Rotatable
eu: Biragarria

[ctx: in Angstrom]
en: Length %1
eu: Luzera %1

en: Bond
eu: Lotura

en: Vertex
eu: Erpina

[ctx: Degree symbol]
en: Angle %1
eu: Angelu %1

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:78 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Angle
eu: Angelua

en: Atom %1
eu: Atomo %1

[ctx: Degree symbol]
en: Torsion %1
eu: Tortsio %1

en: Torsion
eu: Tortsio

en: Conformer
eu: Egokitzailea

en: Yes
eu: Onartu

en: No
eu: Ukatu

note: i18n: file: src/extensions/pythonterminalwidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PythonTerminalWidget)
en: Python Terminal
eu: Python Terminala

en: Interactive python scripting terminal
eu: Python idazteko terminal interaktiboa

en: Save Input Deck
eu: Gorde Sarrera Kubierta

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdialog.ui:311 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moreButton)
en: Show Preview
eu: Erakutsi Aurreikuspena

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:813 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moreButton) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1619 i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:463 i18n: file: src/extensions/quantuminput/
en: Hide Preview
eu: Ezkutatu Aurreikuspena

en: Dalton Input File Generator Warning
eu: Dalton Sarrera Artxiboa Sortzeko Abisua

en: Would you like to update the preview text, losing all changes made in the Dalton input file preview pane?
eu: Gustatuko litzaizuke aurreko testua eguneratzea, Dalton Sarrera artxiboaren aurreikuspen panelean egindako aldaketa guztiak ezabatzen?

en: Dalton Input File
eu: Dalton Sarrera Artxiboa

en: QM Matches
eu: QM

en: Input Generator...
eu: Sarrera Sortzailea...

[ctx: Selection to be used as an Effective Fragment Potential in calculations]
en: EFP Selection...
eu: EFP Hautapena...

[ctx: Selection to be used for Quantum Mechanical calculations]
en: QM Selection...
eu: QM Hautapena...

en: GAMESS EFP Information
eu: GAMESS EFP Informazioa

en: Delete
eu: Ezabatu

en: No Atoms Selected
eu: Ez dago Atomorik Hautatuta

en: You must make a selection!
eu: Zerbai hautatu behar da!

en: SMILES Conversion Unavailable
eu: SMILES Bihurketa Eskuraezina

en: SMILES Format Conversion Not Available!
eu: SMILES Formatu Bihurriketa Eskuraezina!

en: Group Name
eu: Talde-izena

en: Create input files for the GAMESS quantum chemistry package
eu: Sarrera artxiboak sortzen ditu GAMESS kimika kuantikoko paketeentzat

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:39 i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, titleLine) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:101 i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1529 i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit
en: Title
eu: Izenburua

en: Advanced Settings Changed
eu: Ezarpen Aurreratuak Aldatu dira

en: Advanced settings have changed.
    Discard?
eu: Ezarpen aurreratuak aldatu dira.
    Deuseztatu?

en: Advanced Settings Reset
eu: Ezarpen Aurreratuak Berrezarri

en: Are you sure you wish to reset advanced settings?
    All changes will be lost!
eu: Ziur al zaude ezarpen aurreratuak berrezarri nahi dituzula?
    Aldaketa guztiak galduko dira!

en: Basic Settings Reset
eu: Ezarpen Basikoak Berrezarri

en: Are you sure you wish to reset basic settings?
    All changes will be lost!
eu: Ziur al zaude ezarpen basikoak berrezarri nahi dituzula?
    Aldaketa guztiak galduko dira!

en: GAMESS Input Deck
eu: GAMESS Sartzeko Kubierta

en: Gaussian Input Deck Generator Warning
eu: Gaussian Sartzeko Kubiertaren Sortzaileko Abisua

en: Would you like to update the preview text, losing all changes made in the Gaussian input deck preview pane?
eu: Gustatuko litzaizuke aurreko testua eguneratzea, Gaussian sartzeko kubierta berrikusteko panelean egindako aldaketa guztiak ezabatzen?

en: Gaussian Input Deck
eu: Gaussian Sartzeko Kubierta

en: Gaussian Running.
eu: Gaussian Ibiltzen.

en: Gaussian is already running. Wait until the previous calculation is finished.
eu: Gaussian jadanik dabil. Itxaron beste kalkuluak amaitzen diren arte.

en: Gaussian Not Installed.
eu: Gaussian ez dago Instalatuta

en: The G03 executable, cannot be found.
eu: G03 exekutablea, ezin da aurkitu.

en: G03 failed to start.
eu: G03 huts egin du hasieran.

en: G03 did not start. Perhaps it is not installed correctly.
eu: G03 ez da hasi. Agian ez da ongi instalatu

en: Running Gaussian calculation...
eu: Gaussian kalkulua ibiltzen...

en: G03 Crashed.
eu: G03 Huts Egin du.

en: Gaussian did not run correctly. Perhaps it is not installed correctly.
eu: Gaussian ez da ondo ibili. Agian ez da ongi instalatu.

en: Cannot read file %1.
eu: Ezin da %1 fitxategia irakurri.

en: Input File Generators
eu: Sarrera-Artxibo Sortzaileak

en: Create input files for quantum chemistry packages
eu: Sarrera artxiboak sortu kimika kuantikoko paketeentzat

en: Molpro Input Deck Generator Warning
eu: Molpro Sartzeko Kubierta Sortzailearen Abisua

en: Would you like to update the preview text, losing all changes made in the Molpro input deck preview pane?
eu: Gustatuko litzaizuke aurreko testua eguneratzea, Molpro sartzeko kubierta aurreikusteko panelean egindako aldaketa guztiak ezabatzen?

en: Molpro Input Deck
eu: Molpro Sartzeko Kubierta

en: MOPAC Input Warning
eu: MOPAC Sarrerako Abisua

en: Would you like to update the preview text, losing all changes made in the MOPAC input deck preview pane?
eu: Gustatuko litzaizuke aurreko testua eguneratzea, MOPAC sartzeko kubierta aurreikusteko panelean egindako aldaketa guztiak ezabatzen?

en: MOPAC Input Deck
eu: MOPAC Sartzeko Kubierta

en: MOPAC Running.
eu: MOPAC Ibiltzen.

en: MOPAC is already running. Wait until the previous calculation is finished.
eu: MOPAC jadanik dabil. Itxaron aurreko kalkuluak amaitu arte.

en: MOPAC Not Installed.
eu: MOPAC ez dago Instalatuta.

en: The MOPAC executable, cannot be found.
eu: MOPAC exekutablea, ezin da aurkitu.

en: MOPAC failed to start.
eu: MOPAC huts egin du hasieran.

en: MOPAC did not start. Perhaps it is not installed correctly.
eu: MOPAC ez da hasi. Agian ez da ongi instalatu.

en: Running MOPAC calculation...
eu: MOPAC kalkulua ibiltzen...

en: MOPAC Crashed.
eu: MOPAC huts egin du.

en: MOPAC did not run correctly. Perhaps it is not installed correctly.
eu: MOPAC ez da zuzenean ibili. Agian ez da ongi instalatu.

en: NWChem Input Deck Generator Warning
eu: MWChem Sartzeko Kubierta Sortzeko Abisua

en: Would you like to update the preview text, losing all changes made in the NWChem input deck preview pane?
eu: Gustatuko litzaizuke aurreko testua eguneratzea, MWChem sartzeko kubierta aurreikusteko panelean egindako aldaketa guztiak ezabatzen?

en: NWChem Input Deck
eu: MWChem Sartzeko Kubierta

en: Q-Chem Input Deck Generator Warning
eu: Q-Chem Sartzeko Kubierta Sortzeko Abisua

en: Would you like to update the preview text, losing all changes made in the Q-Chem input deck preview pane?
eu: Gustatuko litzaizuke aurreko testua eguneratzea, Q-Chem sartzeko kubierta aurreikusteko panelean egindako aldaketa guztiak ezabatzen?

en: QChem Input Deck
eu: QChem Sartzeko Kubierta

en: &Invert Selection
eu: &Alderantzizkatu hautapena

en: Select SMARTS...
eu: SMARTS Hautatu...

en: Select by Element...
eu: Elementuz Hautatu...

en: Select by Residue...
eu: Hondakinez Hautatu...

en: Select Solvent
eu: Disolbatzailea Hautatu

en: Add Named Selection...
eu: Gehitu Hautaketa Izenduna...

en: &Select
eu: &Hautatu

en: SMARTS Selection
eu: SMARTS Hautaketa

en: SMARTS pattern to select
eu: SMARTS eredua hautatzeko

en: Select by residue
eu: Hondakinez hautatu

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:147 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Residue name
eu: Hondakinaren izena

en: There is no current selection.
eu: Ez dago ezer hautatuta.

en: Add Named Selection
eu: Gehitu Izendatutako Hautapena

en: name
eu: izena

en: Name cannot be empty.
eu: Izena ezin da hutsik egon.

en: There is already a selection with this name.
eu: Beste hautaketa dago jadanik izen horrekin.

en: Selections
eu: Hautaketak

en: Select atoms, bonds, residues...
eu: Hautatu atomoak, loturak, hondakinak...

en: GLSL Shaders...
eu: GLSL Iluntzaileak...

en: Open a vertex shader source file
eu: Ireki erpin iluntzaileko iturri-artxiboa

en: Vertex shader files (*.vert)
eu: Erpin iluntzaile-artxiboak (*.vert)

en: Open a fragment shader source file
eu: Ireki fragmentu iluntzaileko iturri-artxiboa

en: Fragment shader files (*.frag)
eu: Fragmentu iluntzaile-artxiboak (*.frag)

en: Open a shader parameters file
eu: Ireki iluntzailearen parametro-artxiboa

en: Shader parameters files (*.params)
eu: Iluntzailearen parametro-artxiboa (*.params)

note: i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:19 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShaderDialog)
en: GLSL Shaders
eu: GLSL Iluntzaileak

en: Load and use OpenGL 2.0 GLSL shaders
eu: Kargatu eta erabili OpenGL 2.0 GLSL iluntzaileak

en: Wavelength (nm)
eu: Uhin-luzera (nm)

en: Intensity (arb. units)
eu: Intentsitatea (arb. unitateak)

en: Energy (eV)
eu: Energia (eV)

en: Density of States (states/cell)
eu: Estatuen Dentsitatea (estatu/gelaxka)

en: Density of States (states/atom)
eu: Estatuen Dentsitatea (estatu/atomo)

en: Density of States (states/valence electron)
eu: Estatuen Dentsitatea (estatu/balentzia-elektroi)

en: Transmittance (%)
eu: Transmisio-Faktorea (%)

en: Absorbance (%)
eu: Absorbantzia (%)

en: No intensities
eu: Intentsitaterik ez

en: The vibration data in the molecule you have loaded does not have any intensity data. Intensities have been set to an arbitrary value for visualization.
eu: Kargatu diren bibrazio-datuak molekula honetan ez dute intentsitate daturik. Intentsitateei hautazko baloreak ezarri zaizkie ongi irudikatzeko.

en: Wavenumber (cm<sup>-1</sup>)
eu: Uhin-zenbakia (cm<sup>-1</sup>)

en: Shift (ppm)
eu: Modulazioa (ppm)

en: Activity
eu: Jarduera

en: Intensity
eu: Intentsitatea

en: X Axis
eu: X Ardatza

en: Y Axis
eu: Y Ardatza

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:133 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_appearance)
en: &Appearance
eu: &Itxura

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:432 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_imageExport)
en: E&xport Image
eu: E&sportatu Irudia

[ctx: Infrared spectra option]
en: Infrared
eu: Infragorria

en: &Infrared Spectra Settings
eu: &Espektru Infragorriaren Ezarpenak

en: &NMR Spectra Settings
eu: &NMR Espektruaren Ezarpenak

[ctx: Density of States]
en: DOS
eu: Estatuen Dentsitatea

en: &Density Of States Settings
eu: &Estatuen Dentsitatearen Ezarpenak

[ctx: Ultra-Violet spectrum]
en: UV
eu: Ultarmorea

en: &UV Settings
eu: &Ultramoreko Ezarpenak

[ctx: Circular Dichromism spectrum]
en: CD
eu: Dikromismo Zirkularreko Espektrua

en: &CD Settings
eu: &Dikronismo Zirkularraren Ezarpenak

[ctx: Raman spectrum]
en: Raman
eu: Raman Espektrua

en: &Raman Settings
eu: &Raman Ezarpenak

en: No data
eu: Daturik ez

en: Dark
eu: Iluna

en: Light
eu: Argia

en: Publication
eu: Publikazioa

en: Handdrawn
eu: Eskuz Marraztuta

en: New Scheme
eu: Eskema berria

en: Confirm Scheme Removal
eu: Baieztatu Eskema Ezabatzea

en: Really remove current scheme?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu eskema hau?

en: Change Scheme Name
eu: Aldatu Eskemaren Izena

en: Enter new name for current scheme:
eu: Eskema berriaren izena idatzi:

en: Select Background Color
eu: Atzealdeko Kolorea Hautatu

en: Select Foreground Color
eu: Hautatu Lehenengo Planoaren Kolorea

en: Select Calculated Spectra Color
eu: Hautatu Kalkulatutako Kolore Espektrua

en: Select Imported Spectra Color
eu: Hautatu Inportatutako Kolore Espektrua

en: Export Calculated Spectrum
eu: Esportatu Kalkulatutako Espektrua

en: Tab Separated Values (*.tsv)
eu: Tabuladorez Bereizitako Baloreak (*.tsv)

en: Tab Separated Values
eu: Tabuladorez Bereizitako Baloreak

en: Comma Separated Values
eu: Komaz Bereizitako Baloreak

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Import Spectra
eu: Inportatu Espektrua

en: Spectra Import
eu: Espektru Inportazioa

en: Unknown extension: %1
eu: Estensio Ezezaguna: %1

[ctx: Do not remove 'IR' or '(*.out)' -- needed for parsing later]
en: PWscf IR data (*.out)
eu: PWscf IR (Infragorrien) datuak (*.out)

[ctx: Do not remove 'IR' or '(control)' -- needed for parsing later]
en: Turbomole IR data (control)
eu: Turbomole IR (Infragorrien) datuak (control)

[ctx: Do not remove 'UV' or '(spectrum)' -- needed for parsing later]
en: Turbomole UV data (spectrum)
eu: Turbomole (UV) Ultramoreen datuak (control)

[ctx: Do not remove 'CD' or '(cdspectrum)' -- needed for parsing later]
en: Turbomole CD data (cdspectrum)
eu: Turbomole CD (Dikromismo Zirkularraren) datuak (control)

en: Data Format
eu: Datuaren Formatua

[ctx: noun, not verb]
en: Format:
eu: Formatua:

en: Load Spectral Data
eu: Gorde Espektruaren Datuak

en: Turbomole CD file is improperly formatted  : %1
eu: Turbomole Dikromismo Zirkulareko artxiboa txarto formateatuta dago: %1

en: Portable Network Graphics
eu: Sareko Grafiko Eramangarriak

en: Tagged Image File Format
eu: Etiketaturiko Argazkien Artxiboen Formatua

en: Windows Bitmap
eu: Windows Bit-mapa

en: Portable Pixmap
eu: Pixel-mapa Eramangarria

en: X11 Bitmap
eu: X11 Bit-mapa

en: X11 Pixmap
eu: X11 Pixel-mapa

en: Save Spectra Image
eu: Gorde Espektruaren Irudia

en: Invalid Filename
eu: Fitxategi-izen baliogabea

en: Error
eu: Akatsa

en: A problem occurred while writing file %1
eu: Akats bat egon da %1 artxiboa idaztean

en: Success!
eu: Ondo egin da!

en: Image successfully written to %1
eu: Argazkia ongi idatzi izan da %1 artxibora

en: &Advanced <<
eu: &Aurreratua <<

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:90 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_advanced)
en: &Advanced >>
eu: &Aurreratua >>

en: &Spectra...
eu: &Espektrua...

en: Spectra
eu: Espektrua

en: Visualize spectral data from quantum chemistry calculations
eu: Ikusi datu espektralak mekanika kimikoko kalkulutetatik

en: Vibrations
eu: Bibrazioak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2588 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hessianVibrationalCheck)
en: Vibrational Analysis
eu: Bibrazio-Analisi

en: No vibrational displacements exist.
eu: Ez dira bibrazio-desplazamendurik existitzen.

en: Vibration
eu: Bibrazioa

en: Visualize vibrational modes from quantum chemistry calculations
eu: Ikusi bibrazio-moduak kimika kuantikoko kalkuluetatik

en: Sorting %1 vibrations by frequency...
eu: Salikatzen %1 bibrazioak frekuentziaz...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:162 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, animationButton)
en: Start &Animation
eu: Hasi &Animazioa

en: Stop &Animation
eu: Gelditu &Animazioa

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:182 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pauseButton)
en: Pause
eu: Gelditu

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Super Cell Builder...
eu: Super Gelatxo-Eraikitzailea...

en: Warning
eu: Abisua

en: This document is currently an isolated molecule. You need to create a unit cell.
eu: Dokumentu hau molekula isolatu bakarra da. Gelatxo unitario bat sortu behar duzu.

en: Super Cell
eu: Super Gelatxoa

en: Build and display crystallographic super cells
eu: Eraiki eta erakutsi super gelatxo kristalografikoak

en: Molecular Orbitals...
eu: Orbital Molekularrak...

en: Orbitals
eu: Orbitalak

[ctx: Highest Occupied MO]
en: HOMO
eu: Altuen Okupatutako OM

[ctx: Lowest Unoccupied MO]
en: LUMO
eu: Hondoen Ezokupatutako OM

en: Calculate and visualize molecular orbitals
eu: Kalkulatu eta ikusi orbital molekularrak

en: Orbital
eu: Orbitala

en: Status
eu: Egoera

[ctx: Molecular Orbital]
en: MO %L1
eu: Orbital Molekularra %L1

[ctx: Highest occupied MO]
en: (HOMO)
eu: (Altuen Okupatutako OM)

[ctx: Lowest unoccupied MO]
en: (LUMO)
eu: (Hondoen Ezokupatutako OM)

[ctx: A cube type of nothing - empty cube]
en: Nothing
eu: Ezer ez

[ctx: Electrostatic potential surface type]
en: Electrostatic Potential
eu: Potentzial Elektrostatikoa

[ctx: Electron density surface type]
en: Electron Density
eu: Elektroien Dentsitatea

[ctx: Molecular orbital surface type]
en: Molecular Orbital
eu: Orbital molekularra

[ctx: Undefined cube type]
en: Error - undefined type
eu: Akatsa - mota zehaztugabea

en: Create Surfaces...
eu: Azalerak Sortu...

en: Abort Calculation
eu: Gelditu Kalkulua

en: Calculating VdW Cube
eu: VdW Kuboa Kalkulatzek

[ctx: Molecular Orbital]
en: Calculating MO %L1
eu: Kalkulatzen %1 Orbital Molekularra

en: Calculating Electron Density
eu: Kalkulatzen Elektroien Dentsitatea

en: Electron Density
eu: Elektroien Dentsitatea

en: Calculate molecular orbitals and other surfaces
eu: Kalkulatu orbital molekularrak eta beste azalerak

en: GL widget was not correctly initialized in order to make a video
eu: GL tresna ez zen ongi hasieratua bideo bat egiteko

en: GL widget has no molecule
eu: GL tresna ez du molekularik

en: Building video
eu: Bideoa Eraikitzen

en: Could not run povray.
eu: Ezin izan da POV-Ray ibili

en: Video file not written.
eu: Ez da idatzi bideo-artxiboa.

en: Could not run mencoder.
eu: Ezin izan da mencoder ibili.

en: Set Aspect Ratio
eu: Izendatu Itxura-Proportzioa

en: The current Avogadro scene is %1x%2 pixels large, and therefore has aspect ratio %3.
    You may keep this value, for example if you intend to use POV-Ray
    to produce an image of %4x1000 pixels, or you may enter any other positive value,
    for example 1 if you intend to use POV-Ray to produce a square image, like 1000x1000 pixels.
eu: Avogadro eszena hau %1x%2 pixeleko luzera du, eta ondorioz %3-(e)ko itxura proportzioa du.
    Balore hauek mantentzea komenigarria da, adibidez POV-Ray erabili nahi baduzu
    %4x1000 pixeleko argazki bat eraikitzeko, edo beste balore positiborik sar daiteke,
    adibidez 1 POV-Ray erabiltzeko intentzioa baduzu irudi karratu bat eraikitzeko (1000x1000 pixel).

en: Connect
eu: Konektatu

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: &WiiTrack
eu: &Wii-Bidea

en: Wii Tracking
eu: Wii Bideratzen

en: Track motion using Wii remotes
eu: Bideratu Wiimote-a erabiltzen

en: Invalid OpenGL context.
    Either something is completely broken in your OpenGL setup (can you run any OpenGL application?), or you found a bug.
eu: OpenGL testuinguru baliogabea.
    Zure OpenGL-ko konfigurazioan dagoen edozer guztiz apurtuta dago (edozein OpenGL-aplikaziorik ibili dezakezu?), edo programazio-akats (bug) bat aurkitu duzu.

en: OpenGL error
eu: OpenGL akatsa

en: Debug Information
eu: Arazketaren informazioa

en: FPS: %L1
eu: Fotogramak segundoko: %L1

en: View Size: %L1 x %L2
eu: Ikusi Neurria: %L1 x %L2

en: No molecule set
eu: Setatutako Molekularik ez

en: Atoms: %L1
eu: Atomoak: %L1

en: Bonds: %L1
eu: Loturak: %L1

[ctx: Name of a new, untitled molecule file]
en: untitled
eu: Titulugabea

en: OBMol: index %1 out of reach.
eu: OBMol: %1 aurkibidea eskuerarik gabe geratu da.

en: File type '%1' is not supported for reading.
eu: '%1' Artxibo mota ezin da irakurri

en: File type for file '%1' is not supported for reading.
eu: '%1' Artxiboarentzako artxibo mota ezin da irakurri

en: Reading molecule with index %1 from file '%2' failed.
eu: %1-(e)ko aurkibideko molekula '%2' artxibotik irakurtzean huts egin du.

en: replaceMolecule: index %1 out of reach.
eu: replaceMolecule: %1 aurkibidea eskuerarik gabe geratu da.

en: File type '%1' is not supported for writing.
eu: '%1' Artxibo mota ezin da idatzi

en: File type for file '%1' is not supported for writing.
eu: '%1' Artxiboarentzako artxibo mota ezin da idatzi

en: Could not open file '%1' for writing.
eu: Ezin da '%1' artxiboa ireki idazteko.

en: Could not open file '%1' for reading.
eu: Ezin da '%1' artxiboa ireki irakurtzeko.

en: Replacing molecule with index %1 in file '%2' failed.
eu: %1 aurkibidea duen molekula '%2' artxiboan ordezkatzean huts egin du.

en: File %1 cannot be opened for reading.
eu: %1 artxiboa ezin da ireki irakurtzeko.

en: Reading a molecule from file '%1' failed.
eu: '%1' arxibotik molekula bat irakurtzean huts egin du.

en: File %1 can not be opened for writing.
eu: %1 artxiboa ezin da ireki idazteko.

en: Saving molecular file failed - could not rename original file.
eu: Huts egin du artxibo molekularra gordetzean - ezin zaio izenik ipini jatorrizko artxiboari.

en: Saving molecular file failed - could not rename new file.
eu: Huts egin du artxibo molekularra gordetzean - ezin zaio izenik ipini artxibo berriari.

en: Saving molecular file failed - could not remove old file.
eu: Huts egin du artxibo molekularra gordetzean - ezin da ezabatu artxibo zaharra.

en: Writing a molecule to file '%1' failed. OpenBabel function failed.
eu: Molekula bat '%1' artxibora idaztean huts egin du. OpenBabel funtzioa huts egin du.

en: File %1 cannot be opened for writing.
eu: Ezin da %1 artxiboa ireki idazteko.

en: Writing conformers to file '%1' failed.
eu: '%1' artxiboan egokitzaileak idaztean huts egin du.

en: Molecule %1
eu: %1 Molekula

en: Periodic Table
eu: Taula Periodikoa

en: No Description
eu: Azalpenik Ez

en: Unknown Python Engine
eu: Python Engine Ezezaguna

en: N/A
eu: A/E

en: PythonEngine: checking
eu: PythonEngine: konprobatzen

en:   - script has no 'Engine' class defined
eu:   - script-a ez du 'Engine' klasea definituta

en:   - no module
eu:   - modulorik ez

en: Unknown Python Extension
eu: "Python Extension" Ezezaguna

en: &Scripts
eu: &Script-ak

en: PythonExtension: checking
eu: PythonExtension: konprobatzen

en:   - script has no 'Extension' class defined
eu:   - script-a ez du 'Extension' klasea definituta

en: Unknown Python Tool
eu: "Python Tool" Ezezaguna

en: PythonTool: checking
eu: PythonTool: konprobatzen

en:   - script has no 'Tool' class defined
eu:   - script-a ez du 'Tool' klasea definituta

en: Conformer %1
eu: %1 Egokitzailea

en: Tools
eu: Tresnak

en: Axis:
eu: Ardatza:

en: Align:
eu: Lerrokatu:

en: Everything
eu: Guztia

en: Molecule
eu: Molekula

en: Align
eu: Lerrokatu

en: Align molecules to a Cartesian axis
eu: Lerrokatu molekulak ardatz kartesiar batera

en: Align Settings
eu: Lerrokatu Ezarpenak

en: AutoOpt: Could not setup force field....
eu: AutoOpt.: ezin izan da indar-eremua konfiguratu...

en: Num Constraints: %1
eu: Mugen Kopurua: %1

en: Force Field:
eu: Indar-eremua:

en: Steps per Update:
eu: Urratsak eguneraketako:

en: Algorithm:
eu: Algoritmoa:

note: i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:90 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, AlgorithmComboBox)
en: Steepest Descent
eu: Gradientearen malda

note: i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:95 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, AlgorithmComboBox)
en: Conjugate Gradients
eu: Konjugatu Gradienteak

en: Molecular Dynamics (300K)
eu: Dinamika Molekularra (300K)

en: Molecular Dynamics (600K)
eu: Dinamika Molekularra (600K)

en: Molecular Dynamics (900K)
eu: Dinamika Molekularra (900K)

en: Start
eu: Hasi

en: Fixed atoms are movable
eu: Finkatutako atomoak mugikorrak dira

en: Ignored atoms are movable
eu: Ezikusitako atomoak mugikorrak dira

en: Stop
eu: Geldi

en: AutoOpt Molecule
eu: AutoOpt molekula

en: AutoOptimization
eu: AutoOptimizazioa

en: Automatic optimization of molecular geometry
eu: Geometria molekularra automatikoki optimizatzen du

en: AutoOptimization Settings
eu: AutoOptimizazioaren Ezarpenak

en: Auto Rotation Tool
eu: Auto-Biraketa Tresna

en: x rotation:
eu: x biraketa:

en: x rotation
eu: x biraketa

en: y rotation:
eu: y biraketa:

en: y rotation
eu: y biraketa

en: z rotation:
eu: z biraketa:

en: z rotation
eu: z biraketa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:790 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1580 i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:489 i18n: file: src/extensions/quantuminput
en: Reset
eu: Berrezarri

en: AutoRotate
eu: AutoBiratu

en: Automatic rotation of molecules
eu: Molekulak automatikoki biratzen ditu

en: AutoRotate Settings
eu: AutoBiratu Ezarpenak

[ctx: %L1 is the length of the bond]
en: Bond Length: %L1
eu: Loturaren Luzera: %L1

en:  Show Angles
eu:  Erakutsi angeluak

en:  Snap-to Bonds
eu:  Atxikitu Loturei

en: Snap-to Threshold:
eu: Atxikitu Atalaseari:

en: Bond Centric Manipulation
eu: Loturetan Oinarritutako Manipulazioa

en: Bond Centric Manipulate
eu: Loturetan Oinarrituta Manipulatu

en: Manipulation of bond lengths, angles, and torsions
eu: Loturen luzera, angelua eta tortsioen manipulaketa

en: Bond Centric Manipulate Settings
eu: Loturetan Oinarrituta Manipulatzeko Ezarpenak

[ctx: %L1 is distance, %2 is Angstrom symbol]
en: Distance (1->2): %L1 %2
eu: Distantzia (1->2): %L1 %2

[ctx: %L1 is distance, %2 is Angstrom symbol]
en: Distance (2->3): %L1 %2
eu: Distantzia (2->3): %L1 %2

en: Angle: %L1 °
eu: Angelua: %L1º

[ctx: %L1 is distance, %2 is Angstrom symbol]
en: Distance (3->4): %L1 %2
eu: Distantzia (3->4): %L1 %2

en: Dihedral Angle: %1 °
eu: Angelu Diedroa: %1º

en: Distance(s):
eu: Distantzia(k):

en: Angle:
eu: Angelua:

en: Dihedral:
eu: Diedroa:

en: Measure
eu: Neurtu

en: Measure bond lengths, angles, and dihedrals
eu: Loturaren luzera, angeluak eta diedroak neurtu

en: Measure Settings
eu: Neurketa Ezarpenak

note: i18n: file: src/tools/zmatrixdialog.ui:45 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Atom
eu: Gehitu Atomo Bat

en: Delete Atom
eu: Ezabatu Atomoa

en: Add Bond
eu: Gehitu Lotura Bat

en: Delete Bond
eu: Ezabatu Lotura

en: Change Element
eu: Aldatu Elementua

en: Change Bond Order
eu: Aldatu Loturen Ordena

en: Draw Atom
eu: Marraztu Atomoa

en: Draw Bond
eu: Marraztu Lotura

en: Draw
eu: Marraztu

en: Element:
eu: Elementua:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1246 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlExecCombo)
en: Other...
eu: Beste batzuk...

en: Bond Order:
eu: Loturen Ordena:

note: i18n: file: src/extensions/insertdnadialog.ui:190 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleStrandRadio)
en: Single
eu: Bakuna

note: i18n: file: src/extensions/insertdnadialog.ui:197 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, doubleStrandRadio)
en: Double
eu: Bikoitza

en: Triple
eu: Hirukoitza

en: Adjust Hydrogens
eu: Doitu Hidrogenoak

en: Draw and edit atoms and bonds
eu: Marraztu eta editatu atomoak eta loturak

en: Draw Settings
eu: Marrazketa Ezarpenak

en: Manipulate
eu: Manipulatu

en: Translate, rotate, and adjust atoms and fragments
eu: Mugitu, biratu eta doitu atomoak eta zatiak

en: Manipulate Settings
eu: Manipulaketa Ezarpenak

en: Manipulate Atom
eu: Manipulatu Atomoa

en: Navigate
eu: Nabigatu

en: Translate, rotate, and zoom around the current view
eu: Mugitu, biratu eta egin zoom ikusten den inguruan

en: Navigate Settings
eu: Nabigazio Ezarpenak

en: Selection Mode:
eu: Hautapen Modua:

en: Atom/Bond
eu: Atomo/Lotura

en: Residue
eu: Hondakina

en: Change color of the atom
eu: Atomoaren kolorea aldatu

en: Change label of the atom
eu: Atomoaren marka aldatu

en: New Label:
eu: Marka Berria:

en: Change label of the bond
eu: Loturaren marka aldatu

en: Change radius of the atom
eu: Atomoaren erradioa aldatu

[ctx: in Angstrom]
en: New Radius, %1:
eu: Erradio Berria (Å), %1:

en: Selection
eu: Hautatutakoa

en: Select atoms, residues, and molecules
eu: Hautatu atomoak, hondakinak eta molekulak

en: Selection Settings
eu: Hautapen Ezarpenak

en: Symbol
eu: Sinboloa

en: Bond Length
eu: Loturaren Luzera

en: Bond Angle
eu: Loturaren Angelua

en: Dihedral Angle
eu: Angelu Diedroa

en: Z Matrix Editor...
eu: Z Matrizea Editatu...

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1569 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dataCoordinateCombo)
en: Z-Matrix
eu: Z-Matrizea

en: Create/edit a z-matrix
eu: Sortu/Editatu z-matrize bat

en: Z-Matrix Settings
eu: Z-Matrizearen Ezarpenak

note: i18n: file: src/colors/residuecolorsettings.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ResidueColorSettings)
en: Residue Color Settings
eu: Hondakinaren Kolorearen Ezarpenak

note: i18n: file: src/colors/residuecolorsettings.ui:19 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Color residues by:
eu: Hondakinen kolorea antolatu:

note: i18n: file: src/colors/residuecolorsettings.ui:27 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorStyleComboBox)
en: Amino Colors
eu: Kolore Aminoak

note: i18n: file: src/colors/residuecolorsettings.ui:32 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorStyleComboBox)
en: Shapely Colors
eu: Kolore Modelatuak

note: i18n: file: src/colors/residuecolorsettings.ui:37 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorStyleComboBox)
en: Hydrophobicity
eu: Hidrofobizitatea

note: i18n: file: src/engines/axessettingswidget.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Axes:
eu: Ardatzak:

note: i18n: file: src/engines/axessettingswidget.ui:55 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, axesType)
en: Cartesian Axes
eu: Ardatz Kartesiarrak

note: i18n: file: src/engines/axessettingswidget.ui:60 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, axesType)
en: Orthogonal Axes
eu: Ardatz Ortogonalak

note: i18n: file: src/engines/axessettingswidget.ui:65 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, axesType)
en: Custom Axes
eu: Neurrira Egindako Ardatzak

note: i18n: file: src/engines/axessettingswidget.ui:76 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, vector1Label)
en: Axis 1:
eu: 1. Ardatza:

note: i18n: file: src/engines/axessettingswidget.ui:171 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, vector2Label)
en: Axis 2:
eu: 2. Ardatza:

note: i18n: file: src/engines/axessettingswidget.ui:266 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, vector3Label)
en: Axis 3:
eu: 3. Ardatza:

note: i18n: file: src/engines/axessettingswidget.ui:435 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, originLabel) i18n: file: src/engines/dipolesettingswidget.ui:145
en: Origin:
eu: Jatorria:

note: i18n: file: src/engines/axessettingswidget.ui:468 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Norm
eu: Araua

note: i18n: file: src/engines/axessettingswidget.ui:478 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preserveNormsCheckBox)
en: Preserve vector norms
eu: Bektorearen arauak mantendu

note: i18n: file: src/engines/bsdysettingswidget.ui:19 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, atomRadiusLabel)
en: Atom Radius:
eu: Atomoaren Erradioa:

note: i18n: file: src/engines/bsdysettingswidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondRadiusLabel)
en: Bond Radius:
eu: Loturaren Erradioa:

note: i18n: file: src/engines/bsdysettingswidget.ui:80 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacitySliderLabel) i18n: file: src/engines/qtaimsettingswidget.ui:157 i18n: file: src/engines/ringsettingswidget.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondRadiusLabel_2) i18n: file: src/engine
en: Opacity:
eu: Opakotasuna:

note: i18n: file: src/engines/bsdysettingswidget.ui:137 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_radius) i18n: file: src/engines/qtaimsettingswidget.ui:130
en: Covalent
eu: Kobalentea

note: i18n: file: src/engines/bsdysettingswidget.ui:166 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showMulti) i18n: file: src/engines/wiresettingswidget.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showMultipleCheckBox)
en: Show Multiple Bonds
eu: Erakutsi Lotura Anizkoitzak

note: i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:17 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Shape
eu: Forma

note: i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:311 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Helix
eu: Helizea

note: i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:116 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:334 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Sheet
eu: Orria

note: i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:209 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:357 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Loop
eu: Errepikatu

note: i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:305 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Colors
eu: Koloreak

note: i18n: file: src/engines/dipolesettingswidget.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Dipole:
eu: Bipoloa:

note: i18n: file: src/engines/dipolesettingswidget.ui:55 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dipoleType)
en: Dipole Moment
eu: Momentu Bipolarra

note: i18n: file: src/engines/dipolesettingswidget.ui:60 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dipoleType)
en: Custom Vector
eu: Neurrira Egindako Bektorea

note: i18n: file: src/engines/dipolesettingswidget.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLabel)
en: Custom:
eu: Neurrira Egindakoa:

note: i18n: file: src/engines/hbondsettingswidget.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWidth)
en: Width:
eu: Zabalera:

note: i18n: file: src/engines/hbondsettingswidget.ui:57 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cut-off radius:
eu: Mozketa-Erradioa:

note: i18n: file: src/engines/hbondsettingswidget.ui:90 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Cut-off angle:
eu: Mozketa-Angelua:

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Rendering Engine:
eu: Errenderizazio Motorra:

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:53 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Atom Labels
eu: Atomoaren Markak

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:65 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:531 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Text:
eu: Testua:

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:78 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:486 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Color:
eu: Kolorea:

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:107 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType) i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:568 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, bondType) i18n: file: src/extensions/crystallography/ui/ceviewoptionswidget.ui:1
en: None
eu: Ezer ez

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:112 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Atom number
eu: Atomoaren zenbakia

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:117 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Element symbol
eu: Elementuaren sinboloa

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:122 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Symbol & Number in Group
eu: Sinboloa eta Zenbakia Taldekatu

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:127 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Symbol & Atom number
eu: Sinboloa eta Atomoaren zenbakia

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:132 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Formal charge
eu: Karga Formala

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:137 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Partial charge
eu: Karga Partziala

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:142 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Element name
eu: Elementuaren izena

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:152 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Residue number
eu: Hondakinaren zenbakia

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:157 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType) i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:588 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, bondType)
en: Unique ID
eu: ID Bakarra

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:162 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Custom data
eu: Neurrira egindako datuak

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:192 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, atomFont) i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:518 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bondFont)
en: Change Font
eu: Aldatu Letra-Tipoa

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:312 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, originLabel) i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:366 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, originLabel_1)
en: Label Shift:
eu: Marka Aldatu:

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:343 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bond Labels
eu: Lotura-Markak

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:573 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, bondType)
en: Bond length
eu: Loturaren luzera

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:578 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, bondType)
en: Bond number
eu: Loturaren zenbakia

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:583 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, bondType)
en: Bond order
eu: Loturaren ordena

note: i18n: file: src/engines/ribbonsettingswidget.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rendering:
eu: Errenderizatzen:

note: i18n: file: src/engines/ribbonsettingswidget.ui:24 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, renderType)
en: Backbone
eu: Bizkarrezurra

note: i18n: file: src/engines/ribbonsettingswidget.ui:29 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, renderType) i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:90 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, renderCombo)
en: Lines
eu: Lerroak

note: i18n: file: src/engines/ribbonsettingswidget.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondRadiusLabel_2) i18n: file: src/engines/sticksettingswidget.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, radiusLabel)
en: Radius:
eu: Erradioa:

note: i18n: file: src/engines/ribbonsettingswidget.ui:91 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useNitrogens)
en: Include Nitrogens
eu: Txertatu Nitrogenoak

note: i18n: file: src/engines/spheresettingswidget.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondRadiusLabel_2)
en: VdW Opacity:
eu: VdW Opakotasuna:

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:17 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orbitalLabel) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1235 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orbitalthresh)
en: Orbital:
eu: Orbitala:

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:74 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, renderLabel)
en: Render:
eu: Errenderizatu:

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:85 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, renderCombo)
en: Fill
eu: Bete

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:95 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, renderCombo)
en: Points
eu: Puntuak

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:103 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paddingLabel_2)
en: Draw Box:
eu: Marrazketa-Koadroa:

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:129 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel_4)
en: Style:
eu: Estiloa:

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:140 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorCombo)
en: Selected Colors
eu: Hautatutako Koloreak

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:145 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorCombo)
en: Mapped Colors
eu: Marraztutako Koloreak

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:153 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Colors:
eu: Koloreak:

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:165 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel_2)
en: Positive
eu: Positiboa

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:188 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel_3)
en: Negative
eu: Negatiboa

note: i18n: file: src/engines/wiresettingswidget.ui:18 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDotsCheckBox)
en: Show Atoms
eu: Erakutsi Atomoak

note: i18n: file: src/extensions/animationdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AnimationDialog)
en: Animate Trajectory
eu: Ibilbidea Animatu

note: i18n: file: src/extensions/animationdialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadButton)
en: Load File...
eu: Kargatu Artxiboa...

note: i18n: file: src/extensions/animationdialog.ui:171 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dynBondsBox)
en: Dynamic Bonds
eu: Lotura Dinamikoak

[ctx: Continually re-run the animation in a loop]
note: i18n: file: src/extensions/animationdialog.ui:178 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loopBox)
en: Loop
eu: Errepikatu

note: i18n: file: src/extensions/animationdialog.ui:198 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: fps
eu: fotogramak segundoko

note: i18n: file: src/extensions/animationdialog.ui:225 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveVideoButton)
en: Save as .avi...
eu: Gorde .avi bezala

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:58 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsBox)
en: Angstroms
eu: Angstrom (Å)

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:63 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsBox)
en: Bohrs
eu: Bohr

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:68 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsBox) i18n: file: src/extensions/crystallography/ui/cetranslatewidget.ui:186 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_units)
en: Fractional
eu: Zatikatua

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:97 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, formatBox)
en: XYZ with numbers
eu: XYZ Zenbakiekin

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:102 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, formatBox)
en: XYZ, coords only
eu: XYZ, koordenatuak bakarrik

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:107 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, formatBox) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GamessInputDialog)
en: GAMESS Input
eu: GAMESS Sarrera

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:112 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, formatBox)
en: GAMESS Input #2
eu: 2. GAMESS Sarrera

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:117 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, formatBox)
en: Turbomole Input
eu: Turbomole Sarrera

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:122 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, formatBox)
en: Priroda Input
eu: Priroda Sarrera

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:142 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, applyButton)
en: Apply Changes
eu: Aldaketak Aplikatu

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:145 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyButton)
en: Apply
eu: Ezarri

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:152 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, cutButton)
en: Cut All
eu: Moztu Guztia

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:172 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, clearButton)
en: Clear All
eu: Deuseztatu Guztia

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:192 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, copyButton)
en: Copy All
eu: Kopiatu Guztia

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:218 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, pasteButton)
en: Paste to the End
eu: Itsatsi Amaieran

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:238 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, revertButton)
en: Revert Changes
eu: Aldaketak Leheneratu

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:270 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, cartesianEdit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Monospace'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Paste or edit atomic coordinates here. You may paste almost any fragment of text, containing coordinates</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Monospace'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Itsatsi edo editatu koordenatu atomikoak hemen. Komenigarria da ia edozein testu zati itsastea, koordenatuak barne</p></body></html>

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:281 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sortBox)
en: (None)
eu: (Ezer ez)

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:309 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortLabel)
en: Sort by
eu: -(e)z Ordenatu

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConformerSearchDialog)
en: Conformer Search
eu: Egokitzaile-Bilaketa

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systematicOptionsGroupBox) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2598 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, hessianMethodBox)
en: Method
eu: Metodoa

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:26 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, atomLabel)
en: Number of atoms:
eu: Atomo kopurua:

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:33 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondsLabel)
en: Number of rotatable bonds:
eu: Lotura biragarrien kopurua:

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of conformers
eu: Egokitzaile kopurua

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systematicRadio)
en: Systematic rotor search
eu: Errotore sistematikoa bilatu

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:65 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, randomRadio)
en: Random rotor search
eu: Ausazko errotore bilaketa

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:72 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, weightedRadio)
en: Weighted rotor search
eu: Pisuzko errotore bilaketa

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:111 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:103 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Convergence
eu: Konbergentzia

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:170 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, scoringComboBox) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:849 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Energy
eu: Energia

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConstraintsDialog)
en: Constraints
eu: Mugak

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:26 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Add Constraints
eu: Mugak Gehitu

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:48 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Ignore Atom
eu: Ez Hartu Atomo Hau Kontuan

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:53 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Fix Atom
eu: Konpondu Atomoa

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Fix Atom X
eu: Konpondo X Atomoa

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:63 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Fix Atom Y
eu: Konpondu Y Atomoa

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:68 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Fix Atom Z
eu: Konpondu Z Atomoa

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:73 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Distance
eu: Distantzia

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:83 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Torsion angle
eu: Tortsio angelua

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:91 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Constraint Value
eu: Muga-Balioa

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:101 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Atom Indices
eu: Atomo Aurkibideak

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:120 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ConstraintsAdd)
en: Add
eu: Gehitu

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:132 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
eu: Aukerak

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:143 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ConstraintsSave)
en: Save
eu: Gorde

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:153 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ConstraintsLoad)
en: Load
eu: Kargatu

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:185 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ConstraintsDelete)
en: Delete Selected
eu: Ezabatu Hautatutakoa

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:192 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ConstraintsDeleteAll)
en: Delete All
eu: Ezabatu Guztia

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:212 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ConstraintsOK)
en: OK
eu: Ados

note: i18n: file: src/extensions/crystallography/ui/cetranslatewidget.ui:181 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_units) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:387 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordCombo) i18n: file: src/extensions/qu
en: Cartesian
eu: Kartesiarra

note: i18n: file: src/extensions/crystallography/ui/ceviewoptionswidget.ui:203 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_numCells) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2177 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, miscAllRadio)
en: All
eu: Guztia

note: i18n: file: src/extensions/fileimportdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FileImportDialog)
en: File Import...
eu: Inportatu Artxiboa...

note: i18n: file: src/extensions/fileimportdialog.ui:26 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:127
en: Filename:
eu: Artxibo-Izena:

note: i18n: file: src/extensions/fileimportdialog.ui:38 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectFileName) i18n: file: src/extensions/fileimportdialog.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectFileName2) i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:67 i18n: ectx: property 
en: Browse...
eu: Interneten Begiratu...

note: i18n: file: src/extensions/fileimportdialog.ui:47 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Par File:
eu: Maila Artxiboa:

note: i18n: file: src/extensions/fileimportdialog.ui:68 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, perceiveBonds)
en: Attempt to perceive bonds?
eu: Saiatu loturak hautematen?

note: i18n: file: src/extensions/fileimportdialog.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, perceiveBonds)
en: Perceive bonds?
eu: Loturak hauteman?

note: i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ForceFieldDialog)
en: Setup Force Field
eu: Indar-Eremua Konfiguratu

note: i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:25 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Force Field
eu: Indar-Eremua

note: i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:59 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:72 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, calculationCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinp
en: Geometry Optimization
eu: Geometriaren Optimizazioa

note: i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:65 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of steps
eu: Urrats Kopurua

note: i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:82 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Algorithm
eu: Algoritmoa

note: i18n: file: src/extensions/insertdnadialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, bpCombo) i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:387 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, structureCombo)
en: Other
eu: Bestelakoa

note: i18n: file: src/extensions/insertfragmentdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertFragmentDialog)
en: Insert Fragment...
eu: Txertatu Zatia...

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Peptide Builder
eu: Eraiki Peptidoak

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:46 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton)
en: Alanine
eu: Alanina

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:56 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_2)
en: Arginine
eu: Arginina

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:66 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_3)
en: Asparagine
eu: Arparagina

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:76 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_4)
en: Aspartic acid
eu: Azido Aspartikoa

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:86 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_5)
en: Cysteine
eu: Zisteina

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:96 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_6)
en: Glutamic acid
eu: Azido Glutamikoa

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:106 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_7)
en: Glutamine
eu: Glutamina

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:116 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_8)
en: Glycine
eu: Glizina

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:119 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_8)
en: Gly
eu: Gli

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:126 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_9)
en: Histidine
eu: Histidina

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:136 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_10)
en: Isoleucine
eu: Isoleuzina

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:146 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_19)
en: Valine
eu: Balina

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:156 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_18)
en: Tyrosine
eu: Tirosina

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:166 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_17)
en: Tryptophan
eu: Triptofanoa

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:176 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_16)
en: Threonine
eu: Treonina

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:186 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_15)
en: Serine
eu: Serina

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:196 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_14)
en: Proline
eu: Prolina

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:206 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_13)
en: Phenylalanine
eu: Fenilalanina

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:216 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_12)
en: Methionine
eu: Metionina

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:226 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_11)
en: Lysine
eu: Lisina

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:236 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_20)
en: Leucine
eu: Leuzina

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:263 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Amino Acids:
eu: Aminoazidoak:

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:270 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sequence (N to C):
eu: Sekuentzia (N-tik C-ra)

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:280 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Stereochemistry:
eu: Estereokimika:

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:310 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: N Terminus:
eu: N Terminala:

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:317 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: C Terminus:
eu: C Terminala

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:354 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Structure:
eu: Egitura:

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:362 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, structureCombo)
en: Straight Chain
eu: Kate Etengabea

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:367 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, structureCombo)
en: Alpha Helix
eu: Alfa Helizea

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:372 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, structureCombo)
en: Beta Sheet
eu: Beta Orria

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:377 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, structureCombo)
en: 3-10 Helix
eu: 3-10 Helizea

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:382 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, structureCombo)
en: Pi Helix
eu: Pi Helizea

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:397 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Phi:
eu: Fi:

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:450 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Chain Number:
eu: Kate-Zenbakia:

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:457 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, chainNumberCombo)
en: The chain number for the new peptide
eu: Peptido berriaren kate-zenbakia

note: i18n: file: src/extensions/molecularpropdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MolecularPropertiesDialog)
en: Molecule Properties
eu: Propietate Molekularrak

note: i18n: file: src/extensions/molecularpropdialog.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, molWeightLabel)
en: Molecular Weight (g/mol):
eu: Pisu Molekularra (g/mol)

note: i18n: file: src/extensions/molecularpropdialog.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formulaLabel)
en: Chemical Formula:
eu: Formula Kimikoa:

note: i18n: file: src/extensions/molecularpropdialog.ui:36 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, atomsLabel)
en: Number of Atoms:
eu: Atomo Kopurua:

note: i18n: file: src/extensions/molecularpropdialog.ui:43 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondsLabel)
en: Number of Bonds:
eu: Lotura Kopurua:

note: i18n: file: src/extensions/molecularpropdialog.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, residuesLabel)
en: Number of Residues:
eu: Hondakin Kopurua:

note: i18n: file: src/extensions/molecularpropdialog.ui:57 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, energyLabel)
en: Energy (kJ/mol):
eu: Energia (kJ/mol)

note: i18n: file: src/extensions/molecularpropdialog.ui:64 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dipoleLabel)
en: Dipole Moment (D):
eu: Momentu Bipolarra (D):

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:19 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, POVRayDialog)
en: POV-Ray Export
eu: POV-Ray Esportazioa

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:30 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectFileName)
en: Select...
eu: Hautatu...

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:111 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, render) i18n: file: src/extensions/surfaces/orbitalwidget.ui:93 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_render)
en: Render
eu: Errenderizatu

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:118 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close) i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:847 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1633 i1
en: Close
eu: Itxi

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:137 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:183 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Resolution:
eu: Bereizmena:

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:147 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, antialias)
en: Use full scene antialiasing
eu: Erabili eszena osoko antialiasing-a

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:150 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, antialias)
en: Antialias
eu: Antialiasing-a

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:160 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, transparency)
en: Set the background color to be transparent
eu: Atzeko planoaren kolorea gardena ezarri.

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:163 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, transparency)
en: Alpha transparency
eu: Alfa gardentasuna

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:173 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Command:
eu: Agindua:

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:183 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, renderDirect)
en: Render the molecule directly using command line POV-Ray
eu: Molekula zuzenki errenderizatu POV-Ray lerro-komandua erabiltzen

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:186 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, renderDirect)
en: Render using POV-Ray
eu: Errenderizatu POV-Ray erabiltzen

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:196 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, keepSource)
en: Keep the POV-Ray source after rendering has completed
eu: Mantendu POV-Ray iturria errenderizazioa amaitu ondoren

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:199 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepSource)
en: Keep POV-Ray source after rendering
eu: Mantendu POV-Ray iturria errenderizatu ondoren

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:209 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Path:
eu: Bidea:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:81 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, title) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1614 
en: Title:
eu: Izenburua:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:97
en: Processors:
eu: Prozesatzaileak:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:800 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableFormButton) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1590 i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:499 i18n: file: src/extensions/quantum
en: Use Form
eu: Forma Erabili

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:833 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, computeButton) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:3001 i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:532 i18n: file: src/extensions/quantuminp
en: Compute...
eu: Konputatzen...

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:840 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generateButton) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1626 i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:3008 i18n: file: src/extensions/quantuminp
en: Generate...
eu: Sortu...

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:32 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DaltonInputDialog)
en: Dalton Input
eu: Dalton Sarrera

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:69 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicsTab)
en: Basics
eu: Oinarrizkoak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:98 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, titleLine)
en: Adds what you type in the title line of the input file for your own
    informative purposes.
eu: Gehitzen du idatzitakoa input artxiboaren izenburu lerroa zeure
    asmo berriemailetzat.

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, calculate)
en: Calculate:
eu: Kalkulatu:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:137 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, calculationCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:185 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicCalculateCombo) i18n: file: src/extensi
en: Single Point Energy
eu: Energia-Puntu Bakarra

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:156 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, theory) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:169 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.u
en: Theory:
eu: Teoria:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:197 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, basis) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:574 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: file: src/extensions/quantuminput/molproinputdialog.ui:17
en: Basis Set:
eu: Oinarriak ezarri:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:263 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basisCombo)
en: Pople-style
eu: Pople-estiloa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:268 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basisCombo)
en: Jensen's polarization consistent
eu: Jensen-en polarizazio kontsekuentea

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:273 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basisCombo)
en: Dunning's correlation consistent
eu: Dunning-en korrelazio kontsekuentea

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:387 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, basiscoreCheck)
en: Core correlating functions
eu: Nukleoaren funtzio korrelatzaileak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:403 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, basisdiffCheck)
en: Diffuse functions
eu: Hedatzeko funtzioak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:477 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, basispolCheck)
en: Polarization functions
eu: Polarizazio funtzioak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:731 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, directCheck)
en: Direct
eu: Zuzen

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:747 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, parallelCheck)
en: Run in parallel where possible. This is only possible for SCF
    wavefunctions and DFT calculations. Dalton only supports MPI
    in the current release and must be compiled and installed
    correctly. The number of nodes are set by using the "-N #" option when executing the "dalton" script.
eu: Ibili paraleloan ahal den bakoitzean. Honako hau bakarrik
    posiblea da SCF uhin-funtzio eta DFT kalkuluetarako. Dalton
    bakarrik eusten du MPI bertsio honetan eta konpilatuta eta 
    instalatuta egon behar da. Nodo kopurua ezartzen da erabiltzen "-N #" aukera "dalton" script-a exekutatzean.

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:750 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parallelCheck)
en: Parallel
eu: Paraleloa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:804 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, functional)
en: Functional:
eu: Funtzionala:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1184 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, thresholds)
en: Thresholds
eu: Atalaseak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1197 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, densitythresh)
en: Density:
eu: Dentsitatea:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1273 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chargeint)
en: Charge Integration:
eu: Karga-Integrazioa:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1304 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gridspecs)
en: Grid Specification
eu: Sarearen espezifikazioa:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1317 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, partscheme)
en: Partitioning Scheme:
eu: Eskema partizionala:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1339 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftgridpartCombo)
en: Becke (original)
eu: Becke (originala)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1358 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grid)
en: Grid Quality:
eu: Sarearen Kalitatea

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1375 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftgridCombo)
en: coarse
eu: latza

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1380 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftgridCombo)
en: normal
eu: arrunta

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1385 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftgridCombo)
en: fine
eu: finoa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1390 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftgridCombo)
en: ultrafine
eu: ultrafinoa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1404 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, radscheme)
en: Radial Scheme:
eu: Eskema Erradiala:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1443 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allfunctionalsCheck)
en: Show all functionals
eu: Erakutsi funtzional guztiak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1464 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, property)
en: Property:
eu: Propietatea:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1481 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, propCombo)
en: Polarizability
eu: Polarizagarritasuna

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1486 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, propCombo)
en: Excitation Energy
eu: Eszitazio-Energia

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1503 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Frequency Dependent
eu: Frekuentzia Dependientea

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1541 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, excitations)
en: No. excitations:
eu: Eszitazio Kopurua:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessefpmatchdialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group Label:
eu: Taldearen Marka:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:24 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicWidget)
en: &Basic Setup
eu: &Oinarrizko Konfigurazioa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:110 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicWithRightCombo)
en: Core Potential
eu: Nukleoaren Potentziala

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:136 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicOnLeftCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdialog.ui:144 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiplicityCombo)
en: Singlet
eu: Bakarra-t

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:141 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicOnLeftCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdialog.ui:149 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiplicityCombo)
en: Doublet
eu: Bikoitza-t

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:146 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicOnLeftCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdialog.ui:154 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiplicityCombo)
en: Triplet
eu: Hirukoitza-t

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:169 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1216 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.
en: Multiplicity:
eu: Anizkoiztasuna:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:190 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicCalculateCombo)
en: Equilibrium Geometry
eu: Geometria Oreka

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:195 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicCalculateCombo)
en: Transition State
eu: Trantsizio Egoera

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:200 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicCalculateCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:82 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, calculationCombo) i18n: file: src/extens
en: Frequencies
eu: Maiztasunak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:226 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicInCombo)
en: Gas
eu: Gasa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:231 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicInCombo)
en: Water
eu: Ura

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:254 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2713 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, statPointCalculateButton) i18n: file: src/extensions/surfaces/surf
en: Calculate
eu: Kalkulatu

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:264 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
eu: Honekin:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:274 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: In:
eu: Sarrera:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:300 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:291 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.
en: Charge:
eu: Karga:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:310 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicOnRightCombo)
en: Dication
eu: Katioi (+2)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:315 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicOnRightCombo)
en: Cation
eu: Katioi (+1)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:320 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicOnRightCombo)
en: Neutral
eu: Neutroa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:325 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicOnRightCombo)
en: Anion
eu: Anioi (-1)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:330 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicOnRightCombo)
en: Dianion
eu: Anioi (-2)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:354 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedWidget)
en: &Advanced Setup
eu: &Konfigurazio Aurreratua

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:388 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: Advanced
eu: Aurreratua

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:393 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: Basis
eu: Oinarria

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:398 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: Control
eu: Kontrola

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:417 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:859 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Hessian
eu: Hessiar

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:422 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: Stat Point
eu: Egoera Puntua

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:428 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: Data
eu: Datuak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:433 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: System
eu: Sistema

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:438 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: MO Guess
eu: OM Asmatu

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:443 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: Misc
eu: Miszelanea

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:464 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: #D Heavy Atom Polarization Functions:
eu: #D Atomo Pisudunaren Funtzio Polarizatzaileak:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:482 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basisECPCombo)
en: Read
eu: Irakurri

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:517 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, basisSCheck)
en: Diffuse S-Shell on Heavy Atoms
eu: Hedatu S-Shell Atomo Pisudunetan

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:524 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, basisLCheck)
en: Diffuse L-Shell on Heavy Atoms
eu: Hedatu L-Shell Atomo Pisudunetan

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:653 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basisSetCombo)
en: Double Zeta Valence
eu: Balentzia Zeta Bikoitza

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:668 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basisSetCombo)
en: Triple Zeta Valence
eu: Balentzia Zeta Hirukoitza

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:683 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basisSetCombo)
en: Hay/Wadt Valence
eu: Hay/Wadt Balentzia

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:735 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: ECP Type:
eu: ECP Mota:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:749 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basisPolarCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1875 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemDiagonalizationCombo)
en: Default
eu: Lehenetsia

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:782 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: #F Heavy Atom Polarization Functions:
eu: #F Atomo Pisudunaren Polarizazio Funtzioak:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:792 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: #light Atom Polarization Functions:
eu: #light Atomoaren Polarizazio Funtzioak:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:809 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Polar:
eu: Polarra:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:839 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Max SCF Iterations:
eu: Max SCF Iterazioak:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:854 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/teracheminputdialog.ui:69 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, calculationCombo)
en: Gradient
eu: Gradientea

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:864 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Optimization
eu: Optimizazioa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:874 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Saddle Point
eu: Zela-Puntua

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:884 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Gradient Extremal
eu: Kanpo-Gradientea

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:894 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Energy Surface
eu: Energia-Azalera

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:909 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Radiative Transition mom.
eu: Higidura-Kantitatearen Trantsizio Erradioaktiboa.

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:914 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Spin Orbit
eu: Orbita Biragarria

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:919 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Finite Electric Field
eu: Zelai Elektriko Finitoa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:929 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Global Optimization
eu: Optimizazio Orokorra

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:939 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: FMO Optimization
eu: FMO Optimizazioa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:944 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Raman Intensities
eu: Raman Intentsiatateak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:954 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Make EFP
eu: Egin EFP

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1005 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlSCFCombo)
en: None (CI)
eu: Ezer ez (CI)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1069 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: SCF Type:
eu: SCF Mota:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1076 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Localization Method:
eu: Aurkikuntza-Metodoa:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1086 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Exec Type:
eu: Exek. Mota:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1111 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlCICombo)
en: Ames Lab. Determinant
eu: Ames Lab. Determinantea

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1116 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlCICombo)
en: Occupation Restricted Multiple Active Space
eu: Okupazio Mugatua Espazio Aktibo Anitza

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1121 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlCICombo)
en: CI Singles
eu: CI Bakarrak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1126 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlCICombo)
en: Full Second Order CI
eu: CI Bigarren Agindu Betea

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1131 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlCICombo)
en: General CI
eu: CI Orokorra

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1152 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlCCCombo)
en: LCCD: Linearized CC
eu: LCCD: CC Lerrorizatua

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1157 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlCCCombo)
en: CCD: CC with Doubles
eu: CCD: CC Bikoitzekin

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1162 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlCCCombo)
en: CCSD: CC with Singles and Doubles
eu: CCSD: CC Bakar eta Bikoitzekin

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1231 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlExecCombo)
en: Normal Run
eu: Ibili Normalki

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1236 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlExecCombo)
en: Check
eu: Egiaztatu

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1241 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlExecCombo)
en: Debug
eu: Arazketa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1270 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Molecule Charge:
eu: Karga Molekularra:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1282 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Run Type:
eu: Ibilera Mota:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1304 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, controlMP2Check)
en: Use MP2
eu: Erabili MP2

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1330 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, controlDFTCheck)
en: Use DFT
eu: Erabili DFT

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1379 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: # of Z-Matrix Variables
eu: # Z-Matrize Bariableetik

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1417 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Order of Principal Axis:
eu: Ardatz Printzipalen Ordena:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1424 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Coordinate Type:
eu: Koordenatu Mota:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1554 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dataCoordinateCombo)
en: Unique cartesian Coords.
eu: Koordenatu kartesiar esklusiboa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1559 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dataCoordinateCombo)
en: Hilderbrant internals
eu: Barruko Hilderbrant

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1564 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dataCoordinateCombo)
en: Cartesian coordinates
eu: Koordenatu kartesiarrak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1574 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dataCoordinateCombo)
en: MOPAC Z-Matrix
eu: MOPAC Z-Matrizea

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1597 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataSymmetryCheck)
en: Use Symmetry During Calculation
eu: Erabili Simetria Kalkulatzen den Bitartean

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1607 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Units:
eu: Unitateak:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1671 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Point Group:
eu: Puntu Multzoa:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1698 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemTimeCombo)
en: Minutes
eu: Minutuak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1703 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemTimeCombo)
en: Hours
eu: Orduak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1708 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemTimeCombo)
en: Days
eu: Egunak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1713 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemTimeCombo)
en: Weeks
eu: Asteak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1718 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemTimeCombo)
en: Years
eu: Urteak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1723 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemTimeCombo)
en: Millenia
eu: Milla Urte

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1752 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemMemoryCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1796 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemDDICombo)
en: MegaWords
eu: MegaHitzak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1757 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemMemoryCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1801 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemDDICombo)
en: MegaBytes
eu: MegaByte-ak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1762 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemMemoryCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1806 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemDDICombo)
en: GigaWords
eu: GigaHitzak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1767 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemMemoryCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1811 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemDDICombo)
en: GigaBytes
eu: GigaByte-ak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1839 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, systemForceCheck)
en: Force Parallel Methods
eu: Metodo Paraleloak Bortxatu

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1862 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, systemCoreCheck)
en: Produce "core" file upon abort
eu: "Nukleo"-artxiboa eratu abortatzerakoan

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1898 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_36)
en: Time Limit:
eu: Denbora Muga:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1912 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_37) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2498 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_43)
en: Memory:
eu: Memoria:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1919 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_39)
en: Diagonalization Method:
eu: Diagonalizazio Metodoa:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1926 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systemParallelGroup)
en: Parallel Load Balance Type
eu: Oreka Motaren Karga Paraleloa

[ctx: "Loop" load balancing - set static node assignments]
note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1932 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systemLoopRadio)
en: Loop
eu: Errepikatu

[ctx: "Next Value" load balancing - dynamically assign nodes work]
note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1942 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systemNextRadio)
en: Next Value
eu: Hurrengo Balorea

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1955 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, systemExternalCheck)
en: Use External Data Representation for Messages
eu: Erabili Kanpo-Datuak Mezuak Errepresentatzeko

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2011 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Initial Guess:
eu: Hasierako Susmoa:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2032 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, moGuessInitialCombo)
en: MO Read ($VEC)
eu: OM Irakurrita ($VEC)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2037 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, moGuessInitialCombo)
en: MO Saved (DICTNRY)
eu: OM Gordeta (DICTNRY)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2042 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, moGuessInitialCombo)
en: Skip
eu: Jauzi Egin

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2065 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moGuessRotateCheck)
en: Rotate Alpha and Beta Orbitals
eu: Biratu Alfa eta Beta Orbitalak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2072 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moGuessPrintCheck)
en: Print the Initial Guess
eu: Inprimatu Hasierako Susmoa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2096 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscInterfaceGroup)
en: GAMESS Interface to Other Codes
eu: GAMESS Interfazea Beste Kodeentzat

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2133 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscForceGroup)
en: Force a Check Run Type
eu: Bortxatu Egiaztatzeko Ibilera Mota Bat

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2163 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, miscGamessRadio)
en: GAMESS (UK Version)
eu: GAMESS (Erresuma Batuko Bertsioa)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2202 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, miscWaterCheck)
en: Solvate with Water
eu: Disolbatu Uretan

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2241 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scfGenerateCheck)
en: Generate UHF Natural Orbitals
eu: Generatu UHF Orbital Naturalak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2248 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scfDirectCheck)
en: Direct SCF
eu: SCF Zuzena

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2255 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scfComputeCheck)
en: Compute Only Changed in Fock Matrix
eu: Bakarrik Konputatu Aldaketak Fock Matrizean

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2282 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: Slater exchange
eu: Slater aldaketa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2287 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: Becke 1988 exchange
eu: Becke 1988 aldaketa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2292 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: VWN: Vosko-Wilk-Nusair (VWN5) correlation
eu: VWN: Vosko-Wilk-Nusair (VWN5) korrelazioa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2297 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: LYP: Lee-Yang-Parr correlation
eu: LYP: Lee-Yang-Parr korrelazioa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2302 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: SVWN: Slater exchange + VWN correlation
eu: SVWN: Slater aldaketa + VWN korrelazioa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2307 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: BVWN: BECKE exchange + VWN5 correlation
eu: BVWN: BECKE aldaketa + VWN5 korrelazioa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2312 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: BLYP: BECKE exchange + LYP correlation
eu: BLYP: BECKE aldaketa + LYP korrelazioa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2322 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: Gill 1996 exchange
eu: Gill 1996 aldaketa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2327 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: Perdew-Burke-Ernzerhof (PBE) exchange
eu: Perdew-Burke-Ernzerhof (PBE) aldaketa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2332 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: OP: One-parameter Progressive correlation
eu: OP: Parametro Aurrerakoi Bakarra korrelazioa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2337 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: SLYP: SLATER + Lee-Yang-Parr (LYP) correlation
eu: SLYP: SLATER + Lee-Yang-Parr (LYP) korrelazioa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2342 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: SOP: SLATER + OP correlation
eu: SOP: SLATER + OP korrelazioa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2347 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: BOP: BECKE exchange + OP correlation
eu: BOP: BECKE aldaketa + OP korrelazioa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2352 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: BVWN: GILL exchange + VWN5 correlation
eu: BVWN: GILL aldaketa + VWN5 korrelazioa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2357 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: GLYP: GILL exchange + LYP correlation
eu: GLYP: GILL aldaketa + LYP korrelazioa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2362 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: PBEVWN: PBE exchange + VWN6 correlation
eu: PBEVWN: PBE aldaketa + VWN6 korrelazioa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2367 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: PBELYP: PBE exchange +LYP correlation
eu: PBELYP: PBE aldaketa +LYP korrelazioa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2372 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: PBEOP: PBE exchange + OP correlation
eu: PBEOP: PBE aldaketa + OP korrelazioa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2377 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftFunctionalCombo)
en: BHHLYP: HF and BECKE exchange + LYP correlation
eu: BHHLYP: HF eta BECKE aldaketak + LYP korrelazioa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2403 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftMethodCombo)
en: Grid
eu: Sarea

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2408 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftMethodCombo)
en: Grid-Free
eu: Sarerik Gabe

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2431 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_41) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:224 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dftFunctionalLabel)
en: DFT Functional:
eu: DFT Funtzionala

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2438 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_40) i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdialog.ui:187 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Method:
eu: Metodoa:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2462 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mp2IntegralGroup)
en: AO Integral Storage
eu: AO Biltegi-Osagaia

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2471 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mp2DuplicatedRadio)
en: Duplicated on Each Node
eu: Nodo Bakoitzean Bikoiztuta

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2478 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mp2DistributedRadio)
en: Distributed Across All Nodes
eu: Banatuta Nodo Guztien Artean

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2491 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_45)
en: words
eu: hitzak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2505 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mp2ComputeCheck)
en: Compute MP2 Properties
eu: Konputatu MP2 Ezaugarriak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2512 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_44)
en: Integral Retention Cutoff:
eu: Barne-Atxikitzea Moztuta:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2525 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mp2LocalizedCheck)
en: Use Localized Orbitals
eu: Erabili Zehaztutako Orbitalak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2532 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_42)
en: # of Core Electrons:
eu: # Nukleo-Elektroietatik

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2539 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mp2TransformationGroup)
en: Transformation Method
eu: Transformazio Metodoa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2548 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mp2TwoRadio)
en: Two Phase Bin Sort
eu: Bi Fase Binario Mota

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2555 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mp2SegmentedRadio)
en: Segmented Transformation
eu: Transformazio Zatikatua

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2604 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, hessianAnalyticRadio)
en: Analytic
eu: Analitika

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2614 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, hessianNumericRadio)
en: Numeric
eu: Zenbakizkoa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2624 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hessianDoubleCheck)
en: Double Differenced Hessian
eu: Hessiar Bikoitza Ezberdinduta

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2631 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hessianPrintCheck)
en: Print Internal Force Constants
eu: Inprimatu Barne-Indar Konstanteak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2638 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Displacement Size:
eu: Higidura Tamaina:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2645 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hessianPurifyCheck)
en: Purify Hessian
eu: Purifikatu Hesiarra

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2652 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Frequency Scale Factor:
eu: Faktore Eskalaren Maiztasuna:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2659 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: bohrs
eu: bohr-ak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2693 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statPointHessianGroup)
en: Initial Hessian
eu: Hasierako Hessiarra

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2699 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, statPointGuessButton)
en: Guess (+ define)
eu: Asmatu (+ definitu)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2706 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, statPointReadButton)
en: Read (from $HESS)
eu: Irakurri ($HESS-(e)tik)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2723 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, statPointUpdateCheck)
en: Update Step Size
eu: Eguneratu Pausuen Tamaina

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2733 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, statPointPrintCheck)
en: Print Orbs at Each Iteration
eu: Inprimatu Orbeak Itinerazio Bakoitzean

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2740 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_35)
en: Gradient Convergence Criteria:
eu: Gradienteen Konbergentziarako Kriterioak:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2769 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_50)
en: Jump Size:
eu: Saltoaren Tamaina

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2776 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, statPointStationaryCheck)
en: Stationary Point
eu: Puntu Geldia

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2786 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_51)
en: Optimization Method:
eu: Optimizazio Metodoa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2796 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Step Size
eu: Pausuaren Tamaina

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2802 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_47)
en: Maximum:
eu: Maximoa:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2809 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_48)
en: Minimum:
eu: Minimoa:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2819 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_49)
en: Initial:
eu: Hasierakoa:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2868 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statPointOptimizationCombo)
en: Rational Function Optimization
eu: Funtzio Arrazionalaren Optimizazioa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2873 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statPointOptimizationCombo)
en: Quadratic Approximation
eu: Hurbilketa Kuadratikoa

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2883 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statPointOptimizationCombo)
en: Constrained Optimization
eu: Optimizazio Mugatua

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2896 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_53)
en: steps
eu: Pausuak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2918 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_46)
en: Recalculate Hessian Every:
eu: Birkalkulatu Hessiar Guztiak:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2928 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_52)
en: Follow Mode:
eu: Jarraitzeko Modua:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2938 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_34)
en: Maximum Steps:
eu: Pausu Maximoak:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2971 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetAllButton)
en: Reset All
eu: Berrezarri Guztia

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2978 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton)
en: Defaults
eu: Lehenespenak

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:48 i18n: file: src/extensions/quantuminput/molproinputdialog.ui:48 i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdi
en: Calculation:
eu: Kalkulua:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:105 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:198 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: file: src/extensions/quantuminput/nwcheminputdialog.
en: Basis:
eu: Oinarrizkoak:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:371 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:400 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: file: src/extensions/quantuminput/molproinputdialo
en: Format:
eu: Formatua:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:392 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:424 i18n: file: src/extensions/quantuminput/molproinputdialog.ui:361 i18n: file: src/extensions/quantumi
en: Z-matrix
eu: Z-Matrizea

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GaussianInputDialog)
en: Gaussian Input
eu: Gaussian Sarrera

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:334 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Output:
eu: Irteera:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:350 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, outputCombo)
en: Standard
eu: Estandar

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:383 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Checkpoint:
eu: Jarraipen Puntua:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:429 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/molproinputdialog.ui:366 i18n: file: src/extensions/quantuminput/nwcheminputdialog.ui:362 i18n: file: src/extensions/quantuminp
en: Z-matrix (compact)
eu: Z-Matrizea (konpaktua)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/molproinputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MolproInputDialog)
en: MOLPRO Input
eu: MOLPRO Sarrera

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/molproinputdialog.ui:419 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Molpro Version:
eu: Molpro Bersioa:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MOPACInputDialog)
en: MOPAC Input
eu: MOPAC Sarrera

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdialog.ui:159 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiplicityCombo)
en: Quartet
eu: Laukote

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdialog.ui:164 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiplicityCombo)
en: Quintet
eu: Boskote

note: i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:29 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, loadTab)
en: Load Shaders
eu: Kargatu Iluntzaileak

note: i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:35 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Shader Name:
eu: Iluntzailearen Izena:

note: i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Vertex Shader:
eu: Erpin-Iluntzailea:

note: i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:76 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Fragment Shader:
eu: Zati-Iluntzailea:

note: i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:100 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Parameters:
eu: Parametroak:

note: i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:162 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, shaderTab) i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:245 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shaderButton)
en: Assign Shader
eu: Iluntzailea Izendatu

note: i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:170 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display Type:
eu: Erakutsi Mota:

note: i18n: file: src/extensions/shaderdialog.ui:190 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Shader Program:
eu: Iluntzaile Programa:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpectraDialog)
en: Spectra Visualization
eu: Irudikatze Espektroa

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:48 i18n: ectx: property (toolTip), widget (Avogadro::PlotWidget, plot)
en: Controls:
    Double left click: Restore default axis limits
    Right click + drag: Move plot
    Middle click + drag: Zoom to region
    Scroll wheel: Zoom to cursor
eu: Kontrolak:
    Klik bikoitza ezkerreko botoian: Ezarri hasierako ardatz limiteak
    Klik eskuineko botoian + arrastatu: Mugitu adierazpidea
    Klik erdiko botoian + arrastatu: Zoom 
    Mugitu gurpila: Zoom kurtsorerantz

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:77 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_loadSpectra)
en: &Load data...
eu: &Kargatu datuak...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:116 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: &Close
eu: &Itxi

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:161 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Calculated Spectra:
eu: Kalkulatutako Espektroa:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:174 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_colorCalculated) i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:197 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_colorImported) i18n: file: src/extensions/spectra/spectradial
en: Set Color...
eu: Ezarri Kolorea...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:181 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Imported Spectra:
eu: Espektro Inportatua:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:204 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Font:
eu: Letra-Tipoa:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:217 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_font)
en: Change Font...
eu: Aldatu Letra-Tipoa...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:230 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_calculate) i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:243 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_import)
en: Show
eu: Erakutsi

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:256 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, push_import)
en: Imports a tsv of experimental spectra to overlay on the plot.
eu: tsv edo espektro esperimental bat inportatzen du gaininprimatzeko.

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:259 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_import)
en: &Import...
eu: &Inportatu...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:272 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background:
eu: Atzeko Planoa:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:298 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Foreground:
eu: Aurreko planoa:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:327 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_newScheme)
en: New...
eu: Berria...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:343 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_removeScheme)
en: Remove...
eu: Ezabatu...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:356 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_renameScheme)
en: Rename...
eu: Izena Aldatu...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:395 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: &Schemes:
eu: &Eskemak:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:411 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_export)
en: &Export...
eu: &Esportatu...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:467 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: &Width:
eu: &Zabalera:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:496 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: &Height
eu: &Altuera

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:519 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: &Filename:
eu: &Artxiboaren Izena:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:576 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_imageUnits)
en: in
eu: hazb

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:595 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_imageSave)
en: &Save Image...
eu: &Gorde Irudia...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:628 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_imageFontAdjust)
en: Use an optimized value for the font size instead of the scheme-specified value (screen to image point sizes don't translate well!)
eu: Eskemaz espezifikatutako balore bat erabili ordez erabili balore optimizatu bat letra-tipoaren tamainarentzat (pantailatik-irudirako puntuen tamaina ez dira ondo irakurtzen!)

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:631 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_imageFontAdjust)
en: Auto-adjust F&ont Size
eu: Letra-Tipo A&utomatikoa Ezarri

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:701 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_exportData)
en: Export Data
eu: Datuak Esportatu

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_cd.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Tab_CD) i18n: file: src/extensions/spectra/tab_dos.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Tab_DOS) i18n: file: src/extensions/spectra/tab_uv.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitl
en: Spectra Tab
eu: Espektruaren Tabuladorea

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_cd.ui:26 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: file: src/extensions/spectra/tab_ir_raman.ui:200 i18n: file: src/extensions/spectra/tab_uv.ui:26
en: &Gaussian Width:
eu: &Zabalera Gaussiarra

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_cd.ui:68 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_labelPeaks) i18n: file: src/extensions/spectra/tab_ir_raman.ui:393 i18n: file: src/extensions/spectra/tab_uv.ui:68
en: &Label peaks
eu: &Marka Gailurrak

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_cd.ui:97 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rotatory Strength type:
eu: Indar Birakari Mota:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_dos.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Energy units:
eu: Energia-unitateak:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_dos.ui:27 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Density units
eu: Dentsitate-unitateak

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_dos.ui:47 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fermi Energy:
eu: Fermi-energia:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_dos.ui:67 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_fermi)
en: TextLabel
eu: TestuMarka

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_dos.ui:75 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_density)
en: States / Cell
eu: Estautak / Gelatxoa

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_dos.ui:80 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_density)
en: States / Atom
eu: Estatuak / Atomo

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_dos.ui:85 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_density)
en: States / Valence electron
eu: Estatuak / Balentzia-elektroi

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_dos.ui:102 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_fermi)
en: Fermi energy at zero
eu: Fermi-energiari zero ezarri

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_dos.ui:125 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_scaleIntegrated)
en: Scale integrated DOS
eu: Eskalatu DOS integratua

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_dos.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_toggleIntegrated)
en: Show integrated DOS
eu: Erakutsi DOS integratua

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_dos.ui:139 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, spin_valence)
en:  valence electrons
eu:  balentzia-elektroi

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_ir_raman.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: &Y Axis Units:
eu: &Y Ardatzaren Unitateak:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_ir_raman.ui:75 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Scaling Type:
eu: Eskalaketa Mota:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_ir_raman.ui:83 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_scalingType)
en: Linear
eu: Lineala

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_ir_raman.ui:88 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_scalingType)
en: Relative
eu: Erlatiboa

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_ir_raman.ui:102 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scale &Factor:
eu: Eskalatze &Faktorea

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_ir_raman.ui:273 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group_ramanIntensities)
en: Intensities
eu: Intentsitateak

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_ir_raman.ui:284 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Temperature:
eu: Tenperatura:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_ir_raman.ui:332 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Laser Wavenumber:
eu: Laser Uhin-Zenbakia:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_ir_raman.ui:419 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Threshold:
eu: Atalasea:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_nmr.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Nucleus:
eu: Nukleoa:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_nmr.ui:36 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: &Reference:
eu: &Erreferentzia:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_nmr.ui:46 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Gaussian &Width:
eu: Zabalera &Gaussiarra

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_nmr.ui:69 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_resetAxes)
en: Reset &Plot Axes
eu: Hasieratu &Plot-Ardatzak

note: i18n: file: src/extensions/spectra/tab_nmr.ui:105 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_labelPeaks)
en: Label Peaks:
eu: Gailur-Markak:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, VibrationWidget)
en: Molecular Vibrations
eu: Bibrazio Molekularrak

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Filter:
eu: Iragazkia:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:100 i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, vibrationTable)
en: Activity (A^4/amu)
eu: Jarduera (A^4/mau)

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:108 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, spectraButton)
en: &Show Spectra...
eu: &Erakutsi Espektrua...

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:133 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, animationSpeedCheckBox)
en: higher frequency vibrations will show faster movement
eu: maiztazun handiko bibrazioak ezarriko dute mugimendu azkarragoa

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:136 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, animationSpeedCheckBox)
en: Animation speed set by frequency
eu: Animazioaren abiadura maiztasunez ezarri

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:143 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, displayForcesCheckBox)
en: Display force &vectors
eu: Erakutsi indar-&bektoreak

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:195 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amplitude:
eu: Anplitudea:

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:229 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, normalizeDispCheckBox)
en: &Normalize displacements
eu: &Normaldu higidurak

note: i18n: file: src/extensions/supercelldialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SuperCellDialog)
en: Super Cell Parameters
eu: Super-Gelatxoaren Parametroak

note: i18n: file: src/extensions/supercelldialog.ui:22 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Super Cell Options
eu: Super-Gelatxoaren Aukerak

note: i18n: file: src/extensions/supercelldialog.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aRepeatLabel)
en: A repeat:
eu: A errepikatu:

note: i18n: file: src/extensions/supercelldialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bRepeatLabel)
en: B repeat:
eu: B errepikatu:

note: i18n: file: src/extensions/supercelldialog.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cRepeaLabel)
en: C repeat:
eu: C errepikatu:

note: i18n: file: src/extensions/supercelldialog.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generateCell)
en: Generate Cell
eu: Gelatxo bat Sortu

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/orbitalsettingsdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OrbitalSettingsDialog)
en: Dialog
eu: Elkarrizketa

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/orbitalsettingsdialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_recalc)
en: &Recalculate All
eu: &Birkalkulatu Guztia

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/orbitalsettingsdialog.ui:27 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default &Quality:
eu: Hasierako &Kalitatea

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/orbitalsettingsdialog.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Isosurface Value:
eu: &Isoazaleraren Valioa:

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/orbitalsettingsdialog.ui:48 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: src/extensions/surfaces/orbitalwidget.ui:70
en: Low
eu: Baxua

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/orbitalsettingsdialog.ui:53 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: src/extensions/surfaces/orbitalwidget.ui:75
en: Medium
eu: Ertaina

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/orbitalsettingsdialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: src/extensions/surfaces/orbitalwidget.ui:80
en: High
eu: Altua

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/orbitalsettingsdialog.ui:63 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: src/extensions/surfaces/orbitalwidget.ui:85
en: Very High
eu: Oso Altua

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/orbitalsettingsdialog.ui:94 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_HOMOFirst)
en: Show occupied orbitals first
eu: Erakutsi okupatutako orbitalak lehenik

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/orbitalwidget.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrbitalWidget) i18n: file: src/tools/manipulatesettingswidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ManipulateSettingsWidget) i18n: file: src/tools/navigatesettingswidget
en: Form
eu: Inprimakia

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/orbitalwidget.ui:62 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Quality:
eu: Kalitatea:

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/orbitalwidget.ui:117 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_configure)
en: Configure
eu: Konfiguratu

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SurfaceDialog)
en: Create Surfaces
eu: Azalerak Sortu

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Surface Type:
eu: Azalera Mota:

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:46 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, surfaceCombo) i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:125 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorByCombo)
en: Electrostatic Potential
eu: Potentzial Elektrostatikoa

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:104 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Color By:
eu: Kolorea ezarri:

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:120 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorByCombo)
en: Nothing
eu: Ezer ez

[ctx: low resolution]
note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:207 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Low
eu: Baxua

[ctx: medium resolution]
note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:212 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Medium
eu: Ertaina

[ctx: high resolution]
note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:217 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
eu: Altua

[ctx: very high resolution]
note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:222 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Very High
eu: Oso Altua

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:272 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Isosurface cutoff value
eu: Isoazaleraren mozketa balioa

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:275 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Iso Value:
eu: Iso Balioa

[ctx: Add the new surface to this particular display type (i.e., orbital or surface)]
note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:308 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: In Display Type:
eu: Erakusketa Motan:

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:327 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, engineCombo)
en: New Display
eu: Erakusketa Berria

note: i18n: file: src/extensions/surfaces/surfacedialog.ui:377 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced...
eu: Aurreratua...

note: i18n: file: src/tools/navigatesettingswidget.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, eyeCandyCheckBox)
en: Display visual cues
eu: Erakutsi ikuste-seinaleak

note: i18n: file: src/tools/pythonsettingswidget.ui:25 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Python Settings
eu: Python Ezarpenak

note: i18n: file: src/tools/zmatrixdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ZMatrixDialog)
en: Z Matrix Editor
eu: Z Matrize Editorea

note: i18n: file: src/tools/zmatrixdialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: Import Selected Atoms
eu: Inportatu Hautatu Diren Atomoak

note: i18n: file: src/tools/zmatrixdialog.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Atom
eu: Ezabatu Atomoa
