avogadro - en to sk translation catalogue (564 entries)

en: Color by Index
sk: Farba podľa indexu

en: Color by Index (red, orange, yellow, green, blue, violet).
sk: Farba podľa indexu (červená, oranžová, zelená, modrá, fialová)

en: Color by Partial Charge
sk: Farba podľa čiastkového náboja

en: Color by atomic partial charge (blue = positive, red = negative.
sk: Farba podľa čiastkového atomového náboja (modrá = kladný, červená = záporný)

en: Custom Color:
sk: Vlastná farba:

en: Custom Color
sk: Vlastná farba

en: Set custom colors for objects
sk: Nastaviť vlastné farby objektov

en: Color by Distance
sk: Farba podľa vzdialenosti

en: Color by distance from the first atom.
sk: Farba podľa vzdialenosti od prvého atómu.

en: Color by Element
sk: Farba podľa prvku

en: Color by Element (carbon = grey, oxygen = red, ...).
sk: Farba podľa prvku (uhlík = šedá, kyslík = červená, ...).

en: Color by Residue
sk: Farba podľa zvyšku

en: Color by Residue (amino acid type, hydrophobicity, ...
sk: Farba podľa zvyšku (typ aminokyselín, hydrofobicita, ...

en: Highlight Color:
sk: Zvýrazniť farbu

en: Color by SMARTS Pattern
sk: Farba podľa SMARTS vzoru

en: Hydrogen
sk: Vodík

en: Helium
sk: Hélium

en: Lithium
sk: Lítium

en: Beryllium
sk: Berýlium

en: Boron
sk: Bór

en: Carbon
sk: Uhlík

en: Nitrogen
sk: Dusík

en: Oxygen
sk: Kyslík

en: Fluorine
sk: Fluór

en: Neon
sk: Neón

en: Sodium
sk: Sodík

en: Magnesium
sk: Horčík

en: Aluminum
sk: Hliník

en: Silicon
sk: Kremík

en: Phosphorus
sk: Fosfor

en: Sulfur
sk: Síra

en: Chlorine
sk: Chlór

en: Argon
sk: Argón

en: Potassium
sk: Draslík

en: Calcium
sk: Vápnik

en: Scandium
sk: Skandium

en: Titanium
sk: Titánium

en: Vanadium
sk: Vanád

en: Chromium
sk: Chróm

en: Manganese
sk: Mangán

en: Iron
sk: Železo

en: Cobalt
sk: Kobalt

en: Nickel
sk: Nikel

en: Copper
sk: Meď

en: Zinc
sk: Zinok

en: Gallium
sk: Gálium

en: Germanium
sk: Germánium

en: Arsenic
sk: Arzén

en: Selenium
sk: Selén

en: Bromine
sk: Bróm

en: Krypton
sk: Kryptón

en: Rubidium
sk: Rubídium

en: Strontium
sk: Stroncium

en: Yttrium
sk: Ytrium

en: Zirconium
sk: Zirkón

en: Niobium
sk: Niób

en: Molybdenum
sk: Molybdén

en: Technetium
sk: Technécium

en: Ruthenium
sk: Ruténium

en: Rhodium
sk: Ródium

en: Palladium
sk: Paládium

en: Silver
sk: Striebro

en: Cadmium
sk: Kadmium

en: Tin
sk: Cín

en: Antimony
sk: Antimón

en: Tellurium
sk: Telúr

en: Iodine
sk: Jód

en: Xenon
sk: Xenón

en: Barium
sk: Bárium

en: Lanthanum
sk: Lantán

en: Cerium
sk: Cér

en: Praseodymium
sk: Prazeodým

en: Neodymium
sk: Neodým

en: Promethium
sk: Prométium

en: Samarium
sk: Samárium

en: Europium
sk: Európium

en: Gadolinium
sk: Gadolínium

en: Dysprosium
sk: Dysprózium

en: Thulium
sk: Túlium

en: Ytterbium
sk: Yterbium

en: Lutetium
sk: Lutécium

en: Tantalum
sk: Tantal

en: Tungsten
sk: Volfrám

en: Rhenium
sk: Rénium

en: Iridium
sk: Irídium

en: Platinum
sk: Platina

en: Gold
sk: Zlato

en: Mercury
sk: Ortuť

en: Thallium
sk: Tálium

en: Lead
sk: Olovo

en: Bismuth
sk: Bizmut

en: Polonium
sk: Polónium

en: Astatine
sk: Astát

en: Radon
sk: Radón

en: Radium
sk: Rádium

en: Actinium
sk: Aktínium

en: Thorium
sk: Tórium

en: Protactinium
sk: Protaktínium

en: Uranium
sk: Urán

en: Neptunium
sk: Neptúnium

en: Plutonium
sk: Plutónium

en: Americium
sk: Amerícium

en: Berkelium
sk: Berkélium

en: Californium
sk: Kalifornium

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Axes
sk: Osy

en: Renders the x, y, and z axes at the origin
sk: Vykresliť osi x,y, a z na začiatku sústavy

en: Ball and Stick
sk: Guľa a tyčinka

en: Renders primitives using Balls (atoms) and Sticks (bonds)
sk: Vykreslí jednoducho pomocou guľôčok (atómy) a tyčiniek (väzby)

en: Cartoon
sk: Náčrtok

en: Dipole
sk: Dipól

en: Renders molecular dipole moments
sk: Vykreslí molekulárne dipólne momenty

en: Force
sk: Sila

en: Renders force displacements on atoms
sk: Vykreslí silu posunu na atómy

en: Hydrogen Bond
sk: Vodíkové väzby

en: Renders hydrogen bonds
sk: Vykresliť vodíkové väzby

en: Label
sk: Označenie

en: Renders atom and bond labels
sk: Vykreslí atómy a väzby

en: Polygon
sk: Mnohouholník

en: Renders atoms as tetrahedra, octahedra, and other polygons
sk: Vykresľuje atómy ako štvorsteny, osemsteny a ďalšie mnohouholníky

en: Ring
sk: Kruh

en: Renders rings with colored planes
sk: Vykreslí kruhy s farebnými rovinami

en: Simple Wireframe
sk: Jednoduchý drôtený model

en: Van der Waals Spheres
sk: Van der Waalsove gule

en: Renders atoms as Van der Waals spheres
sk: Vykreslí atómy ako Van der Waalsove gule

en: Stick
sk: Tyčinka

en: Renders molecules as sticks
sk: Vykreslí molekuly ako tyčinky

en: Surfaces
sk: Povrchy

en: Wireframe
sk: Drôtený model

en: Extensions
sk: Rozšírenia

en: Trajectory files
sk: Súbory trajektórie

en: All files
sk: Všetky súbory

en: Open Trajectory File
sk: Otvoriť súbor trajektórie

en: Save Video File
sk: Uložiť video súbor

en: video files (*.avi)
sk: video súbory (*.avi)

en: Adding .avi extension
sk: Pridávanie prípony .avi

en: Animation...
sk: Animácia...

en: E&xtensions
sk: R&ozšírenia

en: Cannot read file format of file %1.
sk: Nie je možné prečítať formát súboru %1.

en: Read trajectory file %1 failed.
sk: Čítanie súboru trajektórie %1 zlyhalo.

en: Must specify a valid .avi file name
sk: Musíte zadať platný názov .avi súboru

en: GL widget was not correctly initialized in order to save video
sk: Ovládací prvok grafickej knižnice nebol správne inicializovaný aby bolo možné uložiť video

en: Invalid video filename.  Must include full directory path
sk: Neplatný názov video súboru. Musí obsahovať úplnú cestu

en: Invalid video filename.  Must include full directory path and name, ending with .avi
sk: Neplatný názov video súboru. Musí obsahovať úplnú cestu a názov končiaci na .avi

en: Could not set format: %1
sk: Nemôžem nastaviť formát: %1

en: Problem reading traj file %1
sk: Nastal problém v načítaní traj súboru %1

en: Trajectory file %1 disagrees on the number of atoms in the present molecule
sk: Súbor trajektorie %1 nesúhlasí s počtom atómov v aktuálnej molekule.

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:121 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Animation
sk: Animácia

en: Cartesian Editor...
sk: Karteziánsky editor...

note: i18n: file: src/extensions/swcntbuilder/swcntbuilderwidget.ui:206 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_build)
en: &Build
sk: &Zostaviť

en: Cartesian editor
sk: Karteziánsky editor

en: Number of atoms: %1
sk: Počet atómov: %1

en: Number of rotatable bonds: %1
sk: Počet rotačných väzieb: %1

en: Add constraint
sk: Pridať obmedzenie

en: Your molecule must contain at least one atom to add a constraint
sk: Vaša molekula musí obsahovať aspoň jeden atóm aby ste mohli pridať obmedzenie

en: Your molecule must contain at least two atoms to add a bond constraint
sk: Vaša molekula musí obsahovať aspoň jeden atóm aby ste mohli pridať obmedzenie väzby

en: Your molecule must contain at least three atoms to add an angle constraint
sk: Vaša molekula musí obsahovať aspoň jeden atóm aby ste mohli pridať obmedzenie uhla

en: Your molecule must contain at least four atoms to add a torsion constraint
sk: Vaša molekula musí obsahovať aspoň jeden atóm aby ste mohli pridať obmedzenie uhla krútenia

en: &Settings
sk: %Nastavenia

en: &Length Unit
sk: %Dĺžka jednotky

en: &Angle Unit
sk: %Jednotka uhlu

en: &View
sk: &Zobrazenie

en: Trajectory...
sk: Trajektória...

en: &File
sk: &Súbor

en: Open chemical file format
sk: Otvoriť formát chemického súboru

en: Chemical files (*.xyz)
sk: Chemické súbory (*.xyz)

en: Open parameter file
sk: Otvorte súbor parameter

en: Chemical files (*.parm7)
sk: Chemické súbory (*.parm7)

en: Import Trajectory
sk: Import trajektórie

en: Import trajectory files
sk: Import súborov trajektórie

en: Setup Force Field...
sk: Nastaviť silové pole...

en: Calculate Energy
sk: Vypočítať energiu

en: Constraints...
sk: Obmedzenia...

en: Ignore Selection
sk: Ignorovať výber

en: Fix Selected Atoms
sk: Fixovať vybrané atómy

en: &Molecular Mechanics
sk: &Mechanika molekúl

en: Geometric Optimization
sk: Geometrická optimalizácia

en: Forcefield Optimization
sk: Optimalizácia silového poľa

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Systematic Rotor Search
sk: Systematické vyhľadávanie rotora

en: ForceField
sk: SilovéPole

en: Optimize molecules and generate conformers using molecular mechanics force fields
sk: Optimalizácia a generovanie prispôsobenia molekúl pomocou molekulárnej mechaniky silových polí

en: Common vector image formats
sk: Bežné vektorové formáty

en: Change H to Methyl
sk: Zmeniť H na metyl

en: H to Methyl
sk: H na metyl

en: H2Methyl
sk: H na metyl

en: Transform hydrogens to methyl groups
sk: Transformácia vodíkov na metylové skupiny

en: Add Hydrogens
sk: Pridať vodíky

en: Add Hydrogens for pH...
sk: Pridať vodíky pre pH...

en: Remove Hydrogens
sk: Odstrániť vodíky

en: Add Hydrogens for pH
sk: Pridať vodíky pre pH

en: Hydrogens
sk: Vodíky

en: Add or remove hydrogens
sk: Pridať alebo odstrániť vodíky

en: &Insert
sk: &Vložiť

en: Fragment...
sk: Zlomok...

en: Insert SMILES
sk: Vložiť SMILES

en: Insert SMILES fragment:
sk: Vložiť zlomky SMILES...

en: Insert Fragment
sk: Vložiť fragment

en: Insert molecular fragments for building larger molecules
sk: Vložiť fragmenty molekúl na stavbu väčších molekúl

en: Peptide...
sk: Peptid...

note: i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertPeptideDialog) i18n: file: src/extensions/insertpeptidedialog.ui:515 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertButton)
en: Insert Peptide
sk: Vložiť peptid

en: Molecule Properties...
sk: Vlastnosti molekuly...

en: &Properties
sk: &Vlastnosti

en: Network Download Failed
sk: Stiahnutie zo siete zlyhalo

en: Network timeout or other error.
sk: Uplynul časový limit siete alebo iná chyba.

en: Molecular Properties
sk: Vlastnosti molekuly

en: Display standard molecular properties.
sk: Zobraziť štandardné vlastnosti molekuly.

en: PDB Entry
sk: Záznam PDB

en: PDB entry to download.
sk: Záznam PDB na stiahnutie.

en: URL of molecule to download.
sk: URL molekuly na stiahnutie.

en: Fetch molecule files over the network.
sk: Získať súbory molekúl prostredníctvom siete.

en: Image files (*.png *.pbm)
sk: Súbory obrázkov (*.png *.pbm)

en: No filename supplied.
sk: Nezadaný názov súboru.

en: No valid filename was supplied.
sk: Nezadaný platný názov súboru.

en: Cannot Write to File.
sk: Nedá sa zapísať do súboru.

en: Cannot write to file %1. Do you have permissions to write to that location?
sk: Nedá sa zapisovať do súboru %1. Máte oprávnenie zapisovať do tohto miesta?

en: POV-Ray failed to start.
sk: Zlyhalo spustenie POV-Ray.

en: POV-Ray failed to start. May be the path to the executable is not set correctly.
sk: Zlyhalo spustenie POV-Ray. Cesta k spustiteľnému súboru nie je správne nastavená.

en: Atom Properties...
sk: Vlastnosti atómu...

en: Bond Properties...
sk: Vlastnosti väzieb...

en: Angle Properties...
sk: Vlastnosti uhla...

en: Torsion Properties...
sk: Vlastnosti krútenia...

en: Atom Properties
sk: Vlastnosti atómu

en: Bond Properties
sk: Vlastnosti väzby

en: Angle Properties
sk: Vlastnosti uhla

en: Torsion Properties
sk: Vlastnosti krútenia

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, calculationCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1452 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, propsTab) i18n: file: src/extensions/quantuminput
en: Properties
sk: Vlastnosti

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:286 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sortBox)
en: Element
sk: Prvok

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Type
sk: Typ

en: Valence
sk: Mocenstvo

en: Partial Charge
sk: Čiastočne Nabitý

en: Start Atom
sk: Štart Atómu

en: End Atom
sk: Koniec Atómu

en: Bond Order
sk: Objednať Väzby

en: Rotatable
sk: Otočný

[ctx: in Angstrom]
en: Length %1
sk: Dĺžka %1

en: Vertex
sk: Vrchol

[ctx: Degree symbol]
en: Angle %1
sk: Uhol %1

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:78 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Angle
sk: Uhol

en: Atom %1
sk: Atóm %1

[ctx: Degree symbol]
en: Torsion %1
sk: Krútenie %1

note: i18n: file: src/extensions/pythonterminalwidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PythonTerminalWidget)
en: Python Terminal
sk: Python Terminál

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdialog.ui:311 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moreButton)
en: Show Preview
sk: Zobraziť náhľad

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:813 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moreButton) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1619 i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:463 i18n: file: src/extensions/quantuminput/
en: Hide Preview
sk: Skryť náhľad

en: QM Matches
sk: QM Zhoda

en: &GAMESS
sk: &HRY

en: GAMESS EFP Information
sk: GAMESS EFP Informácie

en: Delete
sk: Zmazať

en: No Atoms Selected
sk: Nie sú vybrané atómy

en: You must make a selection!
sk: Musíte vybrať!

en: SMILES Conversion Unavailable
sk: SMILES Konverzia nie je k dispozícii

en: SMILES Format Conversion Not Available!
sk: SMILES Konverzia formátu nie je k dispozícii!

en: Group Name
sk: Názov skupiny

en: Create input files for the GAMESS quantum chemistry package
sk: Vytvorenie vstupných súborov pre balík kvantovej chémie GAMESS

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:39 i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, titleLine) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:101 i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1529 i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit
en: Title
sk: Názov

en: Advanced Settings Changed
sk: Pokročilé nastavenia zmenené

en: Advanced settings have changed.
    Discard?
sk: Pokročilé nastavenia boli zmenené.
    Zahodiť?

en: Advanced Settings Reset
sk: Obnovenie pokročilých nastavení

en: Are you sure you wish to reset advanced settings?
    All changes will be lost!
sk: Ste si istý že chcete vymazať pokročilé nastavenia?
    Všetky zmeny sa stratia!

en: Basic Settings Reset
sk: Obnovenie základných nastavení

en: Are you sure you wish to reset basic settings?
    All changes will be lost!
sk: Ste si istý že chcete vymazať základné nastavenia?
    Všetky zmeny sa stratia!

en: Cannot read file %1.
sk: Nie je možné prečítať súbor %1.

en: MOPAC is already running. Wait until the previous calculation is finished.
sk: MOPAC je už spustený. Počkajte, kým skončí predchádzajúci výpočet.

en: MOPAC Not Installed.
sk: MOPAC nie je nainštalovaný.

en: The MOPAC executable, cannot be found.
sk: Spustiteľný súbor MOPAC sa nenašiel.

en: MOPAC failed to start.
sk: Nepodarilo sa spustiť MOPAC.

en: Running MOPAC calculation...
sk: Prebiehajú výpočty MOPAC...

en: MOPAC Crashed.
sk: MOPAC havaroval.

en: MOPAC did not run correctly. Perhaps it is not installed correctly.
sk: MOPAC nefunguje správne. Možno nie je správne nainštalovaný.

en: Would you like to update the preview text, losing all changes made in the Q-Chem input deck preview pane?
sk: Chcete aktualizovať náhľad textu, pričom stratíte všetky zmeny vykonané vo vstupnom náhľade súboru Q-Chem?

en: &Invert Selection
sk: &Invertovať Výber

en: Select by Element...
sk: Vybrať podľa Prvku...

en: Select by Residue...
sk: Vybrať podľa Zvyšku...

en: Add Named Selection...
sk: Pridať Pomenovaný výber...

en: &Select
sk: &Výber

en: Select by residue
sk: Vybrať podľa zvyškov

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:147 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Residue name
sk: Názov zvyškov

en: name
sk: názov

en: Name cannot be empty.
sk: Názov nesmie byť prázdny.

en: There is already a selection with this name.
sk: V súčasnosti už existuje výber s týmto názvom.

en: Selections
sk: Výbery

en: Select atoms, bonds, residues...
sk: Výber atómov, väzieb, zvyškov...

en: No intensities
sk: Žiadna intenzita

en: X Axis
sk: Osa X

en: Y Axis
sk: Osa Y

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:133 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_appearance)
en: &Appearance
sk: &Vzhľad

note: i18n: file: src/extensions/spectra/spectradialog.ui:432 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_imageExport)
en: E&xport Image
sk: E&xport Obrázku

[ctx: Infrared spectra option]
en: Infrared
sk: Infračervený

en: &Infrared Spectra Settings
sk: Nastavenie &Infračerveného Spektra

en: &NMR Spectra Settings
sk: &NMR Nastavenie Spektra

en: No data
sk: Žiadne údaje

en: Dark
sk: Tmavý

en: Light
sk: Svetlý

en: Publication
sk: Uverejnenie

en: Handdrawn
sk: Ručné kreslenie

en: New Scheme
sk: Nová schéma

en: Confirm Scheme Removal
sk: Potvrdenie odstránenia schémy

en: Really remove current scheme?
sk: Skutočne odstrániť aktuálnu schému?

en: Change Scheme Name
sk: Zmeniť názov schémy

en: Enter new name for current scheme:
sk: Vložte nový názov pre schému:

en: Export Calculated Spectrum
sk: Export vypočítaného spektra

en: Tab Separated Values (*.tsv)
sk: Hodnoty oddelené tabulátorom (*.tsv)

en: Tab Separated Values
sk: Hodnoty oddelené tabulátorom

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: Import Spectra
sk: Importovať Spectra

en: Data Format
sk: Formát dát

[ctx: noun, not verb]
en: Format:
sk: Formát:

en: Load Spectral Data
sk: Načítať spektrálne údaje

en: Portable Pixmap
sk: Prenosná Pixmapa

en: X11 Bitmap
sk: Bitmapa X11

en: X11 Pixmap
sk: Pixmapa X11

en: Save Spectra Image
sk: Uložiť obrázok Spectra

en: Invalid Filename
sk: Nesprávny názov súboru

en: Error
sk: Chyba

en: Success!
sk: Úspešné!

en: Vibration
sk: Vibrácie

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:162 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, animationButton)
en: Start &Animation
sk: Spustiť &animáciu

en: Stop &Animation
sk: Zastaviť &animáciu

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Orbitals
sk: Orbitály

en: Create Surfaces...
sk: Vytvoriť povrchy ...

en: Abort Calculation
sk: Zrušiť výpočet

en: Calculating VdW Cube
sk: Prebieha výpočet VdW kocky

[ctx: Molecular Orbital]
en: Calculating MO %L1
sk: Prebieha výpočet MO %L1

en: Calculating Electron Density
sk: Prebieha výpočet elektrónovej hustoty

en: Electron Density
sk: Elektrónová hustota

en: Calculate molecular orbitals and other surfaces
sk: Spočítať molekulárne orbitály a iné povrchy

en: GL widget has no molecule
sk: Ovládací prvok grafickej knižnice nemá molekulu

en: Building video
sk: Vytvára sa video

en: Could not run povray.
sk: Nemožno spustiť povray.

en: Video file not written.
sk: Video súbor nebol zapísaný.

en: Could not run mencoder.
sk: Nemožno spustiť mencoder.

en: Set Aspect Ratio
sk: Nastaviť pomer strán

en: Connect
sk: Pripojiť

en: Disconnect
sk: Odpojiť

en: OpenGL error
sk: Chyba OpenGL

en: Debug Information
sk: Ladiace informácie

en: View Size: %L1 x %L2
sk: Zobrazenie veľkosti: %L1 x %L2

en: Atoms: %L1
sk: Atómy: %L1

en: Bonds: %L1
sk: Väzby: %L1

[ctx: Name of a new, untitled molecule file]
en: untitled
sk: bez názvu

en: File type '%1' is not supported for reading.
sk: Súbor typu '%1' nie je podporovaný pre čítanie.

en: File type for file '%1' is not supported for reading.
sk: Súbor typu pre súbor '%1' nie je podporovaný pre čítanie.

en: File %1 can not be opened for writing.
sk: Súbor %1 sa nedá otvoriť pre zapisovanie.

en: Molecule %1
sk: Molekula %1

en: Periodic Table
sk: Periodická Tabuľka

en:   - no module
sk:   - žiaden modul

en: Unknown Python Extension
sk: Neznáme Python Rozšírenie

en: &Scripts
sk: &Skripty

en: PythonExtension: checking
sk: PythonRozšírenie: kontrolovanie

en: Unknown Python Tool
sk: Neznáme PythonNástroje

en: PythonTool: checking
sk: PythonNástroje: kontrolovanie

en: Tools
sk: Nástroje

en: Axis:
sk: Osa:

en: Align:
sk: Zarovnať:

en: Everything
sk: Všetko

en: Molecule
sk: Molekula

en: Align
sk: Zarovnať

en: Force Field:
sk: Silové Pole:

en: Algorithm:
sk: Algoritmy

en: Molecular Dynamics (300K)
sk: Molekulárna Dynamika (300K)

en: Molecular Dynamics (600K)
sk: Molekulárna Dynamika (600K)

en: Molecular Dynamics (900K)
sk: Molekulárna Dynamika (900K)

en: Start
sk: Štart

en: Fixed atoms are movable
sk: Pevné atómy sú pohyblivé

en: Ignored atoms are movable
sk: Ignorované atómy sú pohyblivé

en: AutoOptimization
sk: AutoOptimalizácia

en: Automatic optimization of molecular geometry
sk: Automatická optimalizácia geometrie molekuly

en: AutoOptimization Settings
sk: AutomatickáOptimalizácia Nastavenia

en: Auto Rotation Tool
sk: Nástroje pre Atomatické Otáčanie

en: x rotation:
sk: x otáčanie:

en: x rotation
sk: x otáčanie

en: y rotation:
sk: y otáčanie:

en: y rotation
sk: y otáčanie

en: z rotation:
sk: z otáčanie:

en: z rotation
sk: z otáčanie

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:790 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1580 i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:489 i18n: file: src/extensions/quantuminput
en: Reset
sk: Vynulovanie

en: AutoRotate
sk: AutomatickéOtáčanie

en: Automatic rotation of molecules
sk: Automatické otáčanie molekúl

en: AutoRotate Settings
sk: Nastavenie Automatického Otáčania

[ctx: %L1 is the length of the bond]
en: Bond Length: %L1
sk: Dĺžka Väzby: %L1

en:  Show Angles
sk:  Zobraziť Uholníky

[ctx: %L1 is distance, %2 is Angstrom symbol]
en: Distance (1->2): %L1 %2
sk: Vzdialenosť (1->2): %L1 %2

[ctx: %L1 is distance, %2 is Angstrom symbol]
en: Distance (2->3): %L1 %2
sk: Vzdialenosť (2->3): %L1 %2

[ctx: %L1 is distance, %2 is Angstrom symbol]
en: Distance (3->4): %L1 %2
sk: Vzdialenosť (3->4): %L1 %2

en: Distance(s):
sk: Vzdialenosť(i):

en: Measure
sk: Rozsah

en: Measure Settings
sk: Rozsah Nastavenia

note: i18n: file: src/tools/zmatrixdialog.ui:45 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Atom
sk: Pridať Atóm

en: Delete Atom
sk: Odstrániť Atóm

en: Add Bond
sk: Pridať Väzby

en: Delete Bond
sk: Odstrániť Väzby

en: Change Element
sk: Zmeniť Prvok

en: Draw Atom
sk: Kresliť Atóm

en: Draw Bond
sk: Kresliť Väzby

en: Draw
sk: Kresliť

en: Element:
sk: Prvok:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1246 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlExecCombo)
en: Other...
sk: Ďaľšie...

note: i18n: file: src/extensions/insertdnadialog.ui:190 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleStrandRadio)
en: Single
sk: Jednoduchý

note: i18n: file: src/extensions/insertdnadialog.ui:197 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, doubleStrandRadio)
en: Double
sk: Dvojitý

en: Triple
sk: Trojitý

en: Adjust Hydrogens
sk: Upravte Vodíky

en: Draw and edit atoms and bonds
sk: Kresliť a upraviť atómy a väzby

en: Manipulate
sk: Spravovať

en: Translate, rotate, and adjust atoms and fragments
sk: Preložiť, otočiť a nastaviť atómy a úlomky

en: Manipulate Settings
sk: Nastavenie Manipulácie

en: Manipulate Atom
sk: Manipulácia s Atómom

en: Navigate
sk: Navigovať

en: Translate, rotate, and zoom around the current view
sk: Preložiť, otáčať, a približovať okolo aktuálneho pohľadu

en: Navigate Settings
sk: Nastavenie Navigácie

en: Atom/Bond
sk: Atóm/Väzba

en: Residue
sk: Zvyšok

en: Selection
sk: Výber

en: Select atoms, residues, and molecules
sk: Vyber atómy, zvyšky a molekuly

en: Selection Settings
sk: Nastavenia Výberu

note: i18n: file: src/colors/residuecolorsettings.ui:37 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorStyleComboBox)
en: Hydrophobicity
sk: Hydrofóbia

note: i18n: file: src/engines/bsdysettingswidget.ui:19 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, atomRadiusLabel)
en: Atom Radius:
sk: Radius Atómu:

note: i18n: file: src/engines/bsdysettingswidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondRadiusLabel)
en: Bond Radius:
sk: Radius Väzby:

note: i18n: file: src/engines/bsdysettingswidget.ui:80 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacitySliderLabel) i18n: file: src/engines/qtaimsettingswidget.ui:157 i18n: file: src/engines/ringsettingswidget.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondRadiusLabel_2) i18n: file: src/engine
en: Opacity:
sk: Priehľadnosť:

note: i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:116 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:334 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Sheet
sk: List

note: i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:209 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:357 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Loop
sk: Slučka

note: i18n: file: src/engines/cartoonsettingswidget.ui:305 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Colors
sk: Farby

note: i18n: file: src/engines/dipolesettingswidget.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Dipole:
sk: Dipól:

note: i18n: file: src/engines/dipolesettingswidget.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLabel)
en: Custom:
sk: Vlastné:

note: i18n: file: src/engines/hbondsettingswidget.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWidth)
en: Width:
sk: Šírka

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:78 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:486 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Color:
sk: Farba:

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:107 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType) i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:568 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, bondType) i18n: file: src/extensions/crystallography/ui/ceviewoptionswidget.ui:1
en: None
sk: Nič

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:112 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Atom number
sk: Atómové číslo

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:117 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Element symbol
sk: Značka Prvku

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:142 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Element name
sk: Názov prvku

note: i18n: file: src/engines/labelsettingswidget.ui:152 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomType)
en: Residue number
sk: Číslo zvyšku

note: i18n: file: src/engines/ribbonsettingswidget.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rendering:
sk: Vykreslenie:

note: i18n: file: src/engines/ribbonsettingswidget.ui:24 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, renderType)
en: Backbone
sk: Hlavný Reťazec

note: i18n: file: src/engines/ribbonsettingswidget.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondRadiusLabel_2) i18n: file: src/engines/sticksettingswidget.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, radiusLabel)
en: Radius:
sk: Rádius:

note: i18n: file: src/engines/ribbonsettingswidget.ui:91 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useNitrogens)
en: Include Nitrogens
sk: Zahrnúť Vodíky

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:129 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel_4)
en: Style:
sk: Štýl:

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:140 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorCombo)
en: Selected Colors
sk: Vybrané Farby

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:153 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Colors:
sk: Farby:

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:165 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel_2)
en: Positive
sk: Pozitívne

note: i18n: file: src/engines/surfacesettingswidget.ui:188 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel_3)
en: Negative
sk: Negatívne

note: i18n: file: src/engines/wiresettingswidget.ui:18 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showDotsCheckBox)
en: Show Atoms
sk: Zobraziť Atómy

note: i18n: file: src/extensions/animationdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AnimationDialog)
en: Animate Trajectory
sk: Animovať Trajektórie

note: i18n: file: src/extensions/animationdialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadButton)
en: Load File...
sk: Nahrať Súbor...

note: i18n: file: src/extensions/animationdialog.ui:225 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveVideoButton)
en: Save as .avi...
sk: Uložiť ako .avi...

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:107 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, formatBox) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GamessInputDialog)
en: GAMESS Input
sk: Vstup GAMESS

note: i18n: file: src/extensions/cartesianeditor.ui:145 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyButton)
en: Apply
sk: Použiť

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systematicOptionsGroupBox) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2598 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, hessianMethodBox)
en: Method
sk: Metóda

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:26 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, atomLabel)
en: Number of atoms:
sk: Počet atómov:

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:111 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:103 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Convergence
sk: Konvergencia

note: i18n: file: src/extensions/conformersearchdialog.ui:170 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, scoringComboBox) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:849 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Energy
sk: Energia

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConstraintsDialog)
en: Constraints
sk: Obmedzenia

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:26 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Add Constraints
sk: Pridať Obmedzenia

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:48 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Ignore Atom
sk: Ignorovať Atóm

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:53 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Fix Atom
sk: Opraviť atóm

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Fix Atom X
sk: Opraviť atóm X

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:63 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Fix Atom Y
sk: Opraviť atóm Y

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:68 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Fix Atom Z
sk: Opraviť atóm Z

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:73 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Distance
sk: Vzdialenosť

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:91 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Constraint Value
sk: Hodnoty Obmedzení

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:120 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ConstraintsAdd)
en: Add
sk: Pridať

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:132 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
sk: Nastavenia

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:143 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ConstraintsSave)
en: Save
sk: Ulož

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:153 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ConstraintsLoad)
en: Load
sk: Načítať

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:185 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ConstraintsDelete)
en: Delete Selected
sk: Odstráň vybrané

note: i18n: file: src/extensions/constraintsdialog.ui:192 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ConstraintsDeleteAll)
en: Delete All
sk: Odstráň Všetko

note: i18n: file: src/extensions/crystallography/ui/ceviewoptionswidget.ui:203 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_numCells) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2177 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, miscAllRadio)
en: All
sk: Všetko

note: i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ForceFieldDialog)
en: Setup Force Field
sk: Nastaviť Silové Pole

note: i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:25 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Force Field
sk: Silové Pole

note: i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:65 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of steps
sk: Počet krokov

note: i18n: file: src/extensions/forcefielddialog.ui:82 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Algorithm
sk: Algoritmus

note: i18n: file: src/extensions/insertfragmentdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertFragmentDialog)
en: Insert Fragment...
sk: Vložiť Zlomok

note: i18n: file: src/extensions/povraydialog.ui:118 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close) i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:847 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1633 i1
en: Close
sk: Zatvoriť

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:81 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, title) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1614 
en: Title:
sk: Názov:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:97
en: Processors:
sk: Spracovatelia:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:800 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableFormButton) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1590 i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:499 i18n: file: src/extensions/quantum
en: Use Form
sk: Použite formulár

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/abinitinputdialog.ui:840 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generateButton) i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:1626 i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:3008 i18n: file: src/extensions/quantuminp
en: Generate...
sk: Vygenerovať ...

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/daltoninputdialog.ui:156 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, theory) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:169 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.u
en: Theory:
sk: Teória:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessefpmatchdialog.ui:16 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GamessEfpMatchDialog)
en: EFP Matches
sk: EFP Výsledky

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessefpmatchdialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group Label:
sk: Označenie Skupiny:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:24 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicWidget)
en: &Basic Setup
sk: &Jednoduché Nastavenia

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:169 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1216 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.
en: Multiplicity:
sk: Mnohorakosť:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:200 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicCalculateCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:82 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, calculationCombo) i18n: file: src/extens
en: Frequencies
sk: Frekvencia

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:226 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicInCombo)
en: Gas
sk: Plyn

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:231 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicInCombo)
en: Water
sk: Voda

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:254 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2713 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, statPointCalculateButton) i18n: file: src/extensions/surfaces/surf
en: Calculate
sk: Vypočítať

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:264 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
sk: S:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:274 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: In:
sk: V:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:320 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basicOnRightCombo)
en: Neutral
sk: Neutrálny

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:354 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedWidget)
en: &Advanced Setup
sk: &Pokročilé Nastavenia

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:388 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: Advanced
sk: Pokročilé

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:393 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: Basis
sk: Jednoduché

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:398 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: Control
sk: Ovládanie

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:428 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: Data
sk: Údaje

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:433 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: System
sk: Systém

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:438 i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, navigationTree)
en: MO Guess
sk: MO Odhad

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:482 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basisECPCombo)
en: Read
sk: Čítať

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:735 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: ECP Type:
sk: ECP Typ:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:749 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basisPolarCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1875 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemDiagonalizationCombo)
en: Default
sk: Predvolené

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:839 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Max SCF Iterations:
sk: Max SCF Iterácia:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:864 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Optimization
sk: Optimalizácia

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:894 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Energy Surface
sk: Povrchová Energia

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:919 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Finite Electric Field
sk: Obmedzené Elektrické Pole

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:929 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Global Optimization
sk: Celková Optimalizácia

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:939 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: FMO Optimization
sk: FMO Optimalizácia

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:954 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlRunCombo)
en: Make EFP
sk: Realizácia EFP

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1005 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlSCFCombo)
en: None (CI)
sk: Žiadny (CI)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1069 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: SCF Type:
sk: Typ SCF:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1076 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Localization Method:
sk: Lokalizačná Metóda

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1131 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlCICombo)
en: General CI
sk: Všeobecné CI

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1231 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlExecCombo)
en: Normal Run
sk: Spustiť Normálne

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1236 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlExecCombo)
en: Check
sk: Kontrola

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1241 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, controlExecCombo)
en: Debug
sk: Ladenie

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1304 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, controlMP2Check)
en: Use MP2
sk: Použiť MP2

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1330 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, controlDFTCheck)
en: Use DFT
sk: Použiť DFT

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1417 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Order of Principal Axis:
sk: Poradie Hlavnej Osi

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1424 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Coordinate Type:
sk: Typ Súradnice:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1559 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dataCoordinateCombo)
en: Hilderbrant internals
sk: Vnútorný Hilderbrant

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1564 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dataCoordinateCombo)
en: Cartesian coordinates
sk: Kartézské súradnice

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1607 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Units:
sk: Jednotky:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1671 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Point Group:
sk: Bod Skupiny:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1698 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemTimeCombo)
en: Minutes
sk: Minúty

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1703 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemTimeCombo)
en: Hours
sk: Hodiny

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1708 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemTimeCombo)
en: Days
sk: Dni

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1713 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemTimeCombo)
en: Weeks
sk: Týždne

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1718 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemTimeCombo)
en: Years
sk: Roky

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1723 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemTimeCombo)
en: Millenia
sk: Tisícročia

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1757 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemMemoryCombo) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1801 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, systemDDICombo)
en: MegaBytes
sk: MegaByty

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1898 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_36)
en: Time Limit:
sk: Časový Limit:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1912 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_37) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2498 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_43)
en: Memory:
sk: Pamäť:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1919 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_39)
en: Diagonalization Method:
sk: Diagonalizačná Metóda:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:1955 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, systemExternalCheck)
en: Use External Data Representation for Messages
sk: Použite External Data Representation pre Správy

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2037 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, moGuessInitialCombo)
en: MO Saved (DICTNRY)
sk: MO Uložené (DICTNRY)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2042 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, moGuessInitialCombo)
en: Skip
sk: Preskočiť

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2096 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscInterfaceGroup)
en: GAMESS Interface to Other Codes
sk: GAMESS Rozhranie pre Iné Kódy

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2163 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, miscGamessRadio)
en: GAMESS (UK Version)
sk: GAMESS (UK Verzia)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2403 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftMethodCombo)
en: Grid
sk: Mriežka

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2408 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dftMethodCombo)
en: Grid-Free
sk: Voľná-Mriežka

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2438 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_40) i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdialog.ui:187 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Method:
sk: Metóda:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2491 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_45)
en: words
sk: slová

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2532 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_42)
en: # of Core Electrons:
sk: # z Jadra Elektrónov:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2539 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mp2TransformationGroup)
en: Transformation Method
sk: Transformačná Metóda

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2555 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mp2SegmentedRadio)
en: Segmented Transformation
sk: Segmentovaná Transformácia

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2604 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, hessianAnalyticRadio)
en: Analytic
sk: Analytický

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2614 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, hessianNumericRadio)
en: Numeric
sk: Číselný

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2638 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Displacement Size:
sk: Presunutá Veľkosť:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2706 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, statPointReadButton)
en: Read (from $HESS)
sk: Čítať (z $HESS)

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2723 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, statPointUpdateCheck)
en: Update Step Size
sk: Aktualizovať Veľkosť Kroku

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2776 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, statPointStationaryCheck)
en: Stationary Point
sk: Stacionárny bod

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2786 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_51)
en: Optimization Method:
sk: Optimalizačná metóda:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2796 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Step Size
sk: Veťkosť Kroku

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2819 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_49)
en: Initial:
sk: Východiskový

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2873 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statPointOptimizationCombo)
en: Quadratic Approximation
sk: Kvadratická Aproximatizácia

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2883 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statPointOptimizationCombo)
en: Constrained Optimization
sk: Obmedzená Optimalizácia

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2896 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_53)
en: steps
sk: kroky

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2928 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_52)
en: Follow Mode:
sk: Dodržiavajte režim:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2938 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_34)
en: Maximum Steps:
sk: Maximum Krokov:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2971 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetAllButton)
en: Reset All
sk: Obnoviť Všetko

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessinputdialog.ui:2978 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton)
en: Defaults
sk: Predvolené

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:48 i18n: file: src/extensions/quantuminput/molproinputdialog.ui:48 i18n: file: src/extensions/quantuminput/mopacinputdi
en: Calculation:
sk: Výpočet:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:105 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:198 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: file: src/extensions/quantuminput/nwcheminputdialog.
en: Basis:
sk: Základ:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gamessukinputdialog.ui:371 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:400 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: file: src/extensions/quantuminput/molproinputdialo
en: Format:
sk: Formát:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:334 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Output:
sk: Výstup:

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/gaussianinputdialog.ui:350 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, outputCombo)
en: Standard
sk: Štandard

note: i18n: file: src/extensions/quantuminput/nwcheminputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NWChemInputDialog)
en: NWChem Input
sk: Vstup NWChem
