avogadro - en to sq translation catalogue (87 entries)

en: Custom Color
sq: Ngjyrë e Përzgjedhur

en: Color by Residue
sq: Ngjyra Sipas Mbetjeve

en: Hydrogen
sq: Hidrogjen

en: Lithium
sq: Litium

en: Beryllium
sq: Berilium

en: Boron
sq: Bor

en: Carbon
sq: Karbon

en: Nitrogen
sq: Azot

en: Oxygen
sq: Oksigjen

en: Fluorine
sq: Flor

en: Sodium
sq: Natrium

en: Magnesium
sq: Magnez

en: Aluminum
sq: Alumin

en: Silicon
sq: Silic

en: Phosphorus
sq: Fosfor

en: Sulfur
sq: Squfur

en: Chlorine
sq: Klor

en: Potassium
sq: Potas

en: Calcium
sq: Kalcium

en: Scandium
sq: Skandium

en: Titanium
sq: Titan

en: Vanadium
sq: Vanad

en: Chromium
sq: Krom

en: Manganese
sq: Mangan

en: Iron
sq: Hekur

en: Cobalt
sq: Kobalt

en: Nickel
sq: Nikel

en: Copper
sq: Bakër

en: Zinc
sq: Zink

en: Gallium
sq: Galium

en: Germanium
sq: Gjermanium

en: Arsenic
sq: Arsenik

en: Bromine
sq: Brominë

en: Krypton
sq: Kripton

en: Yttrium
sq: Itrium

en: Zirconium
sq: Zirkonium

en: Molybdenum
sq: Molibden

en: Technetium
sq: Teçentium

en: Ruthenium
sq: Rutenium

en: Silver
sq: Argjend

en: Cadmium
sq: Kadmium

en: Tin
sq: Kallaj

en: Antimony
sq: Antimon

en: Iodine
sq: Jod

en: Xenon
sq: Ksenon

en: Cesium
sq: Cezium

en: Lanthanum
sq: Lantanum

en: Praseodymium
sq: Praseodimium

en: Neodymium
sq: Neodimium

en: Promethium
sq: Prometium

en: Rhenium
sq: Renium

en: Platinum
sq: Platin

en: Gold
sq: Ar

en: Mercury
sq: Mërkur

en: Thallium
sq: Talium

en: Lead
sq: Plumb

en: Bismuth
sq: Bismut

en: Astatine
sq: Astatin

en: Actinium
sq: Aktinium

en: Thorium
sq: Torium

en: Protactinium
sq: Protaktinium

en: Curium
sq: Kurium

en: Californium
sq: Kalifornium

en: Einsteinium
sq: Ainshtainium

en: Lawrencium
sq: Laurencium

en: Rutherfordium
sq: Radhërfordium

en: Bohrium
sq: Borium

en: Roentgenium
sq: Rontgenium

en: Unknown
sq: I Panjohur

en: Engines
sq: Motorrët

en: Axes
sq: Boshtet

en: Cartoon
sq: Film Vizatimor

en: Force
sq: Detyro

en: Label
sq: Etiketa

en: Polygon
sq: Poligon

en: Ribbon
sq: Shiriti

en: Ring
sq: Unaza

en: Stick
sq: Ngjit

en: Extensions
sq: Shtojcat

en: video files (*.avi)
sq: skedarë video (*.avi)

en: Adding .avi extension
sq: Duke shtuar zgjatimin .avi

en: Animation...
sq: Animim...

en: E&xtensions
sq: Z&gjatimet

note: i18n: file: src/extensions/spectra/vibrationwidget.ui:121 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Animation
sq: Animacioni

en: Trajectory...
sq: Trajektorja

en: &File
sq: &Skedari

en: Import
sq: Importo
